Skocz do zawartości
Piotrek z Pabianic

Domowy ocean - rafka na miękko

Rekomendowane odpowiedzi

no zdradz prosze co to za pompka siedzi w Waveboxie i na jakim odpienku hula Twoje akwarum...

Ja nosze sie z zamiarem zrobienia akwarium "mieszanej obsady" o wym ok 200x70x60(h) i powoli kompletuje sprzet -stad te moje pytania do PRAKTYKA;)

pozdr

W>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach budowlanych dostaniesz linki na metry. Jakies szekle czy zaciski tez. Sam sobie dotniesz dlugosc i bedzie chyba ladniej niz lancuchy ?

Dzięki Stani ,jaki człowiek stary taki głupi,kupiłem delikatny łańcuszek,żeby ładnie było ale żeby karabińczyk przełożyć muszę oczko rozszeżyć :wallbash: i tak w końcu będą linki :)

no zdradz prosze co to za pompka siedzi w Waveboxie i na jakim odpienku hula Twoje akwarum...

Ja nosze sie z zamiarem zrobienia akwarium "mieszanej obsady" o wym ok 200x70x60(h) i powoli kompletuje sprzet -stad te moje pytania do PRAKTYKA;)

pozdr

W>

chińska pompka 1000l/h ,jak wszystko co mnie otacza :) piękno efektu wave zależy od długości zbiornika a nie od wielkości box czy siły pompy :thumbsup: ,odpieniek jak wyżej na fotkach ,też chiński :)

Edytowane przez Piotrek z Pabianic (wyświetl historię edycji)

Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duuuuże zmiany, :clap: Piotrek,rzadko gdzie można zobaczyć taki kawał rafy i duża ilość zroznicowanego zycia, :clap:

ryby,korale,kraby,krewetki,ukwialy,strzykwy i robale :w00t:

Po dolołozeniu skał awarium optycznie jest mniejsze albo duze ryby tak zmniejszaja

pozdro :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekam jak mi skały zarosną koralami bo dołożyłem 30 kg,dlatego rafka zrobiła się wyższa,zwiększyłem w ten sposób możliwość pływania ryb miedzy skałami i norek noclegowych :) bo rybek może jeszcze przybędzie ,innych garbików :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już się ucieszyłem że jakaś nowa aktualizacja mojej ulubionej rafki :(

A tak przy okazji mógłbyś coś napisać o tym waveboxie na chińskiej pompce bo strasznie mnie to zaintrygowało.

Edytowane przez Yarcio (wyświetl historię edycji)

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yarcio trzeba poczekać,jest dużo zmian,doszła skała,zmieniłem oświetlenie,będę zmieniał pompy,doszło wiele innych form życia ale kiedyś będzie,kumple morszczaki pomogą mi skręcić jakiś filmik :)

Mój wavebox jest bardzo prosty,sterownik diy,pompa WM1 -startuje zawsze prawidłowo i jest na 230V ,pudełko sklejone z pleksy,ważne jest aby sterować czasem wyłączenia i oddzielnie czasem załączenia pompy (czego ja nie mam),pudełko samo napełnia sie wodą wolniej niż opróżnia poprzez pompę a zakres regulacji potencjometrów powinien być max do 3 sekund żeby było łatwo ustawić częstotliwość pracy pompy ,inaczej jest problem z regulacją :)

Już gdzieś to wklejałem ale efekt daje długość zbiornika

to co by było przy 5m zbiorniku :p

Edytowałem :)

mintaj


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bujanie mega naturalne, Piotruś chętnie bym się wyprosił ...


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne akwa. Cały czas na tym samym odpieniaczu co w pierwszym poście ?? Aż się wierzyć nie chce. Jak widać nie trzeba mieć czerwonych rurek żeby mieć cieszące oko akwa. Pozdrawiam :thumbup:

Edytowane przez hernio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sekretem sukcesu jest dno,u mnie się po prostu "gotuje" :) dzięki Paweł za poprawkę-jednak można przemycić coś nieładnego ,Łukasz wiesz że zawsze można tylko dzień wcześniej daj info żebym szybę umył ;)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również chętnie bym na żywo obejrzał twój Kawałek oceanu od ostatniego razu, dużo się pozmieniało :-) masz już u Siebie Papaye ?? U mnie powoli się rozrasta ładny kolorowy miękas chętnie się podziele :-)

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja re ch괮ie bym na ywo obejrza twawaek oceanu od ostatniego razu, duo si꠰ozmieniao :-) masz ju u Siebie Papaye ?? U mnie powoli si꠲ozrasta adny kolorowy miꫡs ch괮ie si꠰odziele :-)

A moglbys blizej napisac co to za zwierze,bo jakos wujek gulgul sobie nie radzi;)

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzi sobie radzi, tylko wpisz Clavularia Papaya, bo chyba o tego miękaska chodzi.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również chętnie bym na żywo obejrzał twój Kawałek oceanu od ostatniego razu, dużo się pozmieniało :-) masz już u Siebie Papaye ?? U mnie powoli się rozrasta ładny kolorowy miękas chętnie się podziele :-)

po wakacjach się spotkamy ,będzie więcej czasu ,trzymaj papaye dla mnie na wymianę :)

Bujanie ma jeszcze większy efekt jeżeli się wszystkie inne pompy wyłączy ,ale tak tylko na chwilę można ,dla nacieszenia oka :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że zatrzymam przyszykuj jej miejsce o małym Ruchu wody nie lubi zbyt silnego prądu :) znacznie lepiej się prezentuje przy słabszym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie buja jakbyś baniak w kołyskę wsadził, no a tak poważnie to fajnie buja... :):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Piotrek,cudownie buja.Ja sobie ten Twój filmik często i gęsto puszczam na uspokojenie, normalna, profesjonalna hipnoza.Jeśli pozwolisz po wakacjach wpraszam się na sesję terapeutyczną na żywo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pięknie to wygląda, ile tam mesz hepatusów ?

Dopatrzyłem się trzech na tym małym zdjęciu, a na fotosiku mi się nie otwiera :(

Szkoda że mam takie małe akwarium bo zawsze mi się marzyło mi się mieć pokolce parami


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yarcio hepatusów mam 2 duże byki ale fotka była robiona jako panorama z 4 zdjęć i pewnie zdążył przepłynąć :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotruś, jakaś aktualizacja by się przydała :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jakieś foto w lepszej rozdzielczości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotruś, jakaś aktualizacja by się przydała :)

Nic się nie zmieniło ;) selene vomer jednak nie pływają u mnie ale nadal zastanawiam się nad czymś innym w akwarium , może stadko albo coś dziwacznego ,dla atrakcji i podkreślenia rozmiaru zbiornika .


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.