Skocz do zawartości
october_rust

problem z akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

niedawno wrócilem do domu i zobaczyłem na podłodze trochę wody. Nie namyślając się długo starlem ją licząc że sam ją rozlałem. Niestety kilkanaście minut później zobaczyłem taki oto widokpost-9304-0-04323500-1334259356_thumb.jpg

ponieważ ranty są suche a taka sytuacja jest tylko z przodu to chyba znaczy że stało się coś z dnem.

Stąd moje pytanie - co mam zrobić, to znaczy zakładam ze wiem co, mam przeprowadzić ewakuację. ale jak się do niej zabrać? Czy ktoś z Was miał taki problem?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest wielu morszczakow w wawie wiec nie zastanawiaj sie tylko kombinuj baniak zeby przeniesc wszystko a rano zamawiaj nowe szklo :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 piżamy, babkę, 2 aboinesis, ok 3 turbo, kępkę zoasów, 2 capanelle, gorgonię, 5 sedicaudata, 1 a. randalli.

cholera wiedziałem że za dobrze idzie...

ale żeby szkło tak od dna pękło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz posmarować ranty od zewnątrz lakierem bezbarwnym ale niestety wymagane jest opróżnienie baniaka z wody.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wrażenie że ta woda się zbiera od środka - chyba pękło dno, no bo chyba się nie rozszczelniło..

panowie a lepiej jest cos kupić i wrzucić wszysko bez łady i składu i zamawiać nowy czy dogadać się z warszawskimi morszczakami i u nich przechować zwierzaki.

Problem w tym że mam średnio popularne wymiary baniaka i muszę go zamawiac pod wymiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak - teraz to siedzisz na bombie zegarowej, ktora nie wiadomo kiedy wybuchnie - bo jak pod cisnieniem poleci dalej to za chwile bedziesz mial pozamiatane - ja bym przeniosl zycie jak najszybciej do kogos - albo postawil jakis tymczasowy baniak do ktorego przeniosl bym zycie... czekanie na nowy baniak, tym bardziej pod wymiar moze sie zle skonczyc...


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spusc tyle wody ile mozesz. Najwieksze parcie na szyby jest wlasnie przy dnie. Jak zmniejszysz wysokosc slupa wody to zmniejszysz rowniez cisnienie przy dnie.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej przeprowadzce zawsze jest jakieś ryzyko, ale jak nie przeniesiesz się do nowego baniaka, to nie wiadomo kiedy strzeli i wtedy stracisz całe życie, nie mówiąc o stratach materialnych. Miałem podobną sytyację i niestety po 23:00 przenosiłem, życia nie było bardzo dużo ale po mimo ponownego dojrzewania wszystko przeżyło i ma się dobrze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w E-Rybce w Markach zamów akwarium, robią na miejscu i szybko


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj wymiary może akurat ktoś ma, napisz z jakiej części Wawki jesteś może akurat ktoś z okolic czyta i będzie się prościej dogadać.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Ci radził sprawdzić jeszcze szczelność przelotów w kominie,ostatnio miałem podobną sytuację ,okazało się że jeden przelot się poluzował i tamtędy woda zaciekała aż do przodu ,powodzenia


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam komina. akwa było bez panela i sumpa. Sytuacja na chwilę obecną wygląda tak - za radą kolego Testera zmniejszyłem o jakieś 2-3 cm słup wody i przez noc nic nie ciekło. ale niezależnie od tego zamawiam nowe szkło odrobinkę większe (obecnie mam 60x50x48 a będzie 61x50x40). Kolega Robert K zaproponował że jakby co on przechowa życie. Więc na razie sytuacja nie wygląda źle:)) ale jak przyjdzie co do czego to będe prosił ludzi z Wawy o pomoc. Mieszkam w centrum - ktoś się o to pytał:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie co na Grochów także masz blisko :thumbsup:


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie miałeś przypadkiem za wysoko poziom wody i jakaś pompka dmuchając spiętrzała ci wodę i się kropelkami co jakiś czas wylewało ? Ja po zmianie cyrkulacji tak miałem, lekko przestawiłem pompkę i już nie kapie.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, prawdę mówiąc też się nad tym zastanawiałem w pierwszej chwili ale i tak mam za niski poziom wody bo miałem dołożyć trochę piachu; zbieranie się wody wyglądało tak jak na zdjęciu w pierwszym poście. Najpierw pojawiała się kropla a potem rozszerzała się wzdłuż akwa. dziś na spokojnie się wszystkiemu przyjrzę. Na szczęście ślady po powiedzie morskiej są widoczne.

drobny update.

nie wiem jak to się dzieje ale najwyraźniej przecieka tylko wieczorem, po nocy jest sucho. Sugestia Yarcia niemal wydaje sie byc pewna ale obmacalem całe akwa i obejrzałem je i wygląda że jest ok. więc to musi byc coś na dnie. Tylko dlaczego w nocy nie przecieka??? Może ktoś mądrzejszy mi hinta podrzuci?:)

i tak zamawiam dziś nowe akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drobny update.

nie wiem jak to się dzieje ale najwyraźniej przecieka tylko wieczorem, po nocy jest sucho. Sugestia Yarcia niemal wydaje sie byc pewna ale obmacalem całe akwa i obejrzałem je i wygląda że jest ok. więc to musi byc coś na dnie. Tylko dlaczego w nocy nie przecieka??? Może ktoś mądrzejszy mi hinta podrzuci?:)

i tak zamawiam dziś nowe akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze w dzień światło grzeje mocniej na któraś szybę i gdzieś cos się rozchodzi od temperatury?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Jak skończyła się cała ta historia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może cieknąć tylko w nocy, bo w ciągu dnia obudowa nad zbiornikiem jest nagrzana od świetlówek a w nocy skrapla się na niej parująca woda i spływa po ściankach na zewnątrz zbiornika. Proponuję zdjąć na noc obudowę (koronę) i sprawdzić czy tak jest. U mnie ścieka sobie do zbiornika więc nic się nie wylewa.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

historia skończyła sie happy endem :thumbsup:

po dokładnej analizie problemu okazało się, że problem tkwil w przeciakającym odpieniaczu. Nie analizowalem jak to się stalo że co jakiś czas odpieniacz przepuszczał przy miejscu zawieszenia na szybki po kropelce. Problem załatwiony a ja śpię spokojnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.