Skocz do zawartości
Mr.Q

Ile mediów do jednego filtra?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam takie pytanie (mam nadzieje, ze jeszcze nie padlo) - ile moge wsadzic mediow (typu purigen, węgiel etc) do jednego filtra fluid.? oczywiscie pooddzielane od siebie warstwami gąbki i każde w osobnym woreczku.

Pozdrawiam, Jakub


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ogranicza Cię wielkość filtra podzielona na optymalną ilość danego złoża.

Np filtr przepływowy o pojemności 1l może pomieścić np pod zbiornik 300l (strzelam) 500ml purigenu i 500ml węgla. To zakładając są wartości optymalne. I teraz chcąc dołożyć kolejne medium musisz zrezygnować z jakiejś części któregoś już stosowanego ewentualnie czknąć z każdego po trochu. Więc... 1000ml dzielić na 3 (liczba złóż) =333ml każdego. I teraz zadaj sobie pytanie czy 333ml np węgla lub purigenu ewentualnie phosguard pociągnie 300l tak a by było wszystko OK...??

Wartości filtra jak i ilość złoża ma za zadanie zobrazowania i jest to wartość przykładowa!!


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyba ciężko będzie aby w jednym to hulało a jak jeszcze w woreczkach to chyba nie słyszałem by ktoś tak miał.Wiem,że można do takiego filtra jednocześnie włożyć węgiel i absorber fosforanów.Woreczki trzeba często miętolić więc miałbyś utrudniony dostęp.

Ogólnie moje zdanie to skarpety są do kitu choć część ludzi uważa,że im się sprawują(niedawno była na ten temat szersza dyskusja).

Miałem taki filtr kiedyś podzielony gąbkami z różnymi mediami,ale szybko się zapychał i zrezygnowałem z niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej...jak szybko wlozysz tak szybko wyciagniesz,jak wspomnial wyzej Inmar,bedzie Ci sie to zatykalo...jezeli uzywac juz filtr o jakim mowisz to ja dalbym jedno zloze i to nie skondensowane...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki!

filtr mam "kobyłe", bo aż 3L, dlatego się zastanawiałem, czy może go nie podzielić i nie wsypać dwoch złóż (bo tylko dwa chcialem tam upchać).


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.