Skocz do zawartości
chodi

zasilanie reaktora

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Bez obrazy dla obecnej na forum plci pieknej ale kilkudniowe walki z reaktorem sprawiaja iz czuje ze mi sie okres zbliza. Znaczy sie krew mnie zalewa z zasileniem reaktora. Namawiany glosem "wiekszosci" zmontowalem bypass z obiegowki, wezyk 1/4" zaworki i siup.

Ustawilem w/g wzoru (pi*oko) / dzwi i kapalo sobie ladnie.

Dzien 2 - zagladam do sumpa leje sie ciurkiem. Ledwo ledwo ale ciurkiem. Regulacja na kap kap..

Dzien 3 - zagladam do sumpa - nic nie kapie. Rura sucha. No to poluzowuje zaworek i znow ladnie kap kap..

Dzien 4 - zagladam do sumpa (i tu zaczyna sie brak mozliwosci cytowania ze wzgledu na cenzure) - znaczy sie ciurek

Dzien 5 - susza

Jajo zniose. Dajcie chlopaki patent jakis bo nie recze za siebie juz wkrotce :p moze zakraplacz ? A moze jakis zaworek precyzyjny bardziej niz od RO ? Pompke dozujaca GHL zajechalem w 2 miesiace a moj audi-doser po kolejnych 2 podaje mniej wiecej w/g rozkladu dnia powyzej :/

Irytacja siega zenitu ....

Pozdrawiam i o pomysl prosze :)

Lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ja zawsze reaktory zasilałem z pompy obiegowej reaktora - wężyk do sumpa i wpięty w rurę przed pompą - wirnikiem. Pompa ma na tyle siły że swobodnie zasysa wodę do reaktora, w ten sposób ciśnienie w nim zawsze będzie na stały poziomie (zassa tyle ile potrafi) co skutkuję jednolitym odpływem - u mnie zawsze to działało


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze bo to tak dzialac powinno ale moj ma cos "kiepskie ssanie" i nie zbyt mu to idzie :/ moze filterki mam przypchane.... Zaraz strzele przeglad moze czegos sie dowiem konstruktywnego :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Witaj,

ja zawsze reaktory zasilałem z pompy obiegowej reaktora - wężyk do sumpa i wpięty w rurę przed pompą - wirnikiem. Pompa ma na tyle siły że swobodnie zasysa wodę do reaktora, w ten sposób ciśnienie w nim zawsze będzie na stały poziomie (zassa tyle ile potrafi) co skutkuję jednolitym odpływem - u mnie zawsze to działało

cóż mogę dodać, u mnie działa już tak dwa lata,

faktycznie było trochę zabawy na początku ale "chwyciłem" o co chodzi i problemy się skończyły

zacznij od sprawdzenia drożności wężyków i zaworków :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki wężyk wpinasz, ale ten od RO ma małą średnicę, ja miałem zawsze wpięte na zwykłych wężykach do akwarystyki - mają większą średnicę wewnętrzną i może przez to swobodniejszy przepływ


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zasilam reaktor dodatkową pompą obiegową . Jednak nie ukrywam że zdarzają mi się te same problemy ktore opisał "chodi"-więc będe z ciekawością śledził wątek .U mnie czasami miesiąc albo i dłużej kapie miarowo , bez żadnego regulowania, a czsami nawet kilka razy w tygodniu dzieją się cuda i odciek zanika albo z miarowego kap,kap..., przechodzi w ciągłą strużke (a w konsekwencji wiadomo ph-spada, wapń-leci w górę itd)


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kluczem do odcieku w reaktorze zasilanym na bypassie jest dobry zaworek zamontowany przed pompa reaktora.

te w sklepach akwarystycznych sa do d*py

poszukaj w sklepie ogrodniczym zaworku do systemu nawadniana

ja juz drugi testuje - pierwszy okazala sie 100 razy lepszy od tych akwarystycznych

ale przecieka - co mnie troche irytuje, szukam dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup pompę Aquamedica SP3000 lub SP1500 daj zwykły zaworek na wycieku z reaktora i masz problem z głowy u mnie tak chodzi ok 7 lat Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup pompę Aquamedica SP3000 lub SP1500 daj zwykły zaworek na wycieku z reaktora i masz problem z głowy u mnie tak chodzi ok 7 lat Pozdrawiam.

Przy swoim reaktorze mam eheim-a 1046 ,jednak moim skromnym zdaniem przyczyna nierównomiernego odcieku nie tkwi w pompie ale w zaworku.


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do odcieku nigdy nie używałem zaworków, przepływ regulowałem starym sprawdzonym sposobem z akwarystyki słodkiej - śrubą ściskająca przewód z powietrzem - przewód odcieku. Znalazłem kiedyś taki fajny patent z szafie, zastosowałem i działał bez zarzutów ;)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do odcieku nigdy nie używałem zaworków, przepływ regulowałem starym sprawdzonym sposobem z akwarystyki słodkiej - śrubą ściskająca przewód z powietrzem - przewód odcieku. Znalazłem kiedyś taki fajny patent z szafie, zastosowałem i działał bez zarzutów ;)

Faktycznie proste rozwiązanie z reguły sprawdzają się najlepiej..., całkiem możliwe że ten stary patent może być skuteczny na problemy z drożnością wężyków i zaworków :thumbup:


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponowł zaworek igiełkowy prosty i tani

http://www.sklep.aquamedic.pl/zaworek-igielkowy.html

do tego ustawiasz czasówke i zapominasz o reaktorze a on działa.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.