Skocz do zawartości
janusz-pśl

jak podnieść ph nie ruszając kh i ca i co może obniżać zasolenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co zrobić aby lekko podnieść ph, pozostałe parametry wody są ok. Stosuję bailinga i mikroliba 6 w 1. ph mam troszkę za niskie od zawsze. Używam soli RED CORAL SALT.

parametry wody: ph-7.7, kh-10, ca-400do450, mg-1350do1400, no3-0do2,

Wszystkie testy robione salifertem oraz paskami tropicala

Poza tym ostatnio w ciągu tygodnia spadło mi zasolenie do 1,018 z tym, że już przywróciłem je do 1,023. Jaka może być przyczyna spadku zasolenia w dół? Temperatura jest niezmienna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ph jest mocno uzaleznione od kH (i vice versa) i w wiekszosci wypadkow zmiana jednego wplynie na zmiane drugiego. Co do podbijania pH to powiem Ci z wlasnego podworka ze moje roblemy z akwa skonczyly sie jak przestalem walczyc z pH ktore waha sie od 7,3 do 7,8.

Cuda wyczynialem raczej z marnym skutkiem zwlaszcza dla korali. W swiezej solance ph wychodzi 8 a w akwarium spada. Odpuscilem walke. Jestem szczesliwszy i korale ewidentnie tez :)

Co do zmiany zasolenia...

Pamietaj ze wynik zasolenia na refraktometrze czy gestosciomierzu mierzy calkowita ilosc rozpuszczonych substancji. Oznacza to ze mozna zrobic roztwor o wysokim zasoleniu (wedlug miernika) ktory w ogole nie bedzie slony (wedlug jezyka ):) W naszym akwarium wplyw na zasolenie maja temperatura, parowanie, konsumpcja Ca, Mg... etc, i dozowanie mikroelementow np balling)

Nie jestem w stanie Ci powiedziec co akurat u Ciebie wplynelo na zmiane zasolenia. Musisz sam do tego dojsc uwzgledniajac to co napisalem powyzej. Dodalbym jednak jeszcze jeden czynnik ktory "poniekad" wplywa na zasolenie - blad pomiaru. Wez go rowniez pod uwage :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też przestałem walczyć z podniesieniem ph u mnie kształtuje się rano 7,55 a wieczorem dochodzi do 7,85 nic się z koralami nie dzieje więc przestałem kombinować :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki tester. Z ph zrobię tak jak mówisz a jeśli chodzi o zasolenie to poczekam i poobserwuje.

ph jest mocno uzaleznione od kH (i vice versa) i w wiekszosci wypadkow zmiana jednego wplynie na zmiane drugiego. Co do podbijania pH to powiem Ci z wlasnego podworka ze moje roblemy z akwa skonczyly sie jak przestalem walczyc z pH ktore waha sie od 7,3 do 7,8.

Cuda wyczynialem raczej z marnym skutkiem zwlaszcza dla korali. W swiezej solance ph wychodzi 8 a w akwarium spada. Odpuscilem walke. Jestem szczesliwszy i korale ewidentnie tez :)

Co do zmiany zasolenia...

Pamietaj ze wynik zasolenia na refraktometrze czy gestosciomierzu mierzy calkowita ilosc rozpuszczonych substancji. Oznacza to ze mozna zrobic roztwor o wysokim zasoleniu (wedlug miernika) ktory w ogole nie bedzie slony (wedlug jezyka ):) W naszym akwarium wplyw na zasolenie maja temperatura, parowanie, konsumpcja Ca, Mg... etc, i dozowanie mikroelementow np balling)

Nie jestem w stanie Ci powiedziec co akurat u Ciebie wplynelo na zmiane zasolenia. Musisz sam do tego dojsc uwzgledniajac to co napisalem powyzej. Dodalbym jednak jeszcze jeden czynnik ktory "poniekad" wplywa na zasolenie - blad pomiaru. Wez go rowniez pod uwage :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne to nie jest, zeby zasolenie w ciagu tygodnia tak mocno spadlo. Musiala sie gdzies woda wychlapac, albo codziennie oprozniales kubek z odpieniacza, podniosl sie poziom wody w kominie i dolewka dolala wiecej slodkiej, w ostatniej podmianie zapomniales rozpuscic sol, itp. :lol:

Ps: dlaczego ta twarzyczka nie ma zebow, a gdy ja sie wybiera to ma ? Jak z zona.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ps: dlaczego ta twarzyczka nie ma zebow, a gdy ja sie wybiera to ma ? Jak z zona.

Bo masz tylko iluzję wyboru emotki, a wyświetlana jest i tak domyślna :realmad:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps: dlaczego ta twarzyczka nie ma zebow, a gdy ja sie wybiera to ma ? Jak z zona.

kryzys kolego kryzys :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.