Skocz do zawartości
inmar

Głośna Tunze

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Tunze 6085 i w poprzednim baniaku była niesłyszalna,potem chodziła w beczce a dziś rano miesza już mi solankę w nowym baniaczku,ale strasznie buczy a jak dotknie się przewodu elektrycznego to są wyczuwalne mocne wibracje.Rozebrałem ją,posprawdzałem,ale żadnych zmian.

Inny problem to szyba na której jest zamontowana ma 16mm i jej magnes ledwo trzyma i tu chyba oprócz zmiany magnesu nic nie pomoże.W sumie i tak pójdzie na sprzedaż bo za mała do mojego baniaczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Tunze 6085 i w poprzednim baniaku była niesłyszalna,potem chodziła w beczce a dziś rano miesza już mi solankę w nowym baniaczku,ale strasznie buczy a jak dotknie się przewodu elektrycznego to są wyczuwalne mocne wibracje.Rozebrałem ją,posprawdzałem,ale żadnych zmian.

Inny problem to szyba na której jest zamontowana ma 16mm i jej magnes ledwo trzyma i tu chyba oprócz zmiany magnesu nic nie pomoże.W sumie i tak pójdzie na sprzedaż bo za mała do mojego baniaczka.

Mi pomógł teflon na wirniku. Postaraj się nawinąć cienką warstwę taśmy teflonowej na wirnik tak żeby kręcił się swobodnie ale nie miał miejsca na wibracje.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna nie wiem czy jak ją czyściłem przy demontażu poprzedniego zbiornika nie zgubiłem jednej podkładki.Nie wiem jak wygląda kompletna ośka,ale mam ośkę,dwie gumki i jedną czarną podkładkę.

Ps.Czy możliwe są wibracje spowodowane za grubą szybą i magnesy są słabo dociskane przez co to wszystko wibruje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe są wibracje spowodowane za grubą szybą i magnesy są słabo dociskane przez co to wszystko wibruje ?

Sprawdź to, dociśnij rękoma magnesy o ile się da


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps.Czy możliwe są wibracje spowodowane za grubą szybą i magnesy są słabo dociskane przez co to wszystko wibruje ?

Moim zdaniem na grubej szybie powinno być ciszej bo trudniej ją wprowadzić w wibrację, jest sztywniejsza. Magnesy Tunze są mocne aż do szyby 19 mm. Nawiń teflon i poczekaj miesiąc i wszystko wróci do normy. Moje tunze na początku też były głośne teraz wogóle ich nie słyszę.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę z teflonem spróbować,ale jak wcześniej pisałem ona po dotarciu chodziła bezszelestnie kilka miesięcy.Jeśli faktycznie brakuje mi podkładki to pompa może z czasem nabrać jeszcze większych wibracji.Może ktoś sprawdzić czy są tam dwie podkładki czy jedna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak faktycznie brakuje podkładki to możesz dać oring z zapalniczki jednorazowej.Sprawdz trzymając pompe w ręce w akwa czy też buczy,jak tak to magnesy nie są winne.


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przyjrzałem się dziś mojej tunze i chyba tam była jedna podkładka.Za ciasno jest spasowana by mogła sama wypaść a jak ja czyszczę pompy to zawsze korek do wanny w razie by miało coś właśnie wylecieć,jestem ostrożny więc jestem prawie pewien,że jest kompletna.

Podsumuję zestaw,a więc jest ośka,dwie niebieskie gumki na końcach i jeden krążek z czegoś twardego,który ma dwa nacięcia i oczywiście wirnik.

Moje pytanie jak by ktoś mógł sprawdzić jaka jest kolejność licząc powiedzmy od gniazda w pompie.Nie wiem czy ten krążek jeśli jest oczywiście jeden był w gnieździe czy przy śmigiełku i czy nacięciami do wirnika czy na zewnątrz.Miałem te nacięcia jak by od śmigiełka i przekręcając wirnik były odczuwalne wibracje.

Dałbym sobie rękę uciąć,że wcześniej nic w tym nie grzebałem.

Sam sobie jeszcze odpowiem,że chyba krążek był jeden i ma być na dole bo wirnik raczej dociskany jest do pompy więc tam jest potrzebny.Zastanawiam się jeszcze co z tymi nacięciami na krążku.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gnieździe


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nacięciem do gumki czy wirnika ? Miałem do wirnika,ale myśląc logicznie wirnik nie miałby gładkiej powierzchni więc krążek odwróciłem nacięciem w dół.Sprawdziłem,że sama pompa ma wibrację więc magnesom nic do tego choć ledwo trzymają pompę.Może po przekładaniu ponownie musi się dotrzeć ?Podsumowałem,że tej grubości jest 12+4+ silikon czyli 18mm.W instrukcji pisze do 19mm,ale to już by jednak odpadła przy tej grubości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalatw sobie silny magnez neodymowy i daj go od zewnetrznej strony akwarium a miedzy szko/magnez cienki material (filz,guma ) bedzie funkcjonowac

sa rowniez bardzo plaskie magnesy neodymowe na ok 0,5cm grubosci wyszukaj rozmiar by pasowal mniej wiecej pod orginalny Tunze i najpierw dasz neodymowy nastepnie na niego Tunze i nie bedzie widoczne ze jest miedzy nimi inny - ladnie bedzie orginalnie to wygladac


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalatw sobie silny magnez neodymowy i daj go od zewnetrznej strony akwarium a miedzy szko/magnez cienki material (filz,guma ) bedzie funkcjonowac

sa rowniez bardzo plaskie magnesy neodymowe na ok 0,5cm grubosci wyszukaj rozmiar by pasowal mniej wiecej pod orginalny Tunze i najpierw dasz neodymowy nastepnie na niego Tunze i nie bedzie widoczne ze jest miedzy nimi inny - ladnie bedzie orginalnie to wygladac

Silniejsze pompy Tunze też mają magnesy do 19mm więc magnesów będę potrzebował nawet 4 sztuki w tym 2 sztuki muszą być w wodzie bo będą w kominie zewnętrznym,Estetyka w tym przypadku jest nieważna bo ich nie będzie widać.Na allegro są różne takie magnesy,może ktoś podpowie które są warte zakupu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, neodymowe.

Możesz sobie też podjechać w niedzielę na giełdę samochodową do Gliwic, zawsze ktoś tam stoi z takimi magnesami.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pompy pomruczly dwa tygodnie i ucichly, wtedy zaczalem slyszec dziwny rezonans przenoszony z przez magnesy na sciany akwarium. Z pomoca przyszly sylikonowe kladki do butow.

c_big9430772.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozciąłem wężyk silikonowy, a potem wyciąłem kółka i nastała cisza.

Ale u marka jak doda się jeszcze takie podkładki to na oryginalnych magnesach raczej nie będzie się trzymać


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, neodymowe.

Możesz sobie też podjechać w niedzielę na giełdę samochodową do Gliwic, zawsze ktoś tam stoi z takimi magnesami.

Raczej nie będzie mi się chciało jechać do Gliwic.Może ktoś bardziej się zna na tych magnesach i podrzuciłby bezpośredniego linka do konkretnego magnesu na allegro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku cos takiego http://allegro.pl/magnes-neodymowy-magnesy-45x25x10-na-magnetyzer-i2187787983.html jak chcesz miec jeden pojedynczy (tylko drogi)

albo dasz np 3szt kolo siebie w odstepach aby rozlozyc to po calosci tunze magnesu po drugiej stronie i tez bedzie super oraz taniej http://allegro.pl/magnes-neodymowy-magnesy-20x10x5-na-magnetyzer-i2180414122.html u tego sprzedawcy zamawialem dostawa w ciagu 3 dni byla i jestem zadowolony polecam ( te magnesy nie rdzewieja w wodzie wiec sa bezpieczne!! )


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością będzie mocniejszy.

Możesz też kupić grubszy - będzie mocniejszy ( są w ofercie tego samego sprzedawcy )


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka się już sama wyciszyła,możliwe,że przy czyszczeniu odwróciłem ośkę i musiała się ponownie dopasować.Zakupiłem wczoraj dwie kolejne pompy Tunze 6105,które mają ten sam magnes więc ledwo trzymają.Pytałem o oryginalne,mocniejsze magnesy,ale 150zł za sztukę mnie poraziło.Generalnie te nowe pompy są dużo cichsze niż te wcześniejsze,które miałem podczas docierania się,mają dodatkowe amortyzatory między magnesem a uchwytem,takie niebieskie słupki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dogadałem z gościem od magnesów i by magnes trzymał przez szybę 19mm musiałby być taki za min 80zł.Czy można dołożyć do tego oryginalnego magnesu mniejszy i ich siły się zsumują ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku kazdy chce zarobic :-) gwarantuje tobie ze jak kupisz okragly o grubosci od 0,5cm do 1cm spokojnie wytrzyma mam takie cos i to funkcjonuje


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla pewności kupiłbym takie o grubości 1 cm


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.