Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam czy rewizja się komuś przydała i naprawdę jest potrzebna.

Co musiałoby się stać aby zapchać spływ na 32 mm rurze, zwłaszcza jak mamy sitko na wlocie?

Znam osoby, które z niego zrezygnowały i wszystko ładnie śmiga ..


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chwała im! do czasu :) A podaj mi jeden powód, dlaczego jej nie robić? Każde sitko może sie zatkać, na przykład oderwanym z klipsa kawałkiem nori, i kłopot gotowy - na podłodze :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Znam osoby, które z niego zrezygnowały i wszystko ładnie śmiga ..

A ja znam osoby, które z niego zrezygnowały i wszystko ładnie wylądowało na podłodze :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszytko zależy od ciebie czy chcesz spać spokojnie.

Mi trochę zasyfiło się na zaworze i tak pomalutku pomalutku przepływ malał i pewnego dnia usłyszałem w nocy jak co chwilkę chlupało na rewizji. Ruszyłem zaworem w lewo i prawo i zobaczyłem co wypadło ze spływu i ciesze się że mam rewizje bo tak w baniaku by wody przybywało, dolewka by dolewała wody do sumpa i pewnego ranka by mi chlupotało w laćkach :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że koszt zrobienia rewizji jest na tyle niski, że nie ma sensu rezygnować z niej.

Nawet jak się nigdy nie przyda to zawsze jednak zabezpieczenie dobrze jest mieć.

To tak jak z awaryjnym zasilaniem, nie wiem czy dużo ludzi je ma ale moim zdaniem warto wydać te kilka stówek i zrobić je. Być może nigdy sie nie przyda ale jak już wyłączą prąd pod nieobecność to później straty się liczy w tysiącach jak przy wątku z przed kilku dni niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewizje mozna tez wykorzystac w inny sposob. Ja 2-3 dni przed podmianka zakladam skarpete z weglem. Przykrecam splyw tak by woda czesciowo szla wlasnie na rewizje. Czesto tez wycisza sie splyw tak spietrzajac wode w kominie by minimalnie lecialo przez nia.

Ostatnio ktorys z kolegow stracil przeplyw na chlodziarce przez wielosczzeta giganta. Dla ciszy, komfortu i przedewszystkim bezpieczenstwa nalezy ja robic.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rewizja zdecydowanie tak i bez niej nie zrobił bym następnego akwarium sam doświadczyłem przelania zbiornika bo nie miałem rewizji i 50 litrów na ziemi do tej pory pamiętam moją żonę jak się lało , oj dostałem swoje :realmad: o mało co nie miał bym teraz akwarium


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej...wedlug mnie to oprocz dobrze zrobionego splywu rewizja jest najwazniejsza w calym zbiorniku...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dolewka jest wpięta w instalacje to rewizja powinna być. W przypadku gdy dolewasz z jakiegoś zbiornika umieszczonego w szafce niekoniecznie tyle że decydując się na brak rewizji raczej nie będziesz miał możliwości zmiany tej decyzji w działającym zbiorniku. Osobiście nie znam nikogo któremu rewizja by uratowała życie ale za to znam 3 osoby którym nawaliła dolewka i tu rewizja już nic nie pomogła. Sam mam zbiornik 30l obok sumpa, dolewka jest na wyłączniku czasowym, wiem ile mniej więcej wchodzi na dobę, jaką ma wydajność i tak ją ustawiłem z pewnym naddatkiem. Wystarczyło np drobne przebicie na pompie w sumpie i dolewka głupiała, chodziła non stop.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo wykonane instalacje, czy to elektryczne, hydrauliczne, mechaniczne, mają wbudowane zabezpieczenia. W myśl prawa - jeżeli coś może się stać, to na pewno kiedyś się stanie.

Mam podwójne zabezpieczenie przeciwporażeniowe z uziemieniem w zbiorniku i sumpie, zabezpieczenie przeciążeniowe, rewizję i przelew do ścieku w sumpie.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasy bezpieczeñstwa w samochodzie - potrzebne czy zbędny gadget? Znam kilka osób którym dotychczas się nie przydały. To po co je montować?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dolewka jest wpięta w instalacje to rewizja powinna być. W przypadku gdy dolewasz z jakiegoś zbiornika umieszczonego w szafce niekoniecznie tyle że decydując się na brak rewizji raczej nie będziesz miał możliwości zmiany tej decyzji w działającym zbiorniku. Osobiście nie znam nikogo któremu rewizja by uratowała życie ale za to znam 3 osoby którym nawaliła dolewka i tu rewizja już nic nie pomogła. Sam mam zbiornik 30l obok sumpa, dolewka jest na wyłączniku czasowym, wiem ile mniej więcej wchodzi na dobę, jaką ma wydajność i tak ją ustawiłem z pewnym naddatkiem. Wystarczyło np drobne przebicie na pompie w sumpie i dolewka głupiała, chodziła non stop.

Pzdr

Właśnie tak myślałem żeby zrobić, muszę policzyć ile wody wejdzie do góry bo może jak się zmieści to nie ma potrzeby mieć dolewki. Chodź macie rację, że lepiej zabezpieczenie mieć, zawsze można tyłem powrót puścić

Dzięki za opowiedzi


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam kiedyś ślimor sie wpakował w spływ i sami zgadnijcie co by było gdyby nie rewizja :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo wykonane instalacje, czy to elektryczne, hydrauliczne, mechaniczne, mają wbudowane zabezpieczenia. W myśl prawa - jeżeli coś może się stać, to na pewno kiedyś się stanie.

dosłownie

dobrze mieć, jak nie masz to musisz mieć odpowiednią zaprojektowaną hydraulikę, umnie jak bym wyłączył rewizję i zatkałą by się rura spustowa, to zawartość komory z pompą w sumpie mieści się w zbiorniku, jak braknie prądu to zawartość komina mieści się w sumpie.

dolewka załącza się raz na 4 razy na dobę jest na 2 pływakach, ale jeszcze można by było zabezpieczyć pływakiem w kominie który jest NO, który nie będzie dolewał wody jak zawartość komory sympa będzie w kominie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobię sobie tak o, i tak trzeba przegrodę w sumpie ustawić żeby 1cm zostało po wypompowaniu wody a żeby się nie przelało w akwa

PS a ja już bardziej bym się obawiał auto dolewki

post-10476-0-07685800-1331837646_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobię sobie tak o, i tak trzeba przegrodę w sumpie ustawić żeby 1cm zostało po wypompowaniu wody a żeby się nie przelało w akwa

PS a ja już bardziej bym się obawiał auto dolewki

nie masz siorbania przy tym rozwiązaniu?

dolewkę można zabezpieczyć na wiele rozwiązań ja swoją zbudowałem sam na atmelu, która dodatkowo jest zabezpieczona zewnętrznym zegarem, by w razie W.

jedynie awaria elektrozaworu może się źle skończyć, mogę jeszcze zrobić rewizję w sumpie, mam wodę i kanalizację doprowadzoną pod zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buuuu o tym nie pomyślałem, ale 2 kona nie załatwia sprawy? nie może trójnik i tłumik i 3-4 otwory po długości rurki w końcu nie każdy się zapcha. A poza tym można raz w tygodniu przy OCT (obsługa co tydzień) akwa zamieszać pędzlem w kominie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buuuu o tym nie pomyślałem, ale 2 kona nie załatwia sprawy? nie może trójnik i tłumik i 3-4 otwory po długości rurki w końcu nie każdy się zapcha. A poza tym można raz w tygodniu przy OCT (obsługa co tydzień) akwa zamieszać pędzlem w kominie

wydaje mi się że założenie ssaka na tej dodatkowej rurce załatwi sprawę a główną zostawić jako rewizję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą i tak wiercimy 2-3 otwory koszt 15zł w sumie to nie majątek a jakie było by mordo darcie od naszych pań (panów) o kur.... moja podłoga itp, czy to ma sens.

Ja osobiście nie mam komina i mam owerlow ale już miałem 3 zalania ale tylko jedno z jego przyczyny (2x pieniło wybiło na max)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już miałem tyle razy zalaną podłogę przez RO, że ostatnio to już był główny powód wycierania podłogi w domu :)

Zawsze możesz powiedzieć . Kochanie myje podłogę x raz bo taki zajefajny i pachnący płyn kupiłem hihihihihi :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.