Skocz do zawartości
Gość AnT

Sera Siporax - ile litrów etc...

Rekomendowane odpowiedzi

a czy ma duże znaczenie kształt tego, bo Aquael Bioceramax Ultra Pro-1600 to są kulki a Sera-Siporax to rureczki takie czy to kompletnie nie ma znaczenia????

Może i ma.

Myślę że w rurkach może być trochę większa powierzchnia a w kulkach dłuższe kanaliki.

Jest tak - Aquael w wersji 1200 ma rurki a w wersji 1600 kulki.

Sera w siporaksie klasycznym ma rurki a w wersji bodajże mini też ma kulki.

Kwestia czego : gustu, estetyki, wydajności ??? :googleye


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godeusz

Kupiłeś Aquael Bioceramax Ultra Pro –600 ? przecież to ceramika

Z tego co wyczytałem to dopiero Aquael Bioceramax Ultra Pro –1200 i 1600 jest z szkła jak siporax tylko czy tez tak samo dobry ?


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godeusz

Kupiłeś Aquael Bioceramax Ultra Pro –600 ? przecież to ceramika

Z tego co wyczytałem to dopiero Aquael Bioceramax Ultra Pro –1200 i 1600 jest z szkła jak siporax tylko czy tez tak samo dobry ?

Napisałem że kupiłem i to prawie za grosze (w porównaniu z siporax-em), ale jeszcze nie dojechał do mnie. Jak otrzymam to dokładnie to obejrzę.

Jeśli to nawet ceramika to o powierzchni 600 m2/1 litr w cenie 6,80 zł/ 1 litr , a siporex ma powierzchnie 270 m2/ 1 litr i kosztuje ok. 60,00 zł/1 litr.

I czego tu grymasić ? <_<


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz grymasić jak gloniska będą rosły,bo ja już z ceramiką próbowałem i się przejechałem :wacko: zresztą sprawdz sam

Mnie bardziej przekonuje przetestowany towar niż niska cena i m2


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że kupiłem i to prawie za grosze (w porównaniu z siporax-em), ale jeszcze nie dojechał do mnie. Jak otrzymam to dokładnie to obejrzę.

Jeśli to nawet ceramika to o powierzchni 600 m2/1 litr w cenie 6,80 zł/ 1 litr , a siporex ma powierzchnie 270 m2/ 1 litr i kosztuje ok. 60,00 zł/1 litr.

I czego tu grymasić ? <_<

no widzisz a jak sie dobrze poszuka lub do znajomych czasem odezwie to mozna przy wiekszej ilosci po 20 zeta za litr kupic :rofl::rofl::rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

godeusz

Kupiłeś Aquael Bioceramax Ultra Pro –600 ? przecież to ceramika

Z tego co wyczytałem to dopiero Aquael Bioceramax Ultra Pro –1200 i 1600 jest z szkła jak siporax tylko czy tez tak samo dobry ?

Wszystkie szkła niemetaliczne to ceramiki. Ceramika to materiał w którym atomy "połączone są" wiązaniami kowalencyjnymi i/lub jonowymi. Ceramiką jest więc zarówno diament, korund, cegła jak i szyba okienna.

Szkło to materiał o strukturze amorficznej [nieuporządkowanej].

Producent powinien podać skład chemiczny materiału a nie paplać głupoty "o szkle"... Ale czasem liczy się bardziej marketing a jak widać ludzie wierzą w te "bajeczki". Terminator miał przecież pancerz ze szkła metalicznego.

Wydaje mi się że wielkość i kształt porów mogą mieć bardzo duże znaczenie. Producent powinien więc bardziej się postarać i w instrukcji umieścić wygląd przekroju materiału filtracyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o to czy kupione za grosze czy nie chodzi o to czy działa ,każda ceramika jakoś działa tylko że akurat siporax najlepiej i jest sprawdzony i używany od lat ,a akwarystyka morska jest kosztowna czy się komuś podoba czy nie i jeżeli oszczędziłeś 100 czy 200zł w stosunku do ryzyka zwierząt dużo kosztowniejszych to twoja wersja ekonomi ,to mniej więcej jak kupiś merca za 300tyś i lać do niego opał

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz grymasić jak gloniska będą rosły,bo ja już z ceramiką próbowałem i się przejechałem :wacko: zresztą sprawdz sam

Mnie bardziej przekonuje przetestowany towar niż niska cena i m2

Przecież poprzednio Ci odpisałem.

Próbowałeś na Sera Biopur i odpowiedziałem Ci że to szajs kompletny, brak kapilar, a Ty znowu swoje.

Każdy ma prawo wyboru i ryzykuje swoje a nie czyjeś pieniądze.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zapewne zywa skała przegra z tym ceramiczum cudem co ma powierzchnie 600m2 :)No ale przynjamniej ktos przetestuje :) Czekamy na relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

tu nie chodzi o to czy kupione za grosze czy nie chodzi o to czy działa ,każda ceramika jakoś działa tylko że akurat siporax najlepiej i jest sprawdzony i używany od lat ,a akwarystyka morska jest kosztowna czy się komuś podoba czy nie i jeżeli oszczędziłeś 100 czy 200zł w stosunku do ryzyka zwierząt dużo kosztowniejszych to twoja wersja ekonomi ,to mniej więcej jak kupiś merca za 300tyś i lać do niego opał

:thumbup:

Nie chodzi o to żeby kupić coś drogo ale o to żeby kupić coś dobrego. Cena nie świadczy o jakości - sera jakoś nie budzi mojego zaufania - np pompki do powietrza sery są beeee a tak je zachwalają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godeusz

Kupiłeś Aquael Bioceramax Ultra Pro –600 ? przecież to ceramika

Z tego co wyczytałem to dopiero Aquael Bioceramax Ultra Pro –1200 i 1600 jest z szkła jak siporax tylko czy tez tak samo dobry ?

Aby rozwiać wątpliwości oponentów informuję że dzisiaj otrzymałem oczekiwaną dostawę

Aquael Bioceramax Ultra Pro –600 (powierzchnia filtracji 600 m2 / 1 litr ) w cenie 6,80 zł/1 litr.

Wykonałem test porównywalny z filmikiem umieszczonym przez Grzegorza.

Wynik wyszedł identyczny – tyle samo rurek naciągnęło wody z barwnikiem co w przypadku Siporax-u.

Każdy kto chce może to powtórzyć u siebie.

Myślę że odmiana Aquael Bioceramax Ultra Pro –1600, będzie jeszcze bardziej wydajna.

Teoretycznie powinna być wydajniejsza 3x, a praktycznie sprawdzę jak ją otrzymam.

Podsumowując:

1- Polski wyrób nie jest gorszy, jak nie lepszy od zagranicznego za znacznie mniejszą kasę. (różnica w cenie kolosalna)

2- Płukanie elementów z detrytusu proponowane przez niektórych kolegów nie ma sensu, ponieważ nigdy nie zdołamy dobrze wypłukać mikroporów. Drożne kanaliki są warunkiem denitryfikacji.

3- Stosując system selekcji który podał ” robi” jesteśmy w stanie spokojnie zastosować go w naszych zbiornikach. Warunek - używać będziemy bio-ceramiki tańszej np. polskiej – bo podmiana zużytych elementów nie będzie taka kosztowna.

4- Zastosujemy prefiltr przed bio-ceramiką.

Używam terminu bio-ceramika bo nie jestem w stanie odróżnić materiału (ceramika, fajans, szkło, itp ) z którego są wykonane elementy. Materiałoznawca powinien dać sobie z tym radę.

Pozdrawiam zwolenników i oponentów. :welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o to czy kupione za grosze czy nie chodzi o to czy działa ,każda ceramika jakoś działa tylko że akurat siporax najlepiej i jest sprawdzony i używany od lat

W takim razie kto na forum uzywal produktow Aquaela i potwierdzi ze mu rosly gloniska ? Ja rozumiem ze Siporax sie sprawdza ale powyzsze twierdzenie jest jak dla mnie na wyrost :) :) No i gdzie sa badania nad tym, ze akurat Sera Siporax jest najlepsza ? :) Event ile produktow ceramicznych miales w sumpie, przez jaki okres czasu, co sie dzialo przy jednej czy przy drugiej...


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy napewno jak napisał jeden z naszych kolegów

Siporax jest sprawdzony i używany od lat??

moze mnie coś omineło przez te lata z rybkami

ale słysze o nim od niedawna

nie twierdze że jest zły,niemam ale napewno bardzo dobry sądząc z opisów

fajnie jednak poznać inne medja wcale nie gorsze i sie ciesze że dajecie mi takie alternatywy

do tego mesia za 300tys opału nie lajemy ale to samo paliwo

co do kamaza,czy innego golfa :thumbup: ba nawet stacja bywa czesto ta sama

wszystko i tak z jednej rafinerii idzie,czy odwiertu :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

@godeusz - "Szkło okienne", fajans, terakota, węglik krzemu, diament, zeolit, granit, żywa skała i muszle ślimaków to są wszystko ceramiki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tak odpowiada, że tyle różnej ceramiki wzięliście pod testing. Nie zapomnijcie tylko rzetelnie podzielić się wynikami swoich praktyk :welcome:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@godeusz - "Szkło okienne", fajans, terakota, węglik krzemu, diament, zeolit, granit, żywa skała i muszle ślimaków to są wszystko ceramiki...

Nanokaczor - wiem że jesteś mądry człowiek i na pewno jesteś fachowiec w swojej dziedzinie czyli materiałoznawstwie.

Jestem chemikiem a nie ceramikiem. Interesuję się jednak hobbystycznie mineralogią i łażąc po różnych polskich górach, kamieniołomach i biorąc do ręki m.in. różne odmiany granitu, czy buszując po odkrywkach i zbierając kopalne muszle nigdy bym nie przypuszczał że te naturalne twory są ceramiką.

Myśląc zatem że nauka stanęła na głowie postanowiłem zerknąć do np. Wikipedii z myślą że może coś mnie ominęło. A wikipedia mówi tak:

Ceramika – w rozumieniu tradycyjnym, tworzywa i wyroby otrzymywane w wyniku wypalenia odpowiednio uformowanej gliny. Nazwa tych wyrobów wywodzi się z greckiego określenia κεραμικος (keramikos), które pochodzi z kolei od słowa κεραμος (keramos – ziemia, glina).

Obecnie, przez ceramikę rozumie się wszystkie tworzywa i wyroby nieorganiczno-niemetaliczne, w trakcie otrzymywania, których istotnym procesem jest obróbka cieplna w temperaturze powyżej kilkuset ° C, np. spiekanie lub prażenie.

Więc jak to jest z tą ceramiką ?


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

O tym czy coś jest ceramiką świadczy charakter wiązań chemicznych. Ceramiką jest materiał, w którym atomy połączone są za pośrednictwem wiązań jonowych i/lub kowalencyjnych - pochodzenie to sprawa drugorzędna. Ceramiczny monokryształ to w zasadzie jedna wielka "cząsteczka".

W zasadzie wszystkie materiały są naturalne bo inżynieria materiałowa korzysta z praw natury - to na co natura nie pozwala nie jest możliwe do otrzymania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niedowiarków i sceptyków.

Otrzymałem wreszcie oczekiwaną przesyłkę z Aquael Bioceramax Ultra Pro –1600 i zgodnie z zapowiedzią wykonałem test identyczny jak poprzednio z odmianą A.B.Ultra Pro –600.

Panowie i panie REWELACJA.

Ułożyłem kulki w korytku z PCV (bo kulki jedna na drugiej stać nie będą ) i ustawiłem pionowo zanurzając pierwszą dolną kulkę jak poprzednio w wodzie z barwnikiem.

Tak dla jaj ułożyłem aż 9 kulek a resztę wsypałem do swojego filtra bakteryjnego własnego pomysłu.

Jakie było moje zdziwienie jak zobaczyłem że wszystkie 9 kulek się zabarwiło.

Żałowałem potem że nie mam już suchych kulek, bo na 100% zabarwiło by się na pewno jeszcze kilka, ponieważ ostatnia górna była mocno wilgotna.

Chciałem nadmienić że styk kulki z kulką jest o wiele mniejszy niż płaski styk bio- ceramiki cylindrycznej – a mimo to, taki wynik. Powierzchnia filtracji 1600m2/ 1 litr mówi sama za siebie. I ta cena panowie, ta cena – ja kupiłem 1 litr za 25 zł. bez kombinacji ,bez zbiorowych zakupów itd.

Wnioski wyciągnijcie sobie proszę sami!!!

Na koniec chciałem powiedzieć że popieram nasz rodzimy przemysł ale również zastrzegam że nie jestem w żaden sposób związany z Auaelem ani z żadnym innym producentem takich wyrobów. Piszę to abym nie został posądzony o stronniczość.

Pozdrawiam. :welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

tak czytam ten wątek i dalej za dużo nie wiem :(

3/4 piszących to w ogóle nie miała nawet tego w reku i co to za rady same doktoraty i tyle :( - (wujek Google)

dalej za wiele konkretów nie było :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on powrócił :thumbup:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z banicji

Fajne jest to że inni testują inne produkty podobne do Siporaxu - albo i nie, ale o tym się przekonamy z ich relacji, mam nadzieję.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

już od paru dni po banicji :rant:

co do sumpa i czyszczenia to u mnie tak to se wygląda :harhar:

czyszczę na przemian przegrody

gallery_8687_2006_23648.jpg

gallery_8687_2006_39160.jpg

gallery_8687_2006_37210.jpg

gallery_8687_2006_100993.jpg

:welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godeusz powtarzasz się jak stara płyta z tekstem "oponenci,niedowiarki i sceptyki" ja ich tu nie widzę,chyba ze piszesz o mojej uwadze z ceramiką Aquael Bioceramax Ultra Pro –600 która MOIM zdaniem się nie nadaje.

Przetestuj Aquael Bioceramax Ultra Pro –1600 z 2-3 miesiące i podziel się na forum bo pewnie masz racje co do niego :)

Po co piszesz taki tekst? Przetestowałeś juz bez płukania? Pisz po testach a nie z swojego widzi-misie

"Płukanie elementów z detrytusu proponowane przez niektórych kolegów nie ma sensu, ponieważ nigdy nie zdołamy dobrze wypłukać mikroporów. Drożne kanaliki są warunkiem denitryfikacji"


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemezis naprawde wierzysz w denitryfikacje w sciance siporaxu?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemezis naprawde wierzysz w denitryfikacje w sciance siporaxu?

Widzę po testach więc wierzę tak jak inni co mają siporax,tym bardziej ze mam 1kg skały a siporax juz z 4 miesiące


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.