Skocz do zawartości
Michalevo

Oswietlenie LED 450 L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Baniak 150/50/60

1. Lepiej wiecej LED 1Watowych czy mniej 3Watowych jaka różnica ? Co lepsze i dlaczego?

2. Jak wyliczyć ilośc Wat w Ledach potrzebnych do mojego baniaka?

3. Jeżeli macie jakieś gotowe propozycje oświetlenia bardzo chętnie zobaczę

Z góry dzięki za pomoc đ


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Na alledrogo widzialem fajna lampke pod taki zbiornik

I to calkiem niedrogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoody,

ciekawy temat ale dla kogoś kto chce rzezbic, co uważam za mało opłacalne, z tego co chłopcy piszą to na dzień dzisiejszy taniej jest kupić gotowca. Za 2000 zł robią lampe 160W a za gotowca 2x 136W zapłacisz ok 2400 zł, a czy ktoś liczy roboczogodzine ??? Ja nie mam zamiaru rzezbic. Pytając o Waty miałem na myśli czy zakupić swietlowki LED (25LED x1W )zzamontować je np w pokrywie czy kupić gotowa lampe i zawiesić ja nad baniakiem (lampa ma LEDy 3W)


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek,

Możesz coś przybliżyć ?


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michalewo piszesz kompletne bzdury. Lampy "gotowce" o których piszesz to ekwiwalent ok 50-60 wat diy na cree. także poniżej 2000 masz. 160 w cree czyli trzy gotowce za 3600.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja też dokładnie o tym piszę.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michalewo piszesz kompletne bzdury. Lampy "gotowce" o których piszesz to ekwiwalent ok 5-60 wat diy na cree. także poniżej 2000 masz. 160 w cree czyli trzy gotowce za 3600.

Kolego , moze i bzdury, nie robilem doktoratu z LEDow :) skoro jest napisane ze jest 132 Waty to tak kazdy to odbiera

w takim razie podaj prosze swoja propozycje jako alternatywe do linka ktory podal Kubus, nie jest to wydatek na chwile, ma dzialac dobrze i dlugo wiec chce kupic taki jak trzeba


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michalewo przepraszam jeśli Cię uraziłem. Nie trzeba jednak mieć doktoratu żeby wiedzieć na co w ledach zwracać uwagę. Kwestia była podnoszona ze sto razy, a porównać cyferki każdy umie. Tylko potrzeba odrobiny wysiłku aby te cyferki wyguglować. I wtedy mamy jak na dłoni: diody semi - max 200lm

Diody cree - max 500lm. Jest 2,5raza różnicy? Jest. Gość proponuje lampę jako ekwiwalent 250w hqi. Sądzę że to ekwiwalent 100w hqi - jeśli taki żarnik by istniał oczywiście.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to co z Twoja propozycja światła ?


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką obsadę planujesz i czy chcesz oświetlenie równomierne czy np dwie oświetlone wyspy?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawialem sie nad obsada jeszcze ale nie chcialbym aby swiatlo mnie ograniczalo.

Krzlew ciekawe swiatlo ale moze jednak troche taniej.... takie wypasy moze za rok jak beda fundusze


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np cos takiego? nie jest opisane co to za ledy

http://aukcjewp.wp.pl/lampa-led-54w-solar-max-i2183929675.html


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak w poprzednim przypadku , nie wiadomo co to za ledy , poza tym znów trochę drogo :)

zgłoś się do kogoś to ci zrobią lampkę , konkretnie pod twoje akwa , poza tym pomyśl ile takich lampę musiał bys kupić aby oświetlić 150cm akwa :)


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak w poprzednim przypadku , nie wiadomo co to za ledy , poza tym znów trochę drogo :)

zgłoś się do kogoś to ci zrobią lampkę , konkretnie pod twoje akwa , poza tym pomyśl ile takich lampę musiał bys kupić aby oświetlić 150cm akwa :)

Masz jakies namiary na kogos kto potrafi to zrobic?


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Michalewo przepraszam jeśli Cię uraziłem. Nie trzeba jednak mieć doktoratu żeby wiedzieć na co w ledach zwracać uwagę. Kwestia była podnoszona ze sto razy, a porównać cyferki każdy umie. Tylko potrzeba odrobiny wysiłku aby te cyferki wyguglować. I wtedy mamy jak na dłoni: diody semi - max 200lm

Diody cree - max 500lm. Jest 2,5raza różnicy? Jest. Gość proponuje lampę jako ekwiwalent 250w hqi. Sądzę że to ekwiwalent 100w hqi - jeśli taki żarnik by istniał oczywiście.

100 razy pisane - prawda, ale za każdym razem pisałeś to ty :)

Jest może jakaś strona gdzie podają takie dane? Bo nawet producenci milczą w opisach.

Czasem pada nazwa Bridgelux, Epistar, epiLED itd, ale do niezależnych pomiarów nie sposób dotrzeć.

Zresztą w bardziej firmowych lampach też podobno ściemniają, piszą że zastosowany 3W led czy 5W led ma taką i taką moc, a faktycznie ta dioda nie leci na pełnej mocy o czym już nie wspominają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitan, jest dużo racji w tym co piszesz. Jak widzę że ktoś pyta a akurat wiem to odpowiadam. To chamskie i nieuprzejme z mojej strony, bo nie po to jest przecież forum.

Co do tego że ne ma takiego miejsca/strony gdzie jest to wszystko zebrane to już skandal. Rząd powinien koniecznie coś z tym zrobić a jak nie to do dymisji.

Powiem Ci Jak ja sobie z tym radzę. Otóż dane konkretnych diód staram się sprawdzić na stronie ich producenta. A jak niema producenta tzn że nie ma się czym chwalić. A jako że nie tak jak Ty, ja do specjalnie inteligentnych nie należe zrobiłem sobie ściąge

Cytat z mojej ściągi:

"parametry cree sprawdzaj na stronie cree głąbie

Parametry epi sprawdzaj na stronie epi głąbie

Parametry cictzen sprawdzaj na stronie ccitizena głąbie itd."

jest jeszcze jedna metoda ale ta już super trudna i do dzisiaj nawet ze ściągą jej nie ogarniam

Otóż np można jeszcze znaleźć na stronie generalnego dystrybutora, ale to wtedy trzeba pamiętać że jest nim na Polskę maritex(cree) - dla mnie to już hardcore, ale Ty sobie na pewno poradzisz, czego Ci zazdroszczę. Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z mojej ściągi:

"parametry cree sprawdzaj na stronie cree głąbie

Parametry epi sprawdzaj na stronie epi głąbie

Parametry cictzen sprawdzaj na stronie ccitizena głąbie itd."

jest jeszcze jedna metoda ale ta już super trudna i do dzisiaj nawet ze ściągą jej nie ogarniam

Otóż np można jeszcze znaleźć na stronie generalnego dystrybutora, ale to wtedy trzeba pamiętać że jest nim na Polskę maritex(cree) - dla mnie to już hardcore, ale Ty sobie na pewno poradzisz, czego Ci zazdroszczę. Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam.

:thumbsup: :thumbsup: pewnie ruscy ukryli parametry


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowie sie ktos na temat tych swietowek ??


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.