Skocz do zawartości
streetgibon

Oświetlenie w RM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się przywitać, Adrian jestem i jestem tutaj nowy :)

Kupiłem używanego RM, światło jest i działa i nie jest chyba już oryginalne SYLVANIA aktynika XI.2011r., Aqua Medic 15000 daty brak, SYLVANIA 15000 daty brak, wszystkie świecą ale chyba wypadałoby wymienić i teraz moje pytanie jakie będą najlepsze?

Pozdrawiam

Adrian

http://imageshack.us/photo/my-images/37/img00003201204101826.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Adrian,

Proponuje 1x ATI Aquaspecial + 1x ATI Blue Plus. Trzecia wedlug preferencji: n.p. Fiji Purple zeby wyciagac bardziej fiolety/roze albo aktyniczna zeby fluo bardziej bylo widac.

Ja pewnie dalbym 2x Blue+ i 1x Aquaspecial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Adrian,

Ja w swoim RM miałam właśnie ATI 1xAquaBlue Special i 2x Blue Plus - było całkiem, całkiem. Teraz wymieniłam jednego Blue Plusa na Coral Plus i osobiście uważam, że jest jeszcze fajniejsze światełko. Mam zużyte Blue Plus i AquaBlue Special jakbyś chciał poeksperymentować to mogę pożyczyć do testów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Adrian,

Ja w swoim RM miałam właśnie ATI 1xAquaBlue Special i 2x Blue Plus - było całkiem, całkiem. Teraz wymieniłam jednego Blue Plusa na Coral Plus i osobiście uważam, że jest jeszcze fajniejsze światełko. Mam zużyte Blue Plus i AquaBlue Special jakbyś chciał poeksperymentować to mogę pożyczyć do testów :)

Dziękuję:) Bardzo chętnie pożyczę aby zobaczyć jak to wygląda pod ATI:) Powiedz jak i kiedy do podjadę:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, co i jak na priv :)

Agnieszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2xspecial

2x blue plus

I jest OK...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi ... jak sie programuje oswietlenie ?


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakiś działający link? potrzebuję instrukcji, a nigdzie jej nie ma :(


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno Ci bedzie znalezc

Do programowania oswietlenia wchodzisz przytrzymujac strzałkę w dół i wtedy możesz wybrać T5 (2 swietlowki) albo blue (1 swietlowka) strzałka w lewo jest enterem. Zegar ustawiasz przytrzymujac strzalke w gore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche z innej beczki ale zeby nie zakladac nowego tematu pisze tu.

Mianowicie problem jest taki ze caly czas swieci biale swiatlo nacisniecie przycisku powoduje jedynie zgasniecie zielonej diody to samo przy wylaczeniu ich za pomoca programatora czasowego gasnie jedynie dioda przycisk reset tez nie daje zadnych oznak dzialania nawet zegarek godziny nie zmienia to samo przy odlaczeniu od pradu ponad 12h bez zasilania a zegarek po ponownym podlaczeniu pokazuje aktualna godzine. Spotkal sie ktos z czyms takim?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam to samo trzeba wymienic płyte główną. już mam chyba w weekend sie za to zabiorę


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanszym rozwiazaniem jest wymiana triaka ktory jest w tym wypadku padniety na tej plycie, mialem taka sytuacje i naprawa zamiast wymiany calej plyty wyszla duzo taniej: koszt plyty to ok 100 zl, a koszt triaka ok 4 zl... plus elektronik ktory to wymieni jesli samemu sie nie umie.

Edytowane przez boft (wyświetl historię edycji)

Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi czy te triaki maja jakies oznaczenia moc? I czy wymiana ich ogranicza sie do wylutowania i przylutowania nowych?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PrusLee43 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłam za płytę 150 zł. Ale ja pojecia nie mam nawet jak triak wyglada. zamontowanie nowej płyty to wyzwanie dla mnie.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo. Mój RM jest na gwarancji tak więc wysłałem skan gwarancji do Aquaela i przysłali mi nową płytę. Polecam tą firmę bo jednak orginalne części to gwarancja 100 procent jakości i pewności ze sprzęt jest ok. Kombinowanie z triakami grozi uszkodzeniem stateczników. A wymiana płyty jest bardzo prosta.


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jestes w stanie i dlamnie zamowic tak plyte bo moj juz nie jest na gwarancji?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jestes w stanie i dlamnie zamowic tak plyte bo moj juz nie jest na gwarancji?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

??? :dizzy:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by było nie fer. :blushing: Każdy powinien się liczyć z tym że oszczędza się na używanym sprzęcie na poczet takich niespodzianek. A najważniejsze że zle bym się czuł z tym.


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi czy te triaki maja jakies oznaczenia moc? I czy wymiana ich ogranicza sie do wylutowania i przylutowania nowych?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Nie wiem jaka moc maja, mi to zrobil w robocie elektronik, koszt triaka to 4 zl,

na tej plycie w RM z tego co widze sa 2 triaki padl jeden z nich.

post-11126-0-94844800-1395515555_thumb.jpg

Edytowane przez boft (wyświetl historię edycji)

Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Triaki wymienione i odpukac dziala jak nalezy od 20min

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Aquaela odpowiedzieli mi że padł statecznik. Właśnie przyszdł. Tylko jak mam go wymienić bo żadnych śrubek nie widzę? pchac? ciagnać?

post-6574-0-95872600-1396012855_thumb.jpg

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[pi pi pi/cenzura/]

Rozmontowałam. Pierwszy wyglada normalnie. Podmieniłam na nowy i nic. W drugim

taki walec na stateczniku wyglada jak bomba i cos cieknie, ewidentnie popsuty . Podnieniłam, swieciło kilka sekund i to samo co było.

Wyciągam stare HQI bo akwa już bez swiatła(tylko na 11W świetlówce) od 3 marca. A wydawało mi się że to kilka dni. A tu korale odchodza w niebyt...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.