Skocz do zawartości
Kośmid

Czarne tło

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś był taki tamat o rozważaniach jaki kolor tła wybrac ale nie umie go znaleźc za cholere.

Myśle żeby sobie zmienic tło na czarne i chciałbm zobaczyc jak się prezentuje czerń w Waszych zbiornikach. Podlinkujcie gdzie to znajde albo wrzucicie pare fotek z czarnymi tłami ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarne :thumbup:


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dwustronne - niebiesko - czarne i na chwilę obecną mam niebieski - jak się znudzi - zmienię na black :)


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na czarnym będą lepiej widoczne glony wapienne.

A co tam, sprawie sobie czarne. Moje miękkie koralowce będą kontrastowac. Taki beż i czerń.

Mam nadzieje że w OBI dostane okleine taką jak zawsze.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ciekawe ! Ten wylot to ten gięty taki ?

Swoją drogą to czym usuąc algi wapienne ? Octem i żyletką ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten giętki, nawet ku mojemu zdziwieniu jest szczelny :) Glony wapienne możesz zeskrobać, octu raczej nie używaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten giętki, nawet ku mojemu zdziwieniu jest szczelny :) Glony wapienne możesz zeskrobać, octu raczej nie używaj.

Ile zapłaciłeś za niego ? Widziałem takie po 60 chyba...


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny są różne, ten był troszke droższy, 1 cal średnicy, jutro sprawdzę ceny i będe mógł podać wszystkie średnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było. Musze pomyślec jak zakończyc wylot obiegowej. Troche przeraża mnie cena tego ustrojstwa.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem wloty. Mały w granicach 35-40 zł, a ten co u mnie jest 55-60 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem wloty. Mały w granicach 35-40 zł, a ten co u mnie jest 55-60 zł

Właśnie ubieram się i jade po kompletny loc-line za 60pln. Aquario.pl.

Przy okazji poogladam inne PCV.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kto co lubi :)

miałem czarne i niebieskie ,teraz chce zawsze czarne

-mniej widać porośnięte glony,-optycznie tworzy większą głębie,-dodaje tajemniczego nastroju :)

ale pochłania więcej światła :(

989a38c6ec285d70med.jpg

fragment z długości


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie się zlewa z niebieskim światłem, czarne najlepsze , jeśli ktoś świeci na żółto i lubi niebieskie to na upartego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...pamietam czasy,gdy tlo sie robilo,jezeli je sie robilo niebieskie.Potem ktos tam zrobil czarne tlo i przyszla nowa moda.Do mnie przemawia raczej czarne tlo ale gdzies tu widzialem na forum akwarium z bialym tlem i wygladalo to bajecznie.Nie jestem tylko przekonany co do czyszczenia szyby na bialym tle,nie znam tego z praktyki,moze ktos sie wypowie,czy biale tlo jak zarasta,wyglada dobrze czy srednio...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobna dyskusja jest na temat tła zbiornika akwarium holenderskiego, tam oprócz czarnego, niebieskiego i białego sa jeszcze tła typu mist ale raczej w morskim ta opcja odpada.

to link do galerii akwarium roślinnych - tez nie ma przewodniego koloru :)akwaria roślinne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna okleina kupiona. 200x45 ~16,50 w Castoramie.

Kiedyś nalepiałem już ale może macie jakieś pewny sposób ?

Ja po prostu naklejałem i usuwałem bąble.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze robie w taki sam sposob :

Akwarium na bok, przygotownie powierzchni plynem do mycia okien. Potem troche wody na szybe i na to okleina ciagnieta guma do mycia szyb. Bable wychadza na bierzacao, tam gdzie wiecej wody to wyplywa. Na pierwszy rzut oka klejaca warstwa z dodatkiem wody na styku szyby nie jest perfekt. Ale po paru godzinach jak woda odpruje robi sie jednolita glebokia czern. Po nalaniu wody i lekkim wygieciu szyby jest cacy. Trzyma sie juz 4 rok.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo wody psik psik na szybę i wtedy Kleić

Do usuwania bąbli najlepsza karta kredytowa lub karta Payback


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oklejam tył akwarium na brzegach taśmą malarską, zostawiając margines 10 mm dookoła tylnej szyby.Potem resztę akwa gazetą. Czarny , matowy spray, 2 warstwy.. Wygląda tak że sam mlaskałem z zachwytu -tanio i dobrze <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taka woda ma pomóc w eliminacji bąbli bo śmiesznie to brzmi, polej i naklej.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taka woda ma pomóc w eliminacji bąbli bo śmiesznie to brzmi, polej i naklej.

Dokładnie

Jak nakleisz na wodzie to potem szpatułką ( kartą ) łatwiej wyprowadzić bąble spod okleiny i łatwiej dać poprawki. A jak woda już całkiem odparuje to jest cud miód.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.