Skocz do zawartości
pawoj1

Zbieranie i gromadzenie wody z podmiany

Rekomendowane odpowiedzi

Do napisania tego postu zainspirował mnie post Testera na temat zakładania nowego 500l akwarium. Sam przymierzam się do założenia większego - start w sierpniu. Tester napisał, że ma zamiar zbierać wodę z podmian w beczce. W związku z tym, że jest to tzw "żywa woda" mam kilka pytań i wątpliwości.

1. Jak długo można przechowywać taką wodę ?

2. Przechowywanie w beczce ? jeżeli tak to czy trzeba napowietrzać i mieszać pompa?

3. Czy można gromadzić w małych np. 5 litrowych baniakach przechowując je w ciemnym

chłodnym miejscu np. piwnicy?

Jeżeli macie w tym temacie jakieś doświadczenia to proszę o wpisy.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze morskie akwarium jak i wcześniejsze słodkie zawsze zaszczepiałem wodą z innych akwarii,często wtedy wlewałem całą zawartość filtra kubełkowego.Ogólnie warto to robić bo przyśpieszamy sobie dojrzewanie,ale też trzeba uważać od kogo bierzemy by czegoś do swojego zbiornika nie przywlec.Jeśli już będziesz miał tą wodę to na pewno ją musisz mieszać,napowietrzać a i temperatura nie może być za niska bo życie w tej wodzie może częściowo umrzeć.Raczej wodę bym zbierał bezpośrednio przed zalaniem zbiornika.Mój nowy zbiornik jednak wystartował na czystej solance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już na to się zdecydujesz to na pewno trzeba natleniać i to sporo aby przetrwały to co tam najważniejsze czyli bakterie.

Dobra jest pompa z inżektorem która nie tylko miesza ale i napowietrza jednocześnie.

Co do czasu w jakim można ją w takim stanie przechowywać to Ci nie powiem –brak doświadczenia w takich eksperymentach.

Ja przechowywałem maksymalnie 5 dni –bez skutków ubocznych.

Pozdrawiam.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie bo już za niedługo będę się przenosił na inny zbiornik i potrzebuje zgromadzić minimum 150L wody i poszukuje beczki, znalazłem beczki na alledrogo i chciałem się dowiedzieć czy będzie się nadawała na zgromadzenie żywej wody??????

http://allegro.pl/beczka-beczki-pojemniki-160l-i2229105511.html


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli będzie dobra,m to właśnie chciałem wiedzieć :D


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą beczkę,w niej odgazowywałem skałę.

Długo trwało to odgazowywanie ? stosowałeś cyrkulacje i napowietrzanie , czy jakąś inną metodę ?


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odgazowywałem skałę 6 tygodni w beczce bez światła z cyrkulacją i odpieniaczem.Lałem też bakterie i wódkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odkope temat bo nie znalazłem odpowiedzi. Chcę popołudniu po robocie podjechać do sklepu po wodę z podmiany , do pojemników 25l 35l i może do kilku butelek 5l. A dopiero rano zalewać nią zbiornik. Czy bez cyrkulacji nic jej nie będzie.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka/kilkanascie godzin nic sie nie stanie,u mnie w wiaderkach stala 2 dni,zalalem nia zywa skale i wszystko bylo ok.:).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie nie będę musiał się gonić.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.