Skocz do zawartości
Walker

Pytania do użytkowików HYDOR 250.65

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanka do użytkowników odpieniacza HYDOR SLIMSKIM 250.65 -

Ile wystaje ponad lustro wody?

Czy jest wart soejej ceny?

Czy spełni swoją rolę w moim 80l baniaku?

Czy bardzo głośno pracuje?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy odpieniacz wewnętrzny musi wystawać ponad powierzchnie. w przypadku tego odpieniacza jest to min 10cm a jeżeli ustawisz go na suchą pianę to nawet 15cm. myślę że na 80l jest zbyt duży - zajmie ci ćwierć akwarium. jego wydajność do wielkości jest bardzo mała poza tym zapomnij o śnie w pobliżu akwarium - ten odpieniacz nie jest zbyt cichy. jego straszną wadą są mocowania magnetyczne (bardzo słabe). lepiej dorzuć kilka groszy i kup aquamedica blue 500 lub tunze 9002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze 9002 jest strasznie głośny, no chyba, ze go poprzerabiasz i dołożysz tłumik, ale w wersji oryginalnej hałasuje jak wodospad.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wystaje ponad lustro wody?

to zalezy od regulacji piany - generalnie jest to 10-15cm

Czy jest wart soejej ceny?

u mnie w 200l przy malej obsadzie na starcie zbiornika dawal rade

Czy spełni swoją rolę w moim 80l baniaku?

w 200l zajmowal mi duzo miejsca wiec w 80l to totalna strata miejsca, dlatego ja zmienilem na aq tb 1000 blue

Czy bardzo głośno pracuje?

wedlug mnie jeden z najcichszych odpieniaczy

podsumowujac - kup aq turbloflotora blue 500 albo 1000 , w takim malym akwarium szkoda miejsca na odpieniacz wewnetrzny - lepszy jest wiszacy na szybie


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsumowujac - kup aq turbloflotora blue 500 albo 1000 , w takim malym akwarium szkoda miejsca na odpieniacz wewnetrzny - lepszy jest wiszacy na szybie

Myślałem nad turbloflotorem blue 1000 ale czytałem że jest bardzo głośny a ja mam akwarium w pokoju w którym śpię wiec może mnie żonka wystawić na korytarz z baniaczkiem :realmad: A przy tym podobno mało efektywny

Poza tym wydaje mi się że TB 500 jest większy od tego hydora a też jest odpieniaczem wewnętrznym wiec z miejscem będzie jeszcze gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad turbloflotorem blue 500 ale czytałem że jest bardzo głośny a ja mam akwarium w pokoju w którym śpię wiec może mnie żonka wystawić na korytarz z baniaczkiem :realmad: A przy tym podobno mało efektywny

Od października mam AQ TB 500, śpię w tym samym pokoju (łóżko oddalone jest od akwa 2 m) i uważam, że jest cichszy niż nie jeden odpieniacz i filtr zewnętrzny. W sumie dzięki tłumikowi jest praktycznie niesłyszalny - bardziej hałasuje mi pompa obiegowa NJ 1700.

Rzeczywiście jedną ważna rzeczą jest aby oczyszczać okresowo dolot powietrza do pompy przy odpieniaczu i wtedy zawsze odpieniacz jest cichutki.

Zdecydowanie odpieniacz warty swojej ceny przy konieczności małego zajmowania powierzchni i dobrej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od października mam AQ TB 500, śpię w tym samym pokoju (łóżko oddalone jest od akwa 2 m) i uważam, że jest cichszy niż nie jeden odpieniacz i filtr zewnętrzny.

Przepraszam pomyliłem TB 500 z TB 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci zrobić niewielkiego sumpa - fajne rozwiązanie wtedy nie musisz martwić się o wygląd akwarium.

Niestety w moim przypadku to nie możliwe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci zrobić niewielkiego sumpa - fajne rozwiązanie wtedy nie musisz martwić się o wygląd akwarium.

Niestety w moim przypadku to nie możliwe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.