Skocz do zawartości
markorz

Kolejna identyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc bo zaczynam się załamywać aż boję się patrzeć na moje akwarium :crybaby: Odwieczny problem co to jest czy okrzemki,cyjano a może dino.Jeszcze nie chcę wlewać chemi ale będę zmuszony.I tak akwarium mam 6 miesięcy (12 kwietnia minie)

Parametry:

ph -8

Ca -480

Mg -1410

Kh -9

No2 -0

Po4 -0

No3 -5

Si nie wykrywalne ani w akwa ani po Ro Di

Odpieniacz deltec mce 600 + węgiel

Leje ballinga 8 marca

Życie:2 Amphiprion ocellaris,2 Pterapogon kauderni 1 Mandaryn,krewetka boksująca i reszta ekipy

Ten brązowy nalot jest jak kożuch zaczyna mi zachodzić na skałę nie ma pęcherzyków powietrza po nocy trochę mniej,zaciemnienie nie pomogło.Jak z tym walczyć? :wallbash:

post-11431-0-94476300-1333979698_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob tak:

do czystego malego wyciagnij garsc piasku (lyzke stolowa) z akwarium i dobrze przeplucz RODi. Nastepnie wrzuc do malego metalowego garnka i zalej 100ml RODi. Pogotuj z piec minut i odstaw do ostygniecia. Jak ostygnie do temperatury pokojowej zrob testy na krzemiany.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo. Wpierw niewinne okrzemki na piasku. Później zaczeło się dino. Po ok. 3,5 miesiącach plagi się skończyły. Walcząc z nimi zmniejszyłem moc lampy LED 90W do 40% i barwę do 15000K. W panelu w skarpecie RowaPhos. Krzemiany miałem prawdopodobnie w piasku. Trzeba czekać aż z piasku zostaną zużyte wszystkie krzemiany to okrzemki same padną.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze najpierw miałem zwykły piach z erybki i tego nie było.Pojawiło się po 2 miesiącach a później dokupiłem drobny żwir koralowy też z erybki i teraz sami widzicie co się dzieje.Ale tak jak piszę pojawiło się to przed dorzuceniem żwirku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze najpierw miałem zwykły piach z erybki i tego nie było.Pojawiło się po 2 miesiącach a później dokupiłem drobny żwir koralowy też z erybki i teraz sami widzicie co się dzieje.Ale tak jak piszę pojawiło się to przed dorzuceniem żwirku.

Ale to jak na kilogramy kupowałeś tak luzem czy firmowy w worku?


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze najpierw miałem zwykły piach z erybki i tego nie było.Pojawiło się po 2 miesiącach a później dokupiłem drobny żwir koralowy też z erybki i teraz sami widzicie co się dzieje.Ale tak jak piszę pojawiło się to przed dorzuceniem żwirku.

jak z erybki to raczej nie sprzedali ci piachu kwarcowego tylko Piasek aragonitowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek Nature's Ocean White a Żwir koralowy b. drobny (1-3 mm).Wszystko firmowe w workach.Tester zaraz będę sprawdzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze Testerowi banda okrzemków się odnalazła piach do wywalenia.Zrobiłem tak jak Tester powiedział wygotowałem piach zrobiłem testy i tu wyniki:2,0mg/l a w wodzie w akwarium 0,0mg/l

post-11431-0-49522700-1333986694_thumb.jpg

post-11431-0-63530800-1333986753_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucając piach nie masz pewności czy w kolejnej partii nie trafisz znów na krzemiany.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale piach muszę mieć także znowu stres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj piach do wiadra z wodą z podmianki plus pompa i silicate sera lub jakiś inne cudeńko na krzemiany a po 3-4 dniach sprawdz testem Testera :) jak będzie czysto to siup do akwa.


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najczesciej po wsypaniu piachu wychodza okrzemki

czasem nawet po jego mocniejszym zruszeniu potrafia sie pojawic


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.