Skocz do zawartości
Waldi

lampy LED cena!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Przemku, dzieki za bardzo interesujacy komentarz. Bylo by jedno male ale, a mianowicie nie wziales pod uwage tego ze przykladowy link, ktory podales to odnosnik tylko do jednego typu lampy. Aquabeam 1500 posiada bodajze 5 albo 6 rodzai, w zaleznosci jaki chcesz dobrac. Diody jakich uzywaja prawdopodobnie sa te same, ktorymi wyposazacie wlasne lampy, jesli stosujecie diody cree. Cena 280F za kwadracik to cena wygorowana bo kosztuja 200F czyli na zestawie oszczedzasz juz 240F zatem cena spada prawie do polowy. Czy swiatla daja mniej? Nie wiem. Dokladnie w sklepie w Rhyl stoja dwa morskie akwa, dokladnie jakie ja mam i jedno jest oswietlone Radionem 60W master plus slawe, drugie ma dwa TMC i powiem ci ze radion wypada gorzej. Owszem, jesli szczegolowo bedziesz wymieniac roznice pomiedzy modelami to jak podales posiadaja w zasadzie tylko jedna wspolna ceche...ledy ale spojrz na to z innej perspektywy. Ludzie ze zbiornikami do 200L zacheceni technologia lamp led zaczynaja poszukiwania i w tym momencie Pacyfic Sun daje sobie cenowego strzala w kolano. W UK i Niemczech TMC jest teraz topowym produktem i ma bardzo dobre opinie. Na to zwracam uwage. Zciemnianie i rozjasnianie oraz balans kolorow ta lampa takze posiada. Nie ma bezprzewodowki ani czerwonych ani zielonych ledow. Przyznasz ze szukajac lampy do swojego akwa jakie mam 125L dwa moduly TMC w zupelnosci wystarcza. Bylo by bledem Swiecic lampa za 5 tys zl. Wiec Przemku, ktora cene mam poblogoslawic? 1500zl czy 5000zl?

Nie mowie ze twoje lampy sa zle, sa super ale troche ta cena jakos dla szejkow.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego sami nie zaczną sprzedawać tego taniego sprzętu? przecież była by cała kolejka chętnych. Tylko biadolic i narzekać :thumbdown:


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj darecky3, fajnie będzie jak się noga powinie? ehhh, ale Was d.py bolą, mi cena nie pasowała to sam sobie zrobiłem lampe i już, po co w ogóle te gadki. Na forum coraz więcej tematów o wszystkim tylko nie o morszczyźnie.

Silver200 ,a wiesz dlaczego ,jest bardzo mało o morszczyżnie ,to proste ,bo kto się nie zapyta ,to jest ,poszukja było wałkowane ,bardzo rzadko ,ci co najwięcej się udzielają nie pokazują zbiorników ,szacun dla WŁODKA ,to jest morszczak ,wiedza i pojęcie ,a teoretyków to tu jest mnóstwo ,powiem ci jeszcze ,ja też nie udzielam się ,bo to bez sensu ,jak bym napisał jak prowadziłem 3 akwa morskie ,to by mnie tu zjedli ,a wszystko rosło po najmniejszych kosztach pozdro :X


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle się kłócicie a nikt nie zmusza nikogo do zakupu.To tak jak ja miałbym sprzedawać kuchnie za 3000 zł bo konkurencja tyle bierze i z tych samych materiałów.Liczą się jeszcze inne rzeczy.Ja teraz zamówiłem trzecią lampę z RS bo byłem zadowolony,nie powiem psuła się,ale serwis dawał radę naprawiać w 5 dni.Ile konkurencji to zajmie ? Pewnie tyle,że będzie trzeba kupić nowe korale bo padną bez światła lub będą długo chorować.Jeden z kolegów czekał na naprawę lampy firmowej ponad miesiąc,dobrze,że starej nie sprzedał.

Poza tym liczy się też wygląd lampy.

Panowie,jak wcześniej napisałem nie ma sensu kolejny raz się kłócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam i swoje 5 groszy bo na razie dawałem tylko plusiki w dyskusji. :thumbup: . Prawda jest jednak taka że zarówno Marek jak i Darek poruszyli kilka tematów z którymi się zgadzam w 100%.

Prawda taka że każdy może wycenić swój produkt tak jak mu się rzewnie podoba. Jak ktoś ma ochotę sprzedać zapałki za 2tyś i znajdzie chętnego to sprawa sprzedawcy i kupującego czy im z tym dobrze. Dlatego jaką cenę za lampę ustalił sobie PS to ich sprawa, my jako klienci mamy wybór kupić lub nie. Czy cena jest wygórowana ciężko powiedzieć bo na cenę składają się komponenty+serwis+reklama+ wiele innych rzeczy. Jak dla mnie firmowe oświetlenie LED do akwarystyki morskiej jest generalnie zbyt drogie i dlatego zrobiłem sobie lampę sam.

Faktem jest że w wielu przypadkach daje się zauważyć, że ceny w Polsce są wyższe aniżeli poza granicami naszego kraju, nawet u pobliskich Niemców udaje się coś kupić taniej niż w naszych sklepach. Mamy zarobki niższe a ceny wyższe i to cały paradoks :wallbash: .

Kolejnym faktem jest to że sklepy specjalistyczne zdzierają z hobbystów i nie dotyczy to tylko akwarystyki. przykład: Idźcie kupcie linę w sklepie żeglarskim a potem sprawdźcie ile taka sama kosztuje w jakiejś hurtowni (generalnie 1/3 ceny). są też i plusy takiego stanu rzeczy, ludzie tworzą własne produkty a potem się nieziemsko cieszą :) :)

Broń boże nie "piję" do sklepu RS. Trawiłem do Chłopaków dwu krotnie z chęcią obejrzenia rybek przed założeniem akwarium morskiego i każdorazowo kończyło się to 30 minutową pogadanką na temat przeróżnych "niuansów" akwarystyki morskiej - Wyniesiona prze zemnie wiedza bezcenna i darmowa :). Osobiście wolę iść do sklepu i zapłacić za zwierzaka 20zł więcej, przy okazji pogadać z innymi "Hobbystami wariatami" zamiast szukać ryby po necie dla zaoszczędzenia tych 20 złoty.


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zeszlismy z tematu tak zapytam na jakich produktach Nasi sprzedwacy przycinaja najbardziej w poruwnaniu do zrodel zagranicznych?

Na pocieszenie powiem wam ze UK bylo podobnie. Jednak wysyp sklepow internetowych wymusil na sklepach stacjonarnych przemyslenie swoich cen. Dlatego namawiam kupujcie tam gdzie najtaniej i dzielcie sie ta informacja najszerzej jak to mozliwe.

Ostatnio w popularnym sklepie w Londynie na Great Porttlan Steeet zadli mi pytanie : Grzesiek czemu ty od nas soli czy testow niegdy nie kupujesz. A ja im na to : jak ja mam wam placic 70 funtow i tachac te 25 kilo do domu to wole poczekac na kuriera ktory jutro o poranku przyniesie mi to pod drzwi. Nie dosc ze zrobi to z usmiechem na twarzy, to nikt mnie za to nie skasuje. A za sol zaplace 50 funciakow ot co. POsmutnieli troche.... Po pokazaniu im kilku stronek obiecali ze dla stalych klientow wprowadza inna polityke cenowa. Pozyjemy zobaczymy.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj darecky3, fajnie będzie jak się noga powinie? ehhh, ale Was d.py bolą, mi cena nie pasowała to sam sobie zrobiłem lampe i już, po co w ogóle te gadki. Na forum coraz więcej tematów o wszystkim tylko nie o morszczyźnie.

silver200, dokladnie tak samo mysle. Cena mi nie pasuje to nie kupuje lecz chce sam zrobic. Mam nadzieje ze mi sie to wkoncu uda. Na pewno jak zadziala to bede mial wiele radochy. A o cenach mozna pogadac. Nie krytykuje lamp bo to nie ma sensu. Mysle ze jakoscia juz zdazyly sie obronic same, natomiast cena jak to cena. Idziesz kupic samochod i widzisz ze za drogi to znaczy milczysz? Ja np powiem za drogi. Samochod postoi rok to cena spadnie. Co do PS zycze szerokiego sukcesu, bron boze zebym mial jakies zle intencje. Jedynie co moge powiedziec to niestety nie wspomoge rodzimego produktu, bo mnie nie stac, albo inaczej, stac ale nie powiesze samochodu nad 125L. Ten super Hiper mozna troche uproscic. Taka lampa na wireless kosztuje 450F. W Polsce 850F, ot cala prawda. :thumbsup:

PS jestem przekonany jakosciowo bez dwoch zdan, cenowo niestety nie ma o czym gadac. :thumbsup:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Co do Polskich sklepów to się zgodzę. W Irlandii są chore ceny, wyższe niż na przykład w Niemczech. Ale w Polsce zdarzają się jeszcze wyższe.

Kupiłem w Niemczech kubeł Eheima do słodkiego - 390zł, cena Polska 680zł.

Puszka Rowa Phos 250ml - Irlandia 78zł, Niemcy 102zł, cena Polska 115zł (sprawdziłem w dwóch sklepach).

Markowa lampa LED 140W 850eu w Polsce, porównywalny Ecotech Radion 750eu w Europie.

Można mnożyć przykłady.

Jakoś tak trochę na opak to wszystko jeśli zestawić pensje :harhar:

Ale co mnie dobija w wielu sklepach to brak możliwości zapłaty kartą kredytową, lub przez paypal. Średniowiecze. Musisz wysłać przelew bankowy, potem 2 tygodnie gehenny, bo musisz dzwonić do pracownika sklepu i prosić go by zapytał szefa czy przelew już doszedł.

Po 2 tygodniach okazuje się, że szef znalazł wreszcie czas zajrzeć na konto i przelew doszedł,

ale ma obciachowe konto w burackim banku i pobrano prowizję za konwersję z Euro na Złoty i brakuje 15zł. Wysyłasz więc 30zł na wszelki wypadek i znowu 2 tygodnie proszenia się żeby łaskawcy sprawdzili czy kasa doszła i wysłali towar.

emot-purge.gif

Albo nie chcą wysłać zagranicę, dlaczego? A bo to trzeba by ruszyć tyłek i sprawdzić na poczcie ile by wysyłka kosztowała, albo zapytać w firmie kurierskiej obsługującej sklep. A w sumie to klientów im nie brakuje i spadaj gościu gdzie indziej głowę zawracać.

A to kij Ci w oko, wchodzisz na niemiecki sklep, ładujesz do koszyka, płacisz kartą,

za 72h puka kurier z DHL i dostajesz email od sklepu z podziękowaniem za zakupy i kod rabatowy na kolejne smiley-kissing-ass.gif

I czy zamawiam z Niemiec, Francji, Hiszpanii, UK, Chin - zawsze najwyższy standard obsługi klienta i szybka wysyłka (w dowolnie miejsce na Ziemi). W Polsce niestety nie jest to standard.

Darecky już nie bądź taki narzekalski tylko odżałuj tą tygodniówkę lub dwie i kup sobie normalną lampę w sklepie :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusik Kapitan dla ciebie dobitnie napisane czyli chory kraj :wallbash:

Kwitując temat jak to śpiewał Maleńczuk "chcesz zmienić świat zacznij od siebie"


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najlepsze jest to, ze na ceny w polskich sklepach najbardziej narzekaja ci, ktorzy mieszkaja za granica. Wzruszajaca jest Wasza troska o nasze kieszenie:))


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najlepsze jest to, ze na ceny w polskich sklepach najbardziej narzekaja ci, ktorzy mieszkaja za granica. Wzruszajaca jest Wasza troska o nasze kieszenie:))

Niekoniecznie, ja akurat mieszkam w kraju :thumbup:. Narzekają ci którzy choć kilka razy byli za granicą i porównywali ceny.


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu no tak działa już ten biznes... i nad czym tu płakać... Wniosek jest jeden.. kupujmy w zagranicznych sklepach internetowych... proste...??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba warto dodać chłodną kalkulację do tego wątku...

Moduł TMC o mocy 30W kosztuje 200 funtów, kontroler obsługujący dwie sztuki kosztuje 170 funtów. 300W w modułach TMC kosztuje 2850 funtów.

Hyperion R2 300W, z przesyłką z Polski kosztował w promocji mniej niż 900 funtów. W UK bez promocji kosztuje około 1300 funtów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najlepsze jest to, ze na ceny w polskich sklepach najbardziej narzekaja ci, ktorzy mieszkaja za granica. Wzruszajaca jest Wasza troska o nasze kieszenie:))

no wiesz, bardzo latwo jest oceniac tych co siedza za granica. W Polsce dalej trwa bledne przekonanie ze za granica pieniadze wrecz same wpadaja do kieszeni. Tez bardzo wzruszajace :thumbsup:

Z pewnoscia wyliczysz dziesiatki aktywnych "slonych zlotowiczow". A ze zapytam w trosce o Twoja kieszen ile razy jezdzisz w roku na Bale albo ilu tych aktywnych tam sie regularnie spotyka?

Chce sprostowac ze nie jestem zlosliwy. Odbierasz moj komentarz jako narzekanie. Ja nie narzekam. Mowie najprawdziwsza prawde. Jak cos jest drogie to nie gadam ze ma byc drogie tylko mowie ze ze jest takie jakie jest. Wiesz mam dom z czerwonej cegly. Czy mam sie liczyc z tym ze ktos mnie zaraz podkresli ze narzekam na dom z czerwonej cegly?

Jest cos takiego co nazywamy farsa. Mianowicie ceny promocyjne to takie, ktore sa zanizone z cen standardowych na pewien okres. Klient zna cene produktu jaki obowiazywal i zna cene promocji. Firma wystawiajaca promocje ma wkalkulowany zysk, ktory jest mniejszy niz zwykle. Zazwyczaj ceny promocyjne obejmuja towar, ktory bedzie zastapiony nowym. W przypadku braku zysku oznacza ze firma przechodzi kryzys rynkowy i prowadzi tzw wyprzedaz likwidacyjna po kosztach produkcji. Wtedy promocji nie ma, natomiast odbywa sie proces likwidacyjny.

Promocja nowej linii produktu moze rowniez miec miejsce w ramach badania rynku, co wiaze sie z dodatkowa umowa klient-sprzedawca na regularna opinie tzw. trial. Tu masz odpowiedz farsy, o ktorej pisze.

Nowa seria produktu, o ktorym byla tu dyskusja pojawila sie na rynku w cenie promocyjnej. Jasne, wiadomo tylko tyle ze bedzie drozsza. No wiec sprzedajemy cos co daje zysk a potem walimy dodatkowe 60% zysku. Swietny trik marketingowy. Ktos kto to widzi musi byc od razu narzekaczem na ceny. Nie uwierze ze promocyjna cena byla malo satysfakcjonujaca i producent dokladal.

Sorry za szczerosc.

Pozdrawiam ;):thumbsup:

Chyba warto dodać chłodną kalkulację do tego wątku...

Moduł TMC o mocy 30W kosztuje 200 funtów, kontroler obsługujący dwie sztuki kosztuje 170 funtów. 300W w modułach TMC kosztuje 2850 funtów.

Hyperion R2 300W, z przesyłką z Polski kosztował w promocji mniej niż 900 funtów. W UK bez promocji kosztuje około 1300 funtów.

Czyli Hyperion za 900 Funtow oplacalo sie wyslac z Polski?

Tak, zgadza sie modul kosztuje 200F lecz kontroler tylko 78. 170 Funtow kosztuje kontroler 6-cio kanalowy. Calkowity pobor mocy 14W jednego modulu. Dwa moduly to 28W, podkreslam poboru mocy, nie mocy swiatla. Wybieram kolory z szesciu mozliwych opcji o roznych intensywnosciach niebieskiego i bialego.

Pacyfic Sun. Kolor zielony, czerwony, zolty. Jak dla mnie odpada. Fajnie widac niektore korale wieczorem przy pewnej mieszance ale malo efektywne dla ich wzrostu. Wykorzystanie kilkuminutowe. Potem mdli jak, przepraszam za okreslenie, w cepelii. Dobre dla tropiku. Taki bajer, ktory kosztuje dodatkowe 2000zl. Ta moc tych ledow zbyteczna. Ile zostaje bialych i niebieskich. Warto podliczyc jeszcze raz. Spektrum efektywne juz nie ma 300W, duzo mniej. Teraz zestawienie nabiera sensu. Mam 125L. Kupuje 3 kostki i jeden kontroler. Jedna kostka pracuje jako slave. Dwie master. Sa juz dostepne adaptery.

Podliczamy. 200x3+78=678Funtow. Mam lampe do 125L. Wysokosc 50cm akwa. Spokojnie oswietli i pociagnie wszystkie korale. Teraz zawieszam 900Funtow z promocji. Za co zaplacilem dodatkowe 220 Funtow? Ach zapomnialem, moge poswiecic na czerwono i zielono. Te bajery sa na ebayu za 12 Funtow. Hmmm, niech pomysle, za ciemno...ach wiem doloze slave za 200Funtow. Mam czego chcialem, jestem happy bo sie wlasnie promocja skonczyla na PS i dodatkowe waty koszuja nie 200 lecz 650 funtow.

To tylko takie przemyslenia. Nie jestem wrogiem PS, podkreslam to jeszcze raz tylko ten marketing i cenowy wirnik za mocno kreci. To juz nie hobby, to nie wyscig zbrojen, to maraton cen na maksa ;)

Maly dopisek. Na moduly ledowe w przypadku TMC przy zakupie uzyskujemy 5 lat gwarancji z 24 godz zamiana droga kurierska od momentu zgloszenia awarii. Za dodatkowe 37 Funtow mozemy uzyskac kolejny rok gwarancji.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj linka na adaptery slave do TMC, w cennikach tego nie ma, chętnie obejrzę.

"Kolory" TMC to tylko różny stosunek LEDów białych i niebieskich. W Hyperionach masz dwie barwy białe, 3 niebieskie i UV. Reszta to kwestia gustu. Do oświetlenia małej kostki pojedynczy panel TMC nie ma konkurencji, do większego baniaka wywieszenie rzędu paneli TMC będzie wyglądać co najmniej nieestetycznie, a co do ekonomii to jednej pozostanę przy swoich obliczeniach. Za cenę Hyperiona miałbym 4 panele TMC, o sumarycznej mocy 120W. Myślę że po odjęciu kanałów barwnych, w Hyperionie mam 2x tyle mocy, bez plątaniny kabli, zaczepów, itd. No i mogę go powiesić w salonie bez ryzyka skazania na banicję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie męczy was ta debata...?? Nie stać cie na mercedesa to kupujesz fiata, nie ma tu sensu płakać nad tym, że mercedes jest cholernie drogi i przez to stać Cię tylko na fiata... Dlaczego drogi... bo lepszy... wiadomo... jeśli coś kosztuje krocie to na pewno nie dla tego że dobrze się sprzedaje...

Ale mentalność Polaczka polega właśnie na tym że by coś było za darmo a najlepiej dodawali jeszcze do tego cukierki...

Żal mi "was"......................................................

no to teraz jebnąłeś jak głupi łysy,warkoczem o kant kuli

młody jesteś to nie wiesz co piszesz,

małolat mnie stać na 10 takich lamp

ale ty najpierw poczytaj o co chodzi ,a potem jak chcesz to cos chlapnij

ps .sory ale rozwaliła mnie totalnie chłopca głupota


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi kończ temat jak ktoś nie może zrozumięć,że chodzi oto tego samego mercedesa,który w Polsce kosztuje 150 a w Europie 100 i lepiej wyposażony to.... :wallbash:


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest ,temat można zamknać

Moderator :waving


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj linka na adaptery slave do TMC, w cennikach tego nie ma, chętnie obejrzę.

musisz przerobic kabel i masz kontroler 4 kanalowy za 64 Funty

DET-100 (ICU) Event Timer

Kaspy, dyskusja prowadzi do niczego. Ktos odbierze ze zachwalam TMC i neguje wyrob PS. Blad.

Ja mowie o dostepnych opcjach do akwa do 200L za mniejsze pieniadze. Jeszcze raz napisze zeby bylo jasne. Nad 125L nie powiesze PS lampy chocby tej najtanszej. Tak jakby podstawili mi na przystanku dwa autobusy ale jeden autobus oferuje dwa razy drozsza usluge za te sama trase. To mam wybrac sie w droge tym drozszym bo jeden z nich to mercedes a drugi ten tanszy to autosan?

O tym jest mowa a nie o technicznych bajerach. Zestawienie tych lamp z technicznego punktu jest bez sensu. Akurat dla mnie przemawia w tym wypadku kwestia cenowa chociaz stac mnie na 10 lamp PS. Bede stawial mam nadzieje za pare miesiecy 400L, wtedy wiem gdzie mam szukac, niech cie glowa nie boli. ;)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale przestańcie już pier...ć co ile kosztuje i gdzie czy to Polska czy UK nikt nie pisał że hobby jest tanie nie chcesz kupić za 5 tyć znajdziesz za 300 zł podróbę ale znajdziesz albo zrobisz sam.Chyba że poczekasz na następną promocje która jest na dany towar, wtedy jak wchodzi na rynek albo zalega na magazynach.Cóż Polska jest jaka jest mnie tu trzyma tylko grawitacja.Waldi po części Warszawiak ma racje wiesz mnie też stać nie na jedna taka lampę ale sobie nie kupie koniec kropka i nikt mnie do tego nie zmusi to jest tak jak napisał Marek tu na forum ludzie się dzielą na tych co sra.......ą kasą i tych co by chcieli a ich nie stać dlatego nigdy nie dojdzie się do porozumienia.


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co, sobie sklepy mogą ustalać centy jakie chcą i nikomu nic do tego - zawsze można iść do innego i kupić alternatywę, albo chińską podróbkę. Prawdziwy dramat będzie dopiero kiedy producenci zaczną się obrzucać patentami czy acta sracta i ustalać ceny na podstawie monopoli ;)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.