Skocz do zawartości
Bartolini

Pompa do odpieniacza+wirnik igiełkowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie można w kupić pompę do odpieniacza z wirnikiem igiełkowym Aqua Medica lub Aqua Bee czy w ogóle ktoś sprzedaje takie pompy jakie stosuje aqua medic lub deltec.

Pozdrawiam.


Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o pompy AM zapytaj w www.aquamedic.pl 061 8150850

możesz też poszukać pompy RIO 1700, 2100 używana jest w odpieniaczach ruwala

nie ma do niej ponoć wirnika igiełkowego tylko zwykły ale jakoś pieni ( spytaj użytkowników , mam tą pompę ale pod tym wyglądem jej nie sprawdzałem)

deltec używał pomp eheim, są w każdym sklepie netowym

ps. sam robisz odpieniacz? czy Ci sie coś popsuło?

BartY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deltec używa pompy aqua bee w nowm sprzęcie a wstarych pakowal eheima , aqua bee powinien mieć Przemek lub www.regnum.com.pl


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aqua medicu pytałem 4 razy o takie pompy i nikt mi nic nie odpisał, dziwne bo na inne pytania odpisują. W eheimie od razy są wirniki jgiełkowe ???. Sam robię odpieniacz i chciałbym żeby miał dobrą pompę.


Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnych pompach nie ma od razu wirników igiełkowych dają je dopiero producenci odpieniaczy. I często jeszcze zmieniają komorę wirnika tak jest przynajmniej w aquamedicu.

BArtY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, to może powiedz/napisz proszę, na czym polega różnica między komorą wirnika pompy 'normalnej' od tej z wirnikiem igiełkowym ? bo ja nie widzę żadnej!

p.s. jak rzucasz takie 'przerażające' majsterkowiczów hasło wypadałoby sie oprzeć nie tylko na własnych przypuszczeniach i wyobrażeniach ale też na czymś bardziej konkretnym i spraktykowanym. osobiście 'przerabiałem' PH2000 jak również widziałem OR3500 będącą napędem skimmer'a i jedyna różnica polega na wirniku właśnie + venturi! ale venturi jest za komorą i nie ma wpływu na nią samą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją informację posiadałem od pewnego dystrybutora , bo widziałem u niego wirniki igiełkowe do AM 3500 i zainteresowany kupnem takiego wirnika dostałem informację że sam wirnik nie wystarczy bo pompy do odpieniacz mają inne (większe komory) . Ale dzwoniłem do Poznzania do AM i tam informacja została zdementowana-czyli wyszło że wszystkie pompy mają takie same komory.

Wszystkich przepraszam

PS.

nikogo nie chciałem przerażać :-O ani wprowadzać w błąd, bo sam próbuję od jakiegoś czasu takie ustrojstwo zbudować

i jeszcze jak się nie mylę to Venturi w odpieniaczach igiełkowych jest przed komorą , w przeciwieństwie do odpieniaczy zwężkowych w których zwężka jest za wylotem pompy

przy okazji mam pytanie czy nie wiesz jak wygląda zwężka w odpieniaczach schuran'a

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i Ok :) już każdy wie, że jest dobrze, a przynajmniej poprawnie :) uściślając, venturi w pompie z 'igłami' jest po stronie ssącej samej pompy, co jest oczywiste, bo jeśliby tak nie było, to co by wtedy 'igły' robiły bez powietrza :) jeśli chodzi o Schuran'a, to widziałem tylko na obrazku :) jednak z innych różnych źródeł podejrzewam (ale tylko podejrzewam), że jest to venturi Mazzei. jak wygląda taka zwężka Venturi'ego każdy może zobaczyć na przykładzie odpieniacza Weipro - jej konstrukcję widać wyraźnie na zdjęciu na opakowaniu.

p.s. przyglądnąłem się bliżej zwężkom Mazzei i nie wyglądają jak te u Schuran'a, co sugeruje, że Niemcy produkują sami na własne potrzeby. jak wyglądaja zwężki Mazzei, można zobaczyć tutaj http://www.mazzei.net/agriculture/injectorphotos.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to skąd wziąć wirnik igiełkowy , venturi to nie problem pompa również tylko ten wirnik nie ważne od jakiej pompy.


Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do Aquamedica i zamow. Pisanie do nich daje marne skutki.

A jesli Niemcy nie sa zbyt daleko to mozna sprobowac tutaj http://www.mm-aquaristik.de/ . Kupilem u nich moja pompe i inne rzeczy. Nie wiem czy przez pomylke czy tez specjalnie ale zapakowali mi zlamany gestosciomierz i pompe wlasnie bez wirnika (nie bylo zadnego a chcialem igielkowy). Po odczekaniu okolo 10 dni dostalem te rzeczy bez dodatkowych kosztow... cale szczescie. :))

Jesli nie znasz niemieckiego to wejdz do sklepu a potem: Wasseraufbereitung (Eiweißabschäumer) -> Aquamedic -> Erzatzteile ...

Pozdrawiam


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, jesli ktos kupowal wirnik igielkowy w AM (do PH2000), jaki to koszt?

update: wlasnie dzwonilem, sam wirnik do pompy "OR PH 2500" kosztuje 99zl... Ta kobieta w AM to tam chyba sprzata...?


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BartY :

Moją informację posiadałem od pewnego dystrybutora , bo widziałem u niego wirniki igiełkowe do AM 3500 i zainteresowany kupnem takiego wirnika dostałem informację że sam wirnik nie wystarczy bo pompy do odpieniacz mają inne (większe komory) . Ale dzwoniłem do Poznzania do AM i tam informacja została zdementowana-czyli wyszło że wszystkie pompy mają takie same komory.

Wszystkich przepraszam

PS.

nikogo nie chciałem przerażać :-O ani wprowadzać w błąd, bo sam próbuję od jakiegoś czasu takie ustrojstwo zbudować

i jeszcze jak się nie mylę to Venturi w odpieniaczach igiełkowych jest przed komorą , w przeciwieństwie do odpieniaczy zwężkowych w których zwężka jest za wylotem pompy

przy okazji mam pytanie czy nie wiesz jak wygląda zwężka w odpieniaczach schuran'a

Bartek

BartY , moze pomyliles pompy AM o mniejszej mocy bo reszta ma takie same raczej duze komory , pompa AM 1200l/h ma mniejsza komore i wirnik nie opasuje do inynch miesci sie idealnei z tego co wiem .

Moze poprostu pomyliles pompy ..?

No i przecyztalem koncowke ze wszystkie pompy maja takei same komory ... wlasnie ze nie prawda hehe

Wirniki igielkowe pasuja do wszystkich pomp AM o mocy 2500l/h ..o ,moze tak :D

pozdrowionka .

Ps; Niedlugo bedzei juz mozan zapomniec o venturi i igielkach :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest stary post :D

takie same komory - chodziło mi o to że pompa z normalnym wirnikiem i z igiełkowym ma taką sama komorę:D

@marx

jakiego wirnika szukasz do ph2000 czy or2500 o wirnik do ph jest trudno dostępny:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tez kiedys na poczatku , niezly zamet w glowie z tymi pompami , kupilem w koncu te pompy i obejrzalem dokladnei , lecz nie interesuja mnie juz wogole one bo za glosne sa :D

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu do ph jest trudno dostepny? przeciez mozna kupic takie pompy z wirnikami?


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.