Skocz do zawartości
czadol81

do wszystkich akwarystow na wyspach

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie mam prosbe do wszystkich posiadaczy solniczki na wyspach gdzie kupujecie wegiel aktywny mialem dobrego dostawce ale niestety dobre sie skonczylo i teraz mam problem bo nie chce kupic jakiegos badziewia co bedzie dawac wiecej syfu do baniaka niz pomagac jak mozecie mi dac jakies namiary na dobry wegiel to bede wdzieczny, wiem ze moge kupic w sklepie akwarystycznym ale na moj baniak to troszke tego potrzebuje a sami wiecie ze ceny nie sa za ciekawe


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem 5kg w reefstore.co.uk. Uzywam do teraz ale przy kazdym uzyciu jednoczesnie wkladam PhosGuarda bo po trzykrotnym plukaniu Hanka zamyka licznik. Nie polecam. Inna sprawa ze byl tani jak barszcz.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam wegla Rowa Carbon i jestem zadowolony.Cena wcale nie jest wysoka.Za 5000ml zaplacisz 30 funtow, wiec nie jest zle.

P.S czadol uzywaj przecinkow,kropek i zaczynaj zdania z duzej litery, wszystkim bedzie latwiej :welcome:


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy wegiel zamyka licznik, dlatego ja juz nie bawie sie w zalewanie wrzatkiem malych porcji tylko zalewam litr czy dwa i powtarzam ten proces jak mam czas i checi. Zalany RO zamykam wiekiem i stoi tak przez tygodnie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie mam prosbe do wszystkich posiadaczy solniczki na wyspach gdzie kupujecie wegiel aktywny mialem dobrego dostawce ale niestety dobre sie skonczylo i teraz mam problem bo nie chce kupic jakiegos badziewia co bedzie dawac wiecej syfu do baniaka niz pomagac jak mozecie mi dac jakies namiary na dobry wegiel to bede wdzieczny, wiem ze moge kupic w sklepie akwarystycznym ale na moj baniak to troszke tego potrzebuje a sami wiecie ze ceny nie sa za ciekawe

ale jeden przecinek wstawil :thumbsup:


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, to kup najdroższy i najlepszy jaki Ci sie uda i zmierz - Hanka zamknie licznik :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybki odzew. Co do pisowni to juz sie poprawiam i postaram sie tego pilnowac, ale moze byc z tym problem.Tester ten przecinek to przez przypadek pewnie wstawilem hihi.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem ostatnio na Ebay-u ale niestety poszedl do smieci, po solidnej plukance wygladal calkiem niezle ale po tygodniu w baniaku chyba zaczal sie rozpuszczac i zaczal strasznie macic wode,w sumpie na dnie i w odpieniaczu czarno bylo.dlatego pytam o cos sprawdzonego.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester ja w te ich 0 to nie wierze, wiesz ze tu sie wszystko robi aby pozyskac klienta.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy oprocz tych wysokich fosforanow to ogolnie jest ok. Spore ziarna powoduja ze mozna je trzymac w filtrach siatkowych z aktywnym przeplywem - to zwieksza efektywnosc wegla.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do teraz terz trzymalem prosto pod wylotem z rur ale po odstatnim doswiadczeniu wole nie ryzykowac do puki ktos nie poleci bo sie przejechalem.Mialem kiedys dostawe z australii -male ziarna- ale powiem wam ze byl super ,caly czas siedzial pod wylotem a w sumpie anie grama pylu.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wegiel nie wazne w czym, czy w filterku czy w skarpeicie, nie powinien byc luzno bo krecac sie po prostu sie sciera.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluszna sugestia, ja zawsze podbieram zonie nowe ponczochy ,czy jak to tam sie nazywa i tym go jeszcze wzmacniam takze mysle ze to nie moze byc przyczyna tego co mi sie ostatnio stalo.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.