Skocz do zawartości
inmar

Wyciszenie szafki pod akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy i koleżanki i ja się dołącze. Też ostatnio sie bawiłem w wyciszanie i przydały sie moje stareee doświadczenia ze studia nagrań oraz akustyki. Najlepsze co może być do wytłumienia to panel akustyczny. Polecam, ten z linka http://allegro.pl/pa...3022530345.html ma najwyższy wspólczynnik absorbcji dźwięku. U mnie w domu teraz najgłośniejsze są wentylatorki w szafce :thumbsup: . Udało mi sie wyciszyć akwa z 59dB do 31dB - czyli coś w rodzaju bardzo spokojnej ulicy - głośniejszego szeptu....POLECAM - nie kombinować w badziewia bo szkoda kasy. Dodatkowo pianka w pełni zatapialna - ładnie pije wode i bezpieczna więc można na niej postawić pompy odpienki itp oraz całego sumpa - KOLEDZY I KOLEŻANKI TA CISZA W DOMU JEST BEZCENNA !!!

Edytowane przez sasz5 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos ma szafke z tylu niezabudowana? Bede odpalal kostke 180l + sump,szafka na stelazu aluminiowym,nie posiada "plecow". Zdaje sobie sprawe,ze poziom halasu jest w decydujacym stopniu zalezny od glosnosci pompy obiegowej i odpieniacza,ale zastanawiam sie,czy takie rozwiazanie wogole brac pod uwage?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,akwarium bedzie stalo wlasnie w salonie,a tam raczej sypiam sporadycznie,glownie po przedawkowaniu plynow,ale wtedy sen jest raczej mocny :p. Nie mam obsesji na punkcie idealnej ciszy,wolalbym wiec zdecydowanie takie rozwiazanie,tzn. z niezabudowana do konca szafka,niz problemy z wilgocia w zbyt doszczelnionej/wygluszonej szafce.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tez nie przeszkadza akwarium ale mojej kobiecie juz tak dlatego przy starcie nowego zbiornika reaktywuje i odnowie piwniczke pod pokojem i na dole bedzie sump mam nadzieje ze da to efekt zamierzony:D tyle ze wejscie do niej jest z drugiej strony domu;/


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwarium obudowane na około,wilgoć ulatuje obok komina więc dodatkowej wentylacji nie mam,drzwi szafki mam wygłuszone specjalną matą a sprzet tak dobrany,że śpiąc 1mb od akwarium praktycznie jest niesłyszalne w nocy.Odwiedzający to potwierdzą,często słyszałem,że mam wyciszone akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,akwarium bedzie stalo wlasnie w salonie,a tam raczej sypiam sporadycznie,glownie po przedawkowaniu plynow,ale wtedy sen jest raczej mocny :p. Nie mam obsesji na punkcie idealnej ciszy,wolalbym wiec zdecydowanie takie rozwiazanie,tzn. z niezabudowana do konca szafka,niz problemy z wilgocia w zbyt doszczelnionej/wygluszonej szafce.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Jarek imienniku: widzę, że śledzisz mój wątek na forum ( http://nano-reef.pl/...zenie-10-15045/ ). Masz tam aktualne rozwiązanie podane na tacy. Dwie odpowiednie warstwy mat do wygłuszania samochodu (mogę podać jakie oraz namiary na sklep), bodajże jedna tłumiąca, a druga pochłaniająca posiadająca dodatkową ochronę przed wilgocią, obie samoprzylepne + uszczelka 3mm na ranty drzwiczek (kupiona w tym samym sklepie co wygłuszenie) + odpowiedni bezgłośny wentylator fi 12 + zasilacz z regulacją napięcia + otwór fi 11 pod wentylator (również masz przetestowany model wentylatora w moim wątku) + drugi otwór wentylacyjny fi 11 przez który będzie uciekało wpychane przez wentylek do szafki powietrze + kratka wentylacyjna do niego z ukośnie ustawionymi łopatkami by można było skierować wychodzące z szafki powietrze nie bezpośrednio na ścianę ale na bok szafki wzdłuż ściany + szpara między szafką a ścianą 8cm + całkowicie zabudowana szafka = kompletna cisza i w moim przypadku nawet zbyt efektywna wentylacja (czyt. wystarczyłby słabszy wentylator i mniejsze otwory). W szafce sucho jak przy kaloryferze i chłodniej niż w pomieszczeniu. Drzwiczki szafki z racji całkowitej zabudowy i wygłuszenia (brak jakiejkolwiek szpary poza otworem pod wentylem i drugim otworem wyprowadzającym powietrze z szafki) oraz nadmiarowej efektywności wentylatora są minimalnie wypychane (próbują się otworzyć na skutek nadciśnienia wewnątrz szafki powodowanego przez wydajny wentylator). Gwarantuję całkowity brak wilgoci oraz temperaturę niższą niż na zewnątrz (wydajny wentylator również schładza tłoczone powietrze).

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.