Skocz do zawartości
santos

Przesiadka z 30L na 85 L (custom)

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy!

Dawno nas nie było. Akwa cały czas dojrzewa. Pierwszy atak glonów zaczął się pare dni po zalaniu. Teraz trawka utrzymuje się na niektórych skałkach. Nieco poprzestawialiśmy skałę i dołożyliśmy resztę skały z akwa 30L. Zostawiliśmy mały kawałek w 30L i ok 2kg piasku, żeby było co filtrować :) W czwartek doszedł krabik czerwononogi i diadema setosum. Narazie siedzą w 30L. Bakterii jest multum, poszły w sumie 3 ambułki bioDigesta i ok 70ml Biokultur Sery. Baniak jest pełny w 4/5. Jutro kolejne testy i jeśli wszystko będzie o.k. to Brzydal, krabik i strombus zasiedlą nowy baniak.

A propos krabów... ten dzikus który przyplątał się ze skałą został wysłany 2 dni temu do rurociągu... niestety, ale to była konieczność. Przyłapałem go jak dobierał się do strombusa. W sumie 2 turbo zostały wyjedzone z muszelek i 1 Nassarius. Krab sporo urósł i stanowił poważne zagrożenie dla nowego baniaka. Tak więc, niestety wysłaliśmy go na wieczną rafę... :wallbash::whistle: mimo wszystko szkoda dziada... :huh:

Teraz jest już bezpiecznie dla ślimaków więc za pare dni rozejrzymy się za epipą sprzątającą. Jak warunki będą dobre to za jakiś czas Diadema zajmie się glonami - będzie uczta jak się patrzy :lol:;)

Błazny i Euphyllia trafią do nowego baniaka możliwie najpóźniej. Czas pokaże... :book:

Skałki nabierają kolorów. Tu trochę purpury, tu trawsko zielone, to inne glony kiełkują. Narazie golutkie, oprócz 1 skały z Xenią i grzybkiem. Xenia się pompuje i pulsuje więc wydaje się, że będzie ok jej w nowym litrażu. Za miesiąc będziemy częściej zaglądać na Targowisko i powoli będziemy zasiedlać nową solniczkę. :thumbsup: Mordki nam się cieszą na samą myśl jak baniaczek może wyglądać z odrobiną życia :thumbsup:

Jutro fotki i wyniki testów.

Pozdrawiamy :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy w ten piękny majowy dzień :welcome::thumbup:

Akwa 30L zlikwidowane. Po paru testach warunki okazały się doskonałe na przeniesienie życia.

Dojrzewanie przebiegło wzorowo i błyskawicznie. W 30L trwało to zdecydowanie dłużej, natomiast w nowej 85L solniczce nastąpiło o wiele szybciej. Po paru dniach się zrobiło zieloniutko i teraz glonów zdecydowanie mniej jest. Bakterii dużo zostało wlanych więc to też napewno przyczyna szybkiego sukcesu.

Parametry:

N03 - niewykrywalne lub ledwo wykrywalne

N02 - 0

Nh3/nh4 - 0

P04 - 0

Ca - 550

Mg - 1350

Narazie nie planujemy podmianki przez najbliższe 2 tygodnie - niech się wszystko ustabilizuje. W przeciwnym razie przy nowej dawce minerałów znowu pewnie byłoby zieloniutko.

Życie trafiło do nowego domku 29 kwietnia i widać, że nowy domek podoba się wszystkim mieszkańcom.

post-13658-0-55662100-1336044276_thumb.jpg

Do baniaka trafiła również Diadema Setosum i polecany krabik czerwononogi - Paguristesa Cadenati. Jeżowiec jest absolutnie niezastąpiony jeśli chodzi o wcinanie glonów. Wykwit był poteżny w niektórych miejscach w akwa, w innych słabszy (kawałek oświetla słońce przez ok 40min dziennie). Glonów coraz mniej, natomiast multum malutkich, szarawych kulek - odchodów Diademy.

post-13658-0-73512000-1336043930_thumb.jpg

Zdecydowałem porozszczepiać Euphillię. Nóż do cięcia kości kurczaka i superglutek.

post-13658-0-59130300-1336043896_thumb.jpg

Błazny mają się dobrze pływają w różnych miejscach w akwa, ale zdecydowanie najczęściej u góry. Bardzo zabawnie bawiły się prądem wody pierwszego i drugiego dnia. Płyneły pod prąd ścigając się, po czym przestały machać płetwami i jak z katapulny leciały na drugi koniec akwa. :w00t: Ubawiliśmy się.

post-13658-0-68795000-1336044248_thumb.jpg

W akwa dmucha JVP 3000l/h cały czas oraz Koralia Nano 900 która jest ustawiona wyłacznikiem czasowym żeby chodziła 15 ON, 15 Off, 15 On itd.

Największym mankamentem w akwa jest zdecydowanie odpieniacz, który szpeci wizualnie zbiornik, z i tak niewieloma atrakcjami.

post-13658-0-32195700-1336044229_thumb.jpg

Brzydal trochę już urósł i została tylko 1 wielka aiptazja w akwa :thumbsup: a naliczyliśmy wcześniej ok 15 ! :whistle:

post-13658-0-12757000-1336044318_thumb.jpg

Narazie w akwa jest niewiele życia:

2 x błazenki Am. Ocellaris

1 x Brzydal

1 x strombus

2 x Nassarius

1 x krabik Pag. Cadenati

3-4 - kolonie Xenii

7 główek - Euphylli paraancory

1 x Capnella

1 - mordka Zoanthusa Aztec Sunwater od Nemezis'a (reszta przepadła w niewyjaśnionych okolicznościach... :question: - podejrzany był krab dzikus lub brzydal.

1 x Diadema Setosum

post-13658-0-08877800-1336044398_thumb.jpg

Cykl świetlny to od 10 do 23 akt. i od 12 do 21 białe światło (Aquael 4 x 11W). Do tego dokupiliśmy tanie (i marne) LEDy z AlleDrogo. 3 x 12 diod (12 blue, 12 white i 12 UV). Hulają przez cały dzień a blue zostają na noc. Nie wnoszą wiele światła no ale lepszy rydz niż nic.

W planach jest kupienie Lampy 4 x 24W - 61cm. Narazie na ten wydatek nie mogę sobie pozwolić - straciłem pracę i ciekawie nie jest... :coffee: Mimo tego z pasji zrezygnować nie zamierzam, po prostu będzie życie wolniej przybywać... :wacko:

Pozrawiamy :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Dzisiaj rano padła jedna lampa nad akwa, więc obecnie jedynie 33W oświetlają akwa plus LEDy z AlleDrogo.

Mam pytanie i prośbę o radę dla kolegów (i koleżanek) z forum. Mianowicie chcemy koniecznie kupić belkę T5 4x24W.

Co myślicie o tym przedmiocie:

http://allegro.pl/belka-lampa-t5-4x24w-max-65cm-reg-dlugosc-98w-i2303837816.html

Idealnie pasuje na wymiar i cena, myśle też jest ok.

Będziemy wdzięczni za wszelkie rady i wskazówki :thumbsup:

Przepraszamy za OFF-TOPIC. Post edytujemy za pare dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

cały czas WAS obserwuję! xD

i tak zastanawiam się czy nie za wcześnie przerzuciliście życie do większego baniaka :p

co do kraba to łobuz jak się patrzy B)

ja osobiście posiadam czerwononogiego i żadnych szkód mi nie wyrządził w akwa :p

same zalety ma jak dla mnie :D pomaga oczyszczać akwa i w dodatku jest zabójczo czerwony :p

odnośnie belki jeśli nie chcecie się bawić w DIY i zaoszczędzić trochę to oczywiście może być :p

osobiście będę robić sam pokrywę na moje przyszłe 90+ litrów(zawsze można dodać co nieco np. dodatkowe wiatraczki, czy też nocnego LEda ;) )

odnośnie tych LED-ów co posiadacie aktualnie to mógłbym wiedzieć jakie to? :D

życzę dużych przyrostów korali, dużo cierpliwości i POWODZENIA :)

pozdrawiam :)

Edytowane przez kbos (wyświetl historię edycji)

Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką 4x54W. Jakość adekwatna do ceny. Mocowania niepewne, brak wentylatorów,swietlówki dodawane gratis to typowe noname bez parametrów - do wymiany na drugi dzień. Poza tymi mankamentami działa i świeci w miarę poprawnie. Ja jednak kupiłem w sklepie stacjonarnym w moim mieście - wszelkie reklamacje mają wtedy sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie się do Lufta on ma fajne beleczki lub wejdzcie TU smoke.gif


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Luft ma dobry i tani sprzet:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo szukać na targowisku może ktoś będzie mieć :p:thumbsup:


Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za szybkie odpowiedzi. Faktycznie wstrzymamy się chwilę z zakupem lampy. Ewentualnie ta 4 x 24 z Salarias może być. Na LEDy na obecną chwilę nas nie stać (niemowlak) ale jest to w ciut dalszej perspektywie.

" tak zastanawiam się czy nie za wcześnie przerzuciliście życie do większego baniaka"

Spokojnie parametry są dobre na to. Oprócz Diademy to wszystkie "żyjątka" to wytrzymałe bestie. Dzisiaj wieczorkiem zrobię testy i zobaczymy co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do archiwum na TEN temat. Ja od Kamila kupiłem życie, a z tego co wiem to sprzęt ma dalej do sprzedania. Wydaje mi się, że tą lampę sprzeda Wam za małe pieniądze.

pozdr

p.s. Mi zoasy po przeprowadzce też zaginęły i dopiero po 3 tygodniach zaczęły wychodzić więc głowa do góry :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy w ten piękny majowy dzień :welcome::thumbup:

Dojrzewanie przebiegło wzorowo i błyskawicznie. W 30L trwało to zdecydowanie dłużej, natomiast w nowej 85L solniczce nastąpiło o wiele szybciej. Po paru dniach się zrobiło zieloniutko i teraz glonów zdecydowanie mniej jest. Bakterii dużo zostało wlanych więc to też napewno przyczyna szybkiego sukcesu.

Parametry:

N03 - niewykrywalne lub ledwo wykrywalne

N02 - 0

Nh3/nh4 - 0

P04 - 0

Ca - 550

Mg - 1350

O sukcesie to będziesz mógł napisać jak takie parametry utrzymasz przez pół roku, a nie przez kilka dni czy tygodni :p

Osobiście wątpię w stabilność tych parametrów w takim zbiorniku... Wiem gdyż mam podobny litraż :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie!! :welcome:

Dawno nic nie pisałem w imieniu swoim i małżonki...

Tak więc małą aktualizacja.

Przeszły dwie fale glonów. Pierwsza dosyć łągodna, bez problemu Diadema poradziła sobie z glonami. Przez te pare tygodni podskoczyły Fosforany co dało początek nowej fali glonów. Podmianki ze świeżej soli Instant Ocean jeszcze bardziej zachęciły glony. Na szczęście akwa już dojrzało i glonów coraz mniej. Rozszczepiliśmy Euphillię (miała 3 główki) i teraz zaczeła się dzielić. Wygląda na to, że będzie 7-8 główek dzięki temu podziałowi. Czas pokaże :thumbup:

Z nowych mieszkańców doszedł krab "leworęczny" Calcinus laevimanus. "Lewy" ostatnio szukał nowej muszli i stoczył mini pojedynek z czerwononogim krabem "Lewie". Dzisiaj musimy wrzucić do szklanki pare muszli, żeby coś sobie wybrał jako nowe lokum.

Testy z 17.05.2012 (przed podmianą 7L na soli Instant Ocean)

kH - 11,0

P04 - 0,25

N03 - 2

N02 - 0

NH3/4 - 0

Mg - 1680

Ca - 580

Phosguard i Purigen już w baniaku. Ampułka Biodigesta również. Wygląda na to, że biologia w baniaku jest jeszcze chwiejna więc będziemy lać ampułkę BioDigesta co tydzień przy podmiance.

Padła jedna lampa 1x11W aktyniki Aquela, więc od 3 tygodni 33w nad akwa + tanie ledy 3W...które pozostawię bez komentarza :whistle: . Błazny i brzydal urosły ciut ciut. Życie tętni mimo iż siedzi jak żyd przy świeczce przy takim oświetleniu... :whistle::rofl:

Kupiliśmy od Rudylodz lampę 6x24 W więc takie światełko już będzie ok. :book:

Na szczęście codziennie świeci śłońce na baniak ok 1,5h. Na 1 bok więcej i dłużej co widać po cyrkulatorze.

Z nowych mieszkańców doszło pare mordek Zoa i szczepka Pavony. Narazie się Pavona aklimatyzuje więc fotki będą jak już będzie nowa lampa.

Foto-aktualizację obiecujemy pod koniec tygodnia. Jutro lub w środę testy.

Pozdrawiamy :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitać wszystkich!!! :welcome:

Mała aktualizacja.

Wyniki testów:

31.05.2012

kH - 11,2

P04 - 0,10

N03 - 5

Ca - 570

Mg - 1950 (!!!)

N02 - 0

Przyczyną zbyt wysokiego kH oraz Ca i Mg jest zbyt wielka gęstość wody. Nie dolewaliśmy wody z RO przez 2 tygodnie... Efekt...? Zasolenie ok 1.028. Jakby skoczyło jeszcze wyżej to by było morze martwe :wallbash: Powolutku będziemy rozrzedzać wodę i tak za tydzień powinno być ok 1.024-25. PhosGuard jak widać działa i radzi sobie dobrze. 2 tygodnie temu fosforany były na poziomie 0,25 teraz są ok 0,10. Azotany spadły więc biologia w akwa jest ok.

Poprzestawialiśmy ponownie skały... Cały czas coś nie pasi.... eh...

Doszedł Garbik - Chrysiptera Parasema. To dość płochliwy stwór i wychodzi z ukrycia jak jest głodny/a. Myślimy o dokupieniu drugiej takiej rybki no ale 5 rybek to będzie już spoooro jak na 85L. W ostateczności poleci brzydal do nowego domku.

Jeżowiec ładnie czyści glony, które obficie rosną na nowo przestawionych skałach.

Problemem największym jest oświetlenie... Kupiliśmy od Rudylodz lampę z targowiska 6x24W. Poszedł przelew no i tak już 3 tygodnie czekamy na lampę... :realmad:

Fotki będą jakoś póżniej.

Powoli rodzi się projekt nowego akwa w domku (jak wykończymy za rok). Będzie to ok 300-400 L w ścianie :thumbup: Ręce się trzęsą na samą myśl :thumbsup:

Pozdrawiamy :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 60

Wszystko z akwa dobrze... oprócz oświetlenia. Sprawa już się "toczy" na Policji więc ta kwestia powinna się niedługo wyjaśnić :whistle:

Od tygodnia zbijaliśmy zasolenie wody. W obecnej chwili jest na poziomie 1.025 - 1.026 i tak już zostawimy aż do przyszłej podmianki. Zdecydowanie bardziej musimy tego pilnować. Kh spada więc rozcieńczenie wody dało zamierzony efekt.

Podczas pobytu w Hepatusie dzisiaj w CK zdecydowaliśmy na kupno kolejnego mieszkańca, tak więc w akwa nam teraz gości Hydnophora. Okaz mały ale od razu ożywił trochę akwa.

Nastąpiła kolejna faza ataku glonów. Tutaj za sprawą małej podmiany wody z mojego RO bez żywicy. Taak... wiem, wiem. Woda bogata więc glony korzystają. Przestawienie skał zrobiło swoje i te kawałki bądz strony które były w piasku teraz robią się zielone... Na pozostałych tworzą się powolutku glony wapienne :whistle:

Testy planujemy zrobić ok czwartku-piątku.

A foto-aktualizację to obiecujemy od miesiąca. Trzeba się za to niedługo wziąść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 szybkie fotki.

Xenia przemieszczona, Capnelli wyraźnie nie pasuje nowe miejsce... Niestety oświetlenie jest jakie jest i musieliśmy wszystko "zbić do kupy" :whistle:

Całość:

post-13658-0-83613000-1338925026_thumb.jpg

lekki profil:

post-13658-0-43884300-1338925051_thumb.jpg

Akwarium narazie nie wygląda imponująco... nie zachwyca niczym, ale dla nas ma swój urok :)

Więcej zdjęć jak Diadema zajmie się glonami i będzie lepsze oświetlenie....

Pozdrawiamy :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze bez sumpa :(


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac ze sie Staracie. Przypuszczam ze bedzie piekne:D chyba za duzo daliscie switla przy dojrzewaniu :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MR_CUBE

Ano szkoda, że nie ma sumpa. Niestety miejsca w pokoju nie ma na takie rzeczy. Za rok będzie większy baniak i będzie sump (jeśli wszystko pójdzie pomyślnie).

lukhil

Właśnie światła było zawsze mało. W najlepszym okresie było 44W, hehe. Teraz jest 33W na 85L!! Tyle co trochę słońca wpada, o ile jest pogoda. Woda bogata i glony mają mega wyżerkę. Dziękujemy za odpowiedzi i wiarę/przypuszczenia :thumbup: T Marzy się piękne akwa, powoli do przodu i może jakoś się uda :thumbup: Staramy się, żeby to miało ręce i nogi. Z 3 miesięcznym bobasem w jednym pokoju trochę ciężko ze wszystkim momentami. Jak podrośnie to przejmie pałeczkę i będzie moczył łapki w soli :whistle:

Swoją drogą jeśli ktoś ma coś na zbyciu lub na sprzedaż:

http://nano-reef.pl/topic/46160-kupimyprzyjmiemyodkupimy-szczepki-na-start/

Pozdrawiamy :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi raczej chodzi o rodzaj swiatla. Gdzies przeczytalem na forum ze lepiej na czas dojrzewania swiecic tylko aktynika. Sam to teraz przetestowalem i ledwo co na szybach mam glony. Za to po wlaczeniu juz bialej z niebieska troche sie zazielenilo ale np na grzalce i falowniku nie mam sladu glonow.

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi raczej chodzi o rodzaj swiatla. Gdzies przeczytalem na forum ze lepiej na czas dojrzewania swiecic tylko aktynika. Sam to teraz przetestowalem i ledwo co na szybach mam glony. Za to po wlaczeniu juz bialej z niebieska troche sie zazielenilo ale np na grzalce i falowniku nie mam sladu glonow.

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

No to nieźle. Nie wiedzieliśmy o tym :coffee: Jak postawimy za rok nowy baniak to wtedy zastosujemy tylko aktynikę. Swoją drogą teraz nam 1 aktynika padła i świecą 2 x 11W białe i 11w aktyniki - bogata woda i glonów multum.... Ciekawe jaki to ma związek z oświetleniem. Będziemy czytać. :book:

Pozdrawiamy :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa moje spostrzezenia , w koncu kazdy zbiornik inny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini aktualizacja :)

Witamy serdecznie przyjaciół "morszczaków" :welcome:

Gęstość wody zbita do 1.025 więc już tak jak ma być. Musimy pilnować zasolenia bo auto-dolewki nie ma.

Doszedł nowy stworek do solniczki - mała Lysmata Amboinensis. Aklimatyzacja trwała ponad 3 godziny i stworek ma się dobrze. Rzuca się na pokarm aż miło. :thumbup:

post-13658-0-46051200-1339267151_thumb.jpg

Ekipa sprzątająco-wkurzająca dokuczająca Euphylli i Capnelli... (niedobre dziady)

post-13658-0-58317500-1339267200_thumb.jpg

A tu taka ciekawostka, którą wrzuciliśmy do działy identyfikacji:

http://nano-reef.pl/topic/46284-chyba-jakis-koral/

Pozdrawiamy :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18.06.2012

Dzień 73

Wyniki testów:

kH - 10,0

P04- 0

N03- 2

N02- 0

Ca - 500

Mg - 1500

Do akwarium dzisiaj doszli nowi mieszkańcy. I tutaj chcielibyśmy podziękować na forum publicznym oraz polecić Andrzeja z Tarnowa (Domator1) za naprawdę świetne szczepki za pół-darmo. Dostaliśmy o wiele więcej niż się spodiewaliśmy za takie grosze :thumbsup: Andrzej :unworthy:

Foto-aktualizacja później jak się wszystko w pełni pootwiera (15 minut temu wszytko wylądowało w akwa). :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała foto-aktualizacja.

Witamy :welcome:

Zdjęcia z 19.06 więc nie wszyskie korale wyglądają tak ładnie jak w chwili obecnej, a z racji tego, że człowiek ma teraz chwilke to wrzucam to co jest. Jutro aktualniejsze fotki :thumbup:

Zdjęcie całości (wybaczcie torebkę z purigenem i phosguardem...)

post-13658-0-62932100-1340312712_thumb.jpg

Błazny już trochę podrosły :thumbup:

post-13658-0-76704600-1340312755_thumb.jpg

Euphyillie się powoli dzielą

post-13658-0-85286000-1340312789_thumb.jpg

post-13658-0-64629500-1340312824_thumb.jpg

A tu fotka naszego największego oczka w głowie i (mam nadzieje) wielkiego pasjonata słonej wody :thumbup:

post-13658-0-35245900-1340312864_thumb.jpg

Więcej jutro :)

Pozdrawiamy :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakonczyla sie sprawa z kupiona lampa ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.