Skocz do zawartości
axela1

POMOCY!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jakiś czas temu(dwa może trzy miesiące) kupiłem skrzydlicę(pterois wolitans)od kolegi z forum,

i wszystko było super rybek pływał super wcinał(stynkę) aż tu nagle przestał jeść na jutro będzie dwa tygodnie jak minie pora karmienia.

jakieś półtora tygodnia temu miała takie chwilowe dziwne zachowanie jakby chciała coś zwymiotować i jej przeszło,pływa normalnie,żadnych zmian na skórze,parametry wody bez zmian,krótko mówiąc nic się nie zmieniło oprócz tego że ryba przestała jeść,i nie mam bladego pojęcia jak jej pomóc.

Jeszcze jedna prośba do kolegi od którego ją kupiłem,może coś poradzi,ja posiałem kontakt do niego

za pomoc serdecznie dziękuję

PS.zapomniałem dodać że od jakiegoś półtora tygodnia zaczęła zmieniać barwę

była biała w czarne paski a teraz robi się taka brązowo-czerwonawa w czarne paski

post-11097-0-15017600-1334181058_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Mi to coś wygląda na zatrucie tymi kolorowymi kamykami co masz w akwarium może uwalniaja coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek coś Ty wsadził do akwarium ???? Co to za podłoże ???


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze coś zjadła czego nie jest w stanie strawić. Nie dałeś zbyt zimnego jedzenia kiedyś ? pisz pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i się dziwie - normalnie człowiek prosi o pomoc w sprawie skrzydlicy, a wy się rozpisujecie na temat żwirku i balansu bieli.

Co do rybci mi wygląda na niestrawność, może coś jej zaszkodziło albo jak boogiee pisze dostała za zimne papu.

Wrzuć jej żywca, zobaczysz czy będzie zainteresowana.

Kiedyś czytałem o kolesiu który przestawiał molinezje ze słodkiego na słone i nimi karmił swoje skrzydlice. Kup jej Neonka ( im bardziej czerwony tym lepiej ).


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w baniaku faktycznie jest jakiś wynalazek zamiast zwykłego piachu, to ew. uwalniane związki powinny mieć wpływ na resztę obsady - co z innymi rybami (zwłaszcza żerującymi w podłożu)? I jak długo wynalazek jest w zbiorniku

I czym rybcia była karmiona w poprzednim baniaku?

Edytowane przez kapuhy
Usunieta czesc dotyczaca usunietych offtopow (wyświetl historię edycji)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolega prosi o pomoc a Wy sie jeszcze minusami obdarowywujecie robia jednego wielkoego offtopa na temas balansu bieli.

Posty nie zwiazane z tematem beda usuwane.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka ewidentnie przebarwiona, podłoże na zdjęciu faktycznie dziwnie wygląda thumbdown.gif. Poza tym czytam wątek i tak się zastanawiam, może rybci się jakiś pasożyt pokarmowy zalęgł, ew. niestrawność.. Podłóże wadliwe podziałało by na wszystko, więc go nie podejżewam.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rybka u poprzedniego właściciela karmiona była stynką mrożoną,u mnie nigdy nie dostała za zimnej.

molinezja pływa z nią już ponad tydzień a ona od niej ucieka

panowie co do podłoża to na pewno nie to reszta obsady ok.żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z innym pokarmem, najlepiej żywym - np. z krewetkami bałtyckimi. Jeżeli była karmiona tylko i wyłącznie jednym rodzajem pożywienia, to być może efekt jednostajnej diety. Długo żyła w poprzednim baniaku?

Skrzydlice potrafią zmieniać ubarwienie, żeby lepiej zlewać się z tłem, ale nie zawsze duże zmiany są dobrym objawem (tak jak tutaj - rybka ściemniała w ciągu miesiąca, po kilku kolejnych padła - niestety przypadek słabiutko opisany).

Czy podłoże faktycznie masz jakieś "dziwne"?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rybka u poprzedniego właściciela karmiona była stynką mrożoną,u mnie nigdy nie dostała za zimnej.

molinezja pływa z nią już ponad tydzień a ona od niej ucieka

panowie co do podłoża to na pewno nie to reszta obsady ok.żadnych problemów.

Ale napisz co to za podłoże bo każdy ciekaw.

Ps,Wstydzisz się podłoża ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kapuhy u mnie jadła na przemian żywy i mrożony

-rybka nie z ciemniała tylko całkowicie zmieniła barwę i to w kilka dni(nie jadła już wcześniej)

-nie ma nic dziwnego w podłożu,i podłoże niema związku z tym że ryba nie je

-nie wiem jak długo była u poprzedniego właśćiciela(chyba coś około roku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale napisz co to za podłoże bo każdy ciekaw.

powiem ci na spotkaniu w sobotę.

a na razie to tajemnica(w 100%pewne),w swoim czasie będzie wszystko opisane w dziale nasze akwaria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale napisz co to za podłoże bo każdy ciekaw.

Ps,Wstydzisz się podłoża ?

nie nie wstydzę się tylko bardziej teraz zależy mi na tym żeby rybek na nowo zaczął jeść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj masz kolejny podobny przypadek (również bez rewolucyjnych wniosków). Generalnie z tego co wyczytałem skrzydlice miewają tendencje do urządzania głodówek (szczególnie przy intensywnym i jednostajnym karmieniu), z których niestety nie zawsze powracają do przyjmowania pokarmu. Ale konkretów niewiele...

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz kolejny podobny przypadek (również bez rewolucyjnych wniosków). Generalnie z tego co wyczytałem skrzydlice miewają tendencje do urządzania głodówek (szczególnie przy intensywnym i jednostajnym karmieniu), z których niestety nie zawsze powracają do przyjmowania pokarmu. Ale konkretów niewiele...

ja się bardziej skłaniam ku temu że zeżarła coś co wylazło ze skały,wskazywało by na to jej jednorazowe zachowanie jakby chciała zwymiotować/wypluć i ostatnio znalazłem na dnie jakieś dziwne skorupki.

A jeszcze jedna dziwna rzecz się stała miałem trzy kawałki halimedy (oddech smoka) i najmniejszy nagle zniknął

PS.piszemy o baniaku w którym jest tylko skrzydlica i jej obiadek czyli molinezja żaglopłetwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 2 skrzydlica kazda po około roku przestawała jeść i zdychała - myślę ze powinny byc żywione żywymi rybkami -ja dawałem właśnie jakieś stynki i suszone krewetki-znajomi którzy podają żywy pokarm nie maja ze skrzydlicami problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 2 skrzydlica kazda po około roku przestawała jeść i zdychała - myślę ze powinny byc żywione żywymi rybkami -ja dawałem właśnie jakieś stynki i suszone krewetki-znajomi którzy podają żywy pokarm nie maja ze skrzydlicami problemu

czyli pocieszenie żadne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.piszemy o baniaku w którym jest tylko skrzydlica i jej obiadek czyli molinezja żaglopłetwa

Sylwek sorry ... To w końcu masz jeszcze jakieś ryby z tą skrzydlicą czy nie ? w 9 poście piszesz, że reszta obsady ok. Chyba nie chodzi o molinezje ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jędrek mam trzy akwaria + sump wszystko w jednym obiegu,skrzydlica pływa sama +jej obiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa ... jakaś poprawa u zwierzaka, czy bez zmian ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzydlice w niewoli często zaczynają chorować na chorobę płetw i pierwsze objawy sa właśnie takie że przestają przyjmować pokarm.

Tu jest coś wiecej o skrzydlicach http://aqua-reef.pl/topic/1414-pare-slow-o-skrzydlicach/


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzydlice w niewoli często zaczynają chorować na chorobę płetw i pierwsze objawy sa właśnie takie że przestają przyjmować pokarm.

Tu jest coś wiecej o skrzydlicach http://aqua-reef.pl/topic/1414-pare-slow-o-skrzydlicach/

dzięki,ale to już czytałem i nijak się to ma do mojego rybka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzydlice powinny dostawać urozmaiocony, ŻYWY pokarm. Po mrożonych stynkach mi zeszły już dwie sztuki, jedna ok.20cm. Teraz jade tylko na gupikach.Jednym lekarstwem jest zadbać o perfekcyjną jakość wody i zupełna głodówka. Na jakimś amerykańskim forum wyczytałem że szkodliwe są również mrożone krewetki, za którymi skrzydlice przepadają. Prowadzą do zaczopowania przewodu pokarmowego i w końcu do smierci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.