Skocz do zawartości
chodi

Ostrzezenie! Uwaga na świece zapachowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z przykroscia odebralem wiadomosc o totalnej klesce jednego z najladniejszych zbiornikow w szkocji. Calkowity pomor korali w wypakowanej 750-tce. Zdesperowany wlasciciel oddal wode do analizy w celu naprowadzenia na jakikolwiek slad przyczyny... I udalo sie znalezc winowajce. SWIECZKI ZAPACHOWE! Teraz to juz tylko placz i rozpacz ale nawet na instrukcji, ktorych to przeciez nikt nie czyta, mozna znalezc zapis:

Safety instructions

Retain carton and safety instructions until candle is finished.Never leave a burning candle unattended.Burn candle out of the reach of children and pets.Always leave at least 10cm between burning candles.Do not burn candles on or near anything that can catch fire.CAUTION: Failure to follow instructions could result in fire hazard, personal injury or broken glass.Do not placecandles in a draught.Trim wick to about 1cm before lighting.Do not move a burning candle.Never use liquidto extinguish.Do not useifjarischipped or cracked.Keep wax pool free from foreign objects e.g. Matches, paper, other debris.Stop use when less than 1cm of wax remains.Contains Hexyl Cinnamal, Limonene,Coumarin,Butylphenyl Methylpropional,CitrusLemon Fruit Extract. May produce an allergic reaction.Harmful to aquatic organisms; may cause long-term adverse effects in theaquatic environment.People suffering from perfume sensitivity should be cautious when using this product. Air Fresheners do not replace good hygiene practices.

Kokretnie mowimy o kawalku : Harmful to aquatic organisms; may cause long-term adverse effects in theaquatic environment.

Takze ku przestrodze panowie. Swieczki niech zony pala w sypialni i lazience. Od akwarium jak najdalej z dala :/

R.I.P. dla zwierzakow Alana :(

Pozdrawiam

Lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, na UR pisał o tym gość w 2009. Szkoda że nikt nie zwrócił uwagi....

http://www.ultimatereef.net/forums/archive/index.php/t-306639.html

Piszemy o farbach, lakierach, płynach do mycia okien ale takie coś? Masz jakiegoś linka to opisu (o ile jest opisane) jak do tego doszło? Jak duży pokój itp.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nieraz zapalała te świeczki,ale nie zauważyłem problemu,widocznie tamte musiały być mocno toksyczne,jakiś konkretny składnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku no wlasnie moja tez namietnie pali te swieczki w domu i przerazony jestem troszku :/ pewnie dzis obiadu nie dostane ale wypierdzielilem od razu wszystko co mielismy :)

Qlfon nie wiem czy Alan juz watek zalozyl o tym. Szukaj na ultimatereef.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w ubieglym roku sporo kadzidełek, świec zapachowych i olejków się tliłou mnie bez żadnych konsekwencji. Ciekawe w czym tkwi problem. Fajnie byloby zlokalizowac skladnik, aby sobie wszystkiego z zapachów nie trzeba bylo odmawiać.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że na tym forum były już ostrzeżenia co do wszelkich zapachowych wynalazków. Ja na pewno gdzieś tu o tym czytałem, bo już na starcie zabroniłem żonie stosowania takich rzeczy w pokoju z akwarium. Warto takie tematy przyklejać, bo znowu za jakiś czas odejdą w zapomnienie.


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Już kiedyś pisałem tutaj z innym forumowiczem o przejściach z zapachami.

Używam takich do kontaktu z kilkoma wkładami, są dość mocne. Raz na kilka dni odpieniacz dostawał świra i przelewał.

Problem przypadkowo się rozwiązał gdy zabrałem zapach z salonu.

Po dzisiejszej lekturze powiem kobiecie że już tego nie kupujemy. Pewnie i tak okaże się że to rakotwórcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się zawsze zastanawiam ile szkodliwych skladnikow dla czlowieka jest sprayowych zapachach, ktore trzymamy w kibelku :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Te świeczki i kadzidełka śmierdzą okropnie. Mi się od tych zapachów zbiera na utratę ostatniego posiłku. Jak w prezencie dostajemy jakieś takie świństwa to szybko wywalam je do śmieci żeby nie śmierdziało albo żeby jeszcze ktoś nie wpadł na pomysł zapalenia śmierdziela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą co te kobity mają, że tak nagminnie te świeczki palą ? Ukryte piromanki jakieś czy co ?

U mnie jest tak, że ja napalę w kominku a moja jeszcze dodatkowo wokol tego kominka te siweczki pozapala... :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może chodzi o jakieś dobre :censored::ball:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba żonom kupować pachnace kwiaty i bukiety i doniczkowe.

Od bukietu frezji czy róż nikomu akwarium nie padło.

Natomiast bardzo trzeba uważać na różne antykomarowe zapachy. Bywają niby zapachowe i gdzies tam jest o odstraszaniu komarów- tak więc czytać ulotki i mić nadzieję,że producent napisał prawdę, całą prawdę.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK sama najlepiej powinnas wiedziec, ze kobietom nie da sie dogodzic :D u mnie przewaznie stoja zywe kwiaty a zona wtedy odpala swieczki o zapachu danego gatunku lub zblizonym co by "zapach byl intensywniejszy" :):):)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup jej czosnek :thumbsup:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Moja nielubi kadzidełek - ale niestety wódki też nie lubi.

Jeśli chodzi o zapach kwiatów to możesz jej nakupować cytrusów - bardzo ładnie pachną jak kwitną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naprawde temat ogólny :) Jak się ma stosowanie róznego rodzaju odświeżaczy powietrza w pomieszczeniu z akwarium? Większosc z nich jest opisana jako niebezpieczna dla stworzeń wodnych i ryb - ale co tak naprawdę zawierają? Czy ma ktos doświadczenie pozytywne lub negatywne z ich stosowania?

...pytam, bo akwarium stoi w salonie - a żona koniecznie chce takiego automatycznego nawaniacza używać. No i trochę sie boję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połączyłem w temat, który warto ciągnąć, gdzie wiele znajdziesz odpowiedzi juz. Pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naprawde temat ogólny :) Jak się ma stosowanie róznego rodzaju odświeżaczy powietrza w pomieszczeniu z akwarium? Większosc z nich jest opisana jako niebezpieczna dla stworzeń wodnych i ryb - ale co tak naprawdę zawierają? Czy ma ktos doświadczenie pozytywne lub negatywne z ich stosowania?

...pytam, bo akwarium stoi w salonie - a żona koniecznie chce takiego automatycznego nawaniacza używać. No i trochę sie boję...

Odpieniacz to piękne urządzenie do mieszania powietrza z wodą. I wszelkiego syfu, który jest w powietrzu. Jeżeli żona się uparła, to niech poszuka naturalnych odświeżaczy powietrza zamiast skoncentrowanej chemii. Nikt nie da Ci gwarancji, że stosowanie takich sklepowych pachnideł (zwłaszcza tych z ostrzeżeniami o wpływie na stworzenia wodne) nie wysadzi baniaka, nawet przy wystawieniu dopływu powietrza do odpieńka za okno. Moim zdaniem bardzo ryzykowna sprawa.

A przy okazji witam sąsiada :welcome:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i powiedzmy sobie szczerze, to co jest szkodliwe dla zwierząt, nie bez echa odbija się na ludziach, w ktorych organizmach cala ta chemia (płyny do naczyn, proszki do prania, sztuczne olejki) gromadzą się calymi latami, tworząc ogniska problemów zdrowotnych.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Większosc z nich jest opisana jako niebezpieczna dla stworzeń wodnych i ryb - ale co tak naprawdę zawierają? (...)

Szczegółów się nie dowiesz, ale masz przykładową kartę charakterystyki preparatu niebezpiecznego:

>> Odświeżacz powietrza Brise w aerozolu <<


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie będę mógł żonie pokazać co za świństwo kryje się w zapachach.

@Luft zgadzam się z Twoja opinia w 100%.


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również witam :)

A temat warto przykleić. I warto uważać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.