Skocz do zawartości
chmielu243

Pomoc w odczepieniu ukwiału

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję porady jak bezpiecznie odczepić od skały ukwiał, dodam że metoda ze skierowanym strumieniem z pompy nic nie daje :wallbash:

Obawiam się że odrywanie od skały nic dobrego nie przyniesie,jedynie jego uszkodzenie :realmad:


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za ukwiał?


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/topic/39893-ukwial-jak-wydlubac-ze-skaly/ ;)

Na siłę nic nie rób, bo tylko go uszkodzisz.

Jeszcze jeden link:

http://nano-reef.pl/topic/25724-ukwial/

Pozdrawiam


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdź jakieś miejsce gdzie możesz go podważyć tępą wykałaczką, później wciskasz tam palec i delikatnie wsuwasz odrywając stopę od skały, robiłem taki wielokrotnie- zawsze z sukcesem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies na angielskim foru ktos zadal podobne pytanie i padla odpowiedz zeby "oslepic " gagatka bardzo mocna latarka w zgaszonym akwarium. Jest szansa ze za jakies pol godziny oslabi swoje przyklejenie stopki. Wtedy mozna zadzialac z odklejaniem. Nigdy nie probowalem bo moj lazil sam jak oszolom...


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jutro będę prowadził walkę:wallbash: ,może się uda.

Zobaczymy który będzie skuteczny


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdź jakieś miejsce gdzie możesz go podważyć tępą wykałaczką, później wciskasz tam palec i delikatnie wsuwasz odrywając stopę od skały, robiłem taki wielokrotnie- zawsze z sukcesem.

Popieram. Ja swojego tez tak odklejalem (bardzo delikatnie oczywiscie).

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje delikatnie smyrałem tępą stroną ostrza scyzoryka i się odklejał. Ale nie wiem czy od smyrania czy od zimna stali :question:


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj odklejałem kartą kredytową :) operacja trwała 5 min


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Ja swojego tez tak odklejalem (bardzo delikatnie oczywiscie).

taki sposob daje rade -- pod warunkiem ze skala nie ma duzej ilosci zakamarkow i raczej jest "plaska/obla" - inaczej wcisnie sie w dziure i pozamiatane ;P


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies kiedys czytalem zeby mu stopke "kiziac" hi hi kostka lodu..ale nie praktykowalem..ja zawsze poswiecalem troche czasu i delikatnie podwazalem wykalaczka,szpatulka a potem jak pod stopa miejsce bylo pakowalem palca i powoli odciagalem od skaly..naturalnie to trwa i trzeba byc cierpliwym.(oczywiscie jak na skale siedzi),a jak na szybie to tak jak marbecz napisal-karta kredytowa i pozamiatane..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba kiziać, smyrać czymś chłodnym :thumbsup:


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że stopka jest w takiej szczelinie że ogranicza to jaką kolwiek operację bez wyjmowania skały na zewnątrz :wallbash: i w związku ztym czeka mnie niezły bałagan


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykałaczka, wciskać ją między ukwiała i skałę jak klin a potem lekko nią ruszać na boki i do góry - tak odchodzi centymetr po centymetrze. Średni czas odczepiania ukwiała to 5-10 minut. Naturalnie robimy to nad miednicą z słoną wodą ale w powietrzu. Co minutę czy dwie zamaczamy ukwiała w wodzie na chwilę. Jak się puści to ląduje w miednicy.

Jeśli stopa jest w jaskini i nie da się go wyjąć bez demolki to obudowujesz go kawałkami skały tak, żeby nie miał światła. Wtedy sam jakoś wylezie na światło i przyczepi się do innej skały.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny kłopot. Ukwial siedzi w kominie i to na dole...jak go wydostać? ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam inny kłopot. Ukwial siedzi w kominie i to na dole...jak go wydostać? ???

Tak z czystej ciekawosci: jak on się tam dostał? ;)

Jak dasz rade wsadzic rękę, to nie powinno być problemu, bo odkleisz go łatwo od szkła, bądź rurek

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

patyczek od "chińskiego żarcia" lub jakiś pędzelek od plakatówek - 100% sukcesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam chciałbym wiedzieć skąd się tam wziął. .rośnie ładnie ale miejscowka kiepska wiec pomyślałem ze powinien trafić do akwarium tam gdzie jego miejsce. ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem musze wyciągnąć jednego z trzech cribrinopsis crassa. Skała ażurowa poklejona w jedną konstrukcje a gagatki powybierały takie miejsca ze nogi w gdziurach. Lekko połaskocze to się chowają w skale. Cyrkulacja na nie nic nie dała, przykrylem talerzykiem to zrzucił albo wychylił się z boku, i powoli kończą mi się pomysły.

Edytowane przez Kajtek77 (wyświetl historię edycji)

Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia dziękuję za patent z pędzelkiem. 10 minut kiziania i po sprawie.tylko musiałam przedluzke sobie zrobić żeby gada dosięgnąć. Dzięki; -))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kolega pieknie się usadowił w szczelinie i można go podziwiać. Patent pędzelkowy mega...sprzedawaj prawa autorskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam flacha dla Marka :) co prawda nie 10min a 2h walczyłem z dziadem ale przy pomocy pędzelka odkleił się od skały a zakrzywionymi nożyczkami chirurgicznymi wydłubałem dziada :) . Silvia 5+ za patent .


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-9905-0-16206500-1467878578_thumb.jpg

wkładam do zamrażalnika na godz,potem lekko ukwiałka smyram tym lodowatym kluczem

100% sprawdzalności :thumbup:

gdzieś słyszałem o kostce lodu,ale to kicha za szybko się rozpuszcza


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam problem. Jest w tak ciasnym zakamarku ze nie ma szans nic włożyć. Może macie jeszcze jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.