Skocz do zawartości
Piotrek z Pabianic

Domowy ocean - rafka na miękko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przy kolejnej odsłonie :welcome: jak już ogólnie wiadomo zmieniłem akwarium na większe czyli 250 długie,70 szerokie i 65 wysokie (cm),planowałem to z pół roku aż decyzja i możliwości pozwoliły bo nie mogłem z cierpieć ciasnoty w poprzednim zbiorniku a nie chciałem tworzyć błędów poprzednich czyli ściana zawalona akwariami gdzie nie wiadomo co ? z czym ? i dlaczego ? krótko pisząc postawiłem na efekt wizualny,jedno duże dekoracyjne.idzie mi to wszystko jak krew z nosa ale pomału do przodu :thumbup:

Jak już z allegro udało mi się tanio kupić zbiornik to wyskoczył problem jak go wnieść ?dobrze że mieszkam na parterze więc przez balkon,ponieważ istniało zagrożenie pęknięcia to flexem wyciąłem barierkę żeby łatwiej było i bez strachu,i tak akwarium stanęło po środku pokoju.Czekając kilka tygodni na obiecywany regał postanowiłem zrobić go sam dlatego może tak okrutnie wygląda ale za to wiem że wytrzyma z 5t a ja mogę spoko spać.

e475de211361124dmed.jpg

część fotek może się powtarzać

16e97e7bc59cb150med.jpg

Idąc za doświadczeniem pod akwarium podłożyłem podkłady pod panele podłogowe a tło przykleiłem czarne,czarne dużo lepszy efekt głębi daje,miałem takie w zieleniaku ale kosztem większego pochłaniania światła

f7dd03c7362d77abmed.jpg

Odbiegając od zasady śrubunki w kominie dałem w bocznej ścianie akwarium,bałem się przy tych rozmiarach o pęknięcie i mam łatwy dostęp do rur których i tak nie widać

24c7766b1b99d117med.jpg

Stary zbiornik przerobiłem na sumpa,bułka z masłem,zakleić otwory i wkleić parę przegród,nareszcie porządna filtracja :)

734c1f67e13726e1med.jpg

c142e2bf5f53a94dmed.jpg

szkiełko po zieleniaku służy teraz jako zbiornik na czystą wodę do już automatycznej dolewki (dzięks Łukasz) i jest to pierwsza elektronika w tym systemie :D druga to wyłącznik czasowy,wcześniej światło było on/off z "palca" :D

Domowy ocean będę prowadził po staremu,czyli na samych podmiankach,bez ballinga,bez vsv (bo tak ostatnio prowadziłem zbiornik od kilku miesięcy) ale za to z dużą ilością alg i stworków żyjących w cieniu pięknych kolorów rafy,które według mnie są niezbędne i nieocenione a królować będą miękkie korale które swym efektem bujania i falowania urzekły mnie od początku.


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:w00t: nie wiem co napisać :) pozostaje mi tylko życzyć powodzenia

Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moc :unworthy: Będzie basenik oj będzie.

Powodzenia i czekamy za pierwszymi fotami zbiornika ze zwierzakami.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten odpieniacz raczej nie udźwignie systemu


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie pojawił się nowy projekt nie sps-owy... :thumbsup:

Co do skimera to także wydaje mi sie że może nie dać rady w dalszym odstepie czasu.

Pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak odpieniacz zmień

ale będzie kawał akwarium :welcome:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, dawaj foty z piętra wyżej :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej...ladnie sobie to zorganizowales,sama szafka i czolg udzwignie...Z tego co rozumiem,nastawiasz sie na miekkie.Widzialem na fotografiach zbiorniki z miekkimi i powiem Ci ze tez cudo mozna stworzyc,tu przydatna byla by Ci ksiazka Dealbecka i Sprunga,druga czesc,ktora mowi tylko o koralach miekkich i tam moglbys dostac jakiegos przeblysku co do systemu...najbardziej interesuje mnie wyjscie wody ze zbiornika,nie bardzo rozumiem jak to dziala w Twoim przypadku i jak sprawa sie ma z rewizja...Moglbys podeslac jakas fotke takiego rozwiazania bezkominowego od wewnatrz...?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś wrzucić jakieś dokładniejsze fotki jak łączyłeś te belki? i w ogóle jakiej one są grubości? i jak ten "stelaż" wyszedł kosztowo?


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,i już odpowiadam :)

odpieniacz będzie zmieniony albo bardzo z tuningowany(czas=kasa)zastanawia mnie jedno,czy lepiej jak woda która przepływa przez sumpa ma być w 100 % oczyszczona,tz.taka ilość która spada z akwarium przechodzi przez skarpete,póżniej odpieniacz,węgiel,algi,dodatkowe skały ? i to jest 2000 L/h,czy lepiej 8000 L/h i filtracja następuje w części wody i jest tkz.efekt "mielenia" ?gdzie jakieś 20 % wody powrotnej do akwarium jest tylko przefiltrowana.Wszyscy idą na ilość wody ja spróbuję poprawić jakość wody powracającej do akwarium,a i tak przy 2000 L/h zawartość z akwarium (hipotetycznie bo w zbiorniku tez jest efekt "mielenia") obróci się przez sumpa 48x/dobę

Co lepsze ??????????????????????????????????????????????????


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gonienie tej wody w kółko to spore koszty, jak na samą filtrację mechaniczną.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gonienie tej wody w kółko to spore koszty, jak na samą filtrację mechaniczną.

też mi się tak wydaje,jakoś nie widzę w tym sensu :)

Wracając do komina wygląda on tak

f8219baba2f1c09fmed.jpg

jest w nim podłączony sam spływ,dolny z siatką jako podstawowy a górna rurka to rezerwa,powrót wody mam rurkami po za kominem z tyłu akwarium którego i tak nie widać

Błędem było zlecenie wiercenia otworów w jednej linii pionowej,powinno być przesunięte o grubość otworu w bok

645a4d4874ecddf4med.jpg

Stelaż zrobiłem z kantówek 100x50(mm) górną i dolną ramę,i poprzeczki na pionowo,a nogi są z poskręcanych w "L",wszystko wzmocnione kątownikami i przykręcone do płyt OSB.Stolarzem nie jestem ale wytrzymałość regał ma,10 lasek mogłoby tańczyć na nim,w bikini :strutin:strutin:strutin koszt to ponad 700 zł ,bez lasek

Edytowane przez RA345 (wyświetl historię edycji)

Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ile bilety na nurkowanie na tej rafie? :thumbsup: piękny wymiar :czapki z głów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy mogą oglądać za free :thumbsup:

Tak na szybkiego ale telefon nie oddaje tego piękna

2ecf686aa0ba3237med.jpg

zastanawiałem sie z córką jak ja pomieściłem to wszystko w poprzednich akwariach,samo przekładanie trwało prawie całą noc we dwie osoby :blink:

miałem dołożyć jeszcze trochę skały ale myślę że tak też jest nieźle (a ten kto mi skałę miał przywieźć niech ją sobie włoży w ...... razem z tym co dostał za nią i tak moja krzywda ci wierzchem wyjdzie )


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrus gratulucje super sprawa.


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie :thumbsup:

Nie wkładaj więcej ja jak robiłem przesiadkę z 240 na 400 to też skały nie dokładałem a teraz korale przy powierzchni wody

Pozdro.


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe cacko :) zresztą jutro sam na żywo zobaczę i szczękę z podłogi na pewno będę zbierał z wrażenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najlepsze jest to że te korale i ryby które są od początku u mnie doczekały się takiej zmiany :band:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej...wyglada super,ja bym juz skaly nie dorzucal bo zniszczysz efekt...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej...wyglada super,ja bym juz skaly nie dorzucal bo zniszczysz efekt...Pozdrawiam...

masz rację,zostawie tak ,teraz tylko czas zrobi swoje a korale mają miejsce na rozrost :coffee:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi......."mucha nie siada". :thumbup: Byłem i widziałem........wielki zbiornik i bardzo prosty setup. Obsada ze starego w nowym baniaku na starym sprzęcie. Wszystko działa i pięknie się kręci. Zbiorniczek wygląda rewelacyjnie :clap: :clap: . Zasadniczo, to mogę już sporo powiedzieć na temat obowiązujących zasad zakładania i prowadzenia prostego akwarium morskiego ale przez ciebie nie powiem........:lol: ............ bo mi się nie chce. ^_^


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazda wypowiedz sie liczy,jak i kazdy sposób,byle skuteczny,słuchając co ryby mówią człowiek się dużo uczy ,no nie :harhar:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.