Skocz do zawartości
minio_p

Chrisiptera parasema

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Bardzo podoba mi się ten gatunek i zastanawiam się na jego zakupem. Odstrasza mnie tylko jego agresywność o której czytałem. Chciałem zasięgnąć rady bardziej doświadczonych morszczaków, czy wpuszczenie jej do mojego biotopu nie skończy się tragicznie. Mam akwarium 205 litrów, obsada rybna to 2 ocellarisy, 1 gramma, 1 babka żółta cinctus. Będzie jeszcze armatus i decora. Proszę o opinię i radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie parasemka pływa z 2x ocellaris, pterapogon, decora i jest spokój. Prasemki są agresywne jak sie dobiorą w parę i mają ikre - to wiem z doświadczenia - potrafią wtedy przeganiać dużo większe ryby od siebie :veryangry:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno utrafic. Generalnie parasemy sa chyba najmniej agresywnymi garbikami, ale mozna tez trafic na kamikaze. Agresja przede wszystkim skierowana jest w kierunku innch garbikow ale przy tarle to juz atakuja kazda rybe ktora sie zblizy. Jedna parasema wpuszczona ostatnia do akwarium prawdopodobnie nie bedzie robila problemow.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku akwarium mam jedną sztuke. Niekiedy pogoni kogoś a tak to obojętna rybka.

Chomis Virdis miałem z nią też i chociąz podobne kształtem to zero ataków.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 200 litrach spoko ,będzie pozytywne adhd :rant: czyli ciągle w ruchu.Jak dla mnie jedna z fajniejszych rybek.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parasemka z Gramma loreto mogą mieć sprzeczne interesy. :fish:

U mnie są takie problemy.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego diabła... wszystkie ryby po kątach były ustawiane, od małej po dużą. Stwierdziłem że może potrzebuje przyjaciela z gatunku - jego również przegonił. Stwierdziłem że ma coś z głową i wymieniłem na nowego, ten jeszcze gorszy. Na tej rybie skończyłem z garbikami, nie dość że urodą nie grzeszą to się rządzą jak u siebie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie miałem analogiczną sytuację jak Freguss, nie dość że ustawiał wszystkie ryby to lał samicę aż miała wyskubane łuski.

Nawet karny kotnik nic nie pomógł :(

Zostały oddane oba, nigdy więcej nie kupie tych ryb mimo, że kolorki mają fajne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parasemka z Gramma loreto mogą mieć sprzeczne interesy. :fish:

U mnie są takie problemy.

Czy te walki są częste i krwawe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tych odpowiedzi wnioskuję, że różnie może być. Może dla świętego spokoju ten gatunek sobie odpuścić. Nie chcę mieć poturbowanych i zestresowanych pozostałych mieszkańców, a i wyciąganie całej skały z akwarium mi się nie uśmiecha. :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie czekajcie, ja mam Chrysipitere Hemicyanea. Ma więcej żółtego a tak to chyba wiele nie zmienia.

Moja nie ma ADHD i rzadko zostawia po kątach. W sumie to chyba tylko z Pseudochelineusem sześciopręgim goni się po akwa.

Może wpuśc ją ostatnią, coś jak skrzydlice do nowej ekipy <_<


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką propozycję:

Chrysiptera hemicyanea

Zestaw kolorystyczny bardzo podobny (moim zdaniem nawet trochę ładniejszy design),

a ryba naprawdę spokojna.

Miałem ją w ReefMaxie - i naprawdę nie sprawiała żadnych kłopotów

N ie jest to tylko moje doświadczenie.

Czytałem w kilku źródłach, że to jeden z najspokojniejszych garbików.

U mnie pływała po całym zbiorniku i wyglądała naprawdę dekoracyjnie.

Kośmid mnie ubiegł, ale w sumie potwierdza moja opinię.

W konflikcie z sześciopręgim stawiam na to, że to on zaczął %29.gif

Edytowane przez Szymon68 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te walki są częste i krwawe?

Jeśli chodzi o konflikt pomiędzy Parasemką i Gramką to występuje tylko gdy spotkają się na linii demarkacyjnej wyznaczonych przez siebie terytoriów. :2guns:

Parasemka raczej grzecznie acz stanowczo informuje Gramkę że jest ona „ Persona Non Grata „na jej terytorium. :rtfm:

Jeśli jest odwrotnie to Gramka chyba jest mniej cywilizowana bo wypraszanie jest bardziej stanowcze i skuteczne i mniej dyplomatyczne.

Groźnych starć z przelewem krwi w takich przypadkach nie stwierdziłem chyba dlatego że przeciwnicy respektują terytorialne „status qwo” sąsiada. :surrender


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon 68- sześciopręgi pływa ze szczeliny do szczeliny i jak staną sobie na drodze to zaczyna się krótki pościg. Helineus znika w skale a Chrysipitera zdziwiona, że już nie ma wroga.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.