Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam Sony Alfę(350) i chyba jest to aparat który nie chce współpracować z naszym hobby .Komórką lepsze kolory da się uzyskać niż Sony Alfą próbowałem na wszystkie sposoby i znam ten ból .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie komórką lepsze zdjęcia wychodzą a soniaczem takie mdłe jakby bez życia:( pora chyba zmienić aparat:P


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny zbiornik, co do aparatu... Tez mam 2-wusetke i znam ten bol. Kitowy obiektyw można wyrzucić... a tak to najlepiej na statywie i kombinować z ustawieniami manualnie, bo programy nie uchwycą Ci nic ostro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny baniaczek tylko mnie jedno zastanawia ,dlaczego tak skaczesz po tych solach? raz redcoral póżniej TM BA a teraz AF w ciągu roku to duże zmiany czy masz jakieś problemy w akwarium co tak zmieniasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na redcoral wystartowalem bo była tania, potem BA i miałem problemy z ustabilizowaniem parametrów aż zaczołem stosować pełnego Ballinga z AF i nagle wszystko wporzo. Zakupiłem coralB i nagle zobaczyłem przyrosty potem sól z promocji i tak to poszło aż stosuję już prawie wszystko i jak narazie baniaka nie wysadziło jak to niektórzy mówią ;p

Wg mnie to porządna firma tylko preparaty należy stosować z głową a nie tak jak pisze na opakowaniu;p

Sent from my iPhone using Tapatalk


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Akwarium super już to pisałam że mi się bardzo ale to bardzo podoba, dla mnie najlepsze zdjęcie jest babeczki i nemonka z ukwiałem a tak poza tym to pozdrawiam :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :blushing:

Jedna babka niestety mi wyskoczyła jak i 2 doktorki :wallbash:

No i też przyszedł złodziej zwany Niejeden z nas i ukradł swoje koraliki, ale parę szczepek zostawił :thumbsup:

Co prawda siedzę już 2-gi miesiąc na L4 ale niema czasu żeby napstrykać jakiś fotek, a raczej psychicznie nie umiem się zmotywować do chwycenia mojego daremnego aparatu :rant:


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

No to jak ładnie Ciebie poprosze, to może pstrykniesz zdjęcie jak to teraz wygląda. Mi się i tak będzie na pewno podobało.

Zbiornik w moim guście. :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zmotywowałem się i napstrykałem pare zdjęć, ale bez żadnej rewelacji bo robione iphonem.

Co do zmian to tylko takie, że podczas upałów mi padła montipora superman, oraz dzisiaj podzielił się quadricolor i chyba mu mało :D

cqrp.jpg

wpyd.jpg

ee0r.jpg

lx1h.jpg

5mpm.jpg

1eir.jpg

ws36.jpg

ue2e.jpg

f6ns.jpg

ub29.jpg


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

No piknie, wiedziałam że będzie super wyglądało akwa. Tylko dlaczego tak długo musiałam czekać? :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super to wygląda :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumpie na wlocie masz zamontowaną skarpetę.O jakiej przepuszczalnosci i czy ten sposób wstępnej filtracji sie sprawdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamontowanej skarpety.

Wygląda to tak: woda wpada do komina gdzie jest gąbka, spada do 1-wszej komory sumpa przez algeascruber, gdzie jest też odpieniacz i siporax. Następnie do drugiej komory i wraca do akwarium.

A tak z nowości już mam 3 quadri :thumbsup:


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pięknie, jasno i przejrzyście :D ... niby minimalizm ale wszytko się rewelacyjnie komponuje... i jak miło że tak blisko nas :)

pozdrawiam

marzena


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pięknie, jasno i przejrzyście :D ... niby minimalizm ale wszytko się rewelacyjnie komponuje... i jak miło że tak blisko nas :)

pozdrawiam

marzena

No to zapraszam na kawkę, podobno na żywo jest jeszcze ładniejszy :thumbsup:

Chociaż do tego co mi się marzy jeszcze długa droga


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba każdy ma odczucie że to jeszcze nie to (nie tylko na morskich płaszczyznach) :) ale ważne by stawiać sobie cele i do nich dążyć :) wtedy wszystko ma sens :)

za zaproszenie dziękuję... i postaram się skorzystać -tylko jakiś pretekst znajdę :whistle:


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jutro się pojawią :smiling:

Raczej nic się nie pozmieniało doszło trochę ryb, żółtek poszedł na wietrzną rafe.

W najbliższym czasie zmieniam skałę bo już mnie męczy walka z xenią.

I to by było chyba na tyle. Jutro będzie parę fotek.


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik ładny przestrzenny.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rewelacyjna lewa strona, ułożenie skały baardzo mi się podoba tak że fotki wskazane :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie lubiłem gruzowisk i teraz mam zamówione gotowe filary skały syntetycznej o podobnych wymiarach. W końcu ryby też muszą sobie popływać.


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie lubiłem gruzowisk i teraz mam zamówione gotowe filary skały syntetycznej o podobnych wymiarach. W końcu ryby też muszą sobie popływać.

Będziesz wymieniał skałę?

Już doczytałem:p Życie masz zamiar zostawić czy jednak dasz zbiornikowi dojrzeć?

Edytowane przez soobeek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar dostawić do obiegu małą kosteczkę w której będzie się przez ok miesiąc moczyła 1 skała syntetyczna, po tym czasie zrobię przekładkę i tak będzie się to kręciło kolejne 2 mc potem czynność powtórzę z 2ga skałą


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc przyszedł czas na noworoczną aktualizację :thumbsup:

Co do sprzętu to raczej nie było żadnych zmian jedynie w końcu kupiłem pompy dozujące do balinga

Baniak prowadzony cały czas na soli AF z probiotykami, podmianka co 2 tyg po 40 litrów. Do wody podaję po 2/3 krople Pon, Śr, Pt Coral A, Coral B, Coral E i ProbioS a we Wt, Czw i Sob CoralV, ProF

Oprócz tego 2x w tygodniu jod i 3x w tygodniu papu dla korali (jedna kostka planktonu czerwonego lub zielonego i kopiasta miarka CoralFood).

No i oczywiście pełnego balinga z AF razem ze stronkami (w 6 dawkach po 22ml co daje 132ml/dobe)

Dobra starczy już pisania bo i tak tego nikt nie czyta więc pora na zdjęcia.

Przód

38b9.jpg

Lewy bok

b4r1.jpg

Prawy bok

2vkx.jpg

I reszta

uwo9.jpg

9xk1.jpg

vvga.jpg

c9kd.jpg

tfex.jpg

m9he.jpg

pjkw.jpg

aea1.jpg

l0rl.jpg

wx06.jpg

oz6w.jpg

I na koniec prezent od Dzieciątka :thumbsup:

w3eq.jpg

Tylko nie wiem czemu się nie otwiera tak fajnie jak to na zdjęciach widać.

Nie zauważyłem żeby ją ktoś stresował albo coś.


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy zmieniłeś położenie jednej z pomp cyrkulacyjnych (tej z lewej strony-była na bocznej ścianie teraz jest na tylnej)? Czy to nadal 2x Tunze? Z której strony jest większa? Pytam bo mój zbiornik jest wymiarowo podobny 100x55x55 (300l) również z wew. kominem po tej samej stronie. W planach podobne ułożenie skały i docelowo podobna obsada i jestem na etapie doboru cyrkulacji. Co byś doradził?

P.S. Super ten twój zbiornik ma miarę 2014 r. :smiling:


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.