Skocz do zawartości
koma

Wcisnąć grzałkę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Jako asekurant, po lekturze wątku o grzałce, chciałem ją wymienić na Eheima JAger 100 W.

Tylko nijak nie mogę jej wcisnąć, tam gdzie była stara, jak również nie mogę jej umieścić w komorze odpieniacza.

W końcu, wstawiłem ją między fizelinowe bagnety, ale chyba za dobrze ją izolują cieplnie i grzeje o stopień niżej jak powinna.

Niby średnica szkła grzałki mieści się w szerokość tej quasi-komory panelu, ale od góry jest plastik zmuszający mnie do wprowadzania jej pod kątem.

Czy komuś się to udało?

Czy coś się zmieniło w reefmaxach z 2011 a może to ręczna robota i każdy jest trochę inny?

Da się jakoś odczepić plastik pokrywy, by nic nie uszkodzić i zamontować zachowując całkowitą odwracalność tego działania?

Alternatywne miejsca?


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kalibrowales ja ? Bo wlozeniu do akwa jesli zawyza, zaniza mozna przesunac skale aby wskazywala taka temp jaka jest w baniaku.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz trzymać grzałkę w ostatniej komorze, to miejsce równie dobre jak i pozostałe. Zrób kalibrację tak jak radzi Darek i wsjo :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jest tak że w moim RF nie dostałem easyheater'a tylko comfort zone czyli grzałką szklaną... za żadne skarby nie da jej się wcisnąć w miejsce które sugeruje aquael...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sorka że odkopuje, mam pytanie jak wyprowadzić kabel zasilający od grzałki jeżeli ją wstawię do komory z tymi patykami fizelinowymi?


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam grzałkę w komorze z patykami i poprowadziłam kabel wzdłuż ścianki między panelem i akwarium aż na lewą stronę i tam są wycięcia w pokrywie na kabelki. A sam ten plastik z patykami mam po prostu minimalnie uniesiony z jednej strony, żeby wyprowadzić kabel ponad poziom wody. Może mało profesjonalnie, ale nic nie wystaje i nie rusza się, więc dla mnie o.k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś to macie przekombinowane panowie. Ja mam szklaną grzałkę Aquaela w ostatniej komorze, czyli tej z patykami filtracyjnymi. U mnie był już wycięty taki otworek na kabel a potem na zewnątrz przeprowadziłem przez otwór w pokrywie koło odpieniacza.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie RM'y miały to wycięcie :) Ja u siebie miałem, a mój Ojciec już nie.

Wystarczy w tej klapce przy krawędzi wyciąć trochę plastiku i po problemie.

Edytowane przez DamianRadom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1, Wyjąć odpieniacz

2, włożyć grzałkę do wąskiej komory

3, włożyć odpieniacz

4, :thumbup:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super, tylko grzałka którą ja mam,eheim jager 125W (jak i pozostałe z tych większych, szklanych) jest okrągła w przekroju i po prostu za duża, żeby ją tam wcisnąć. I nie pomaga wyjmowanie odpieniacza itp. Poza tym też nie mam tych dodatkowych wycięć, o których pisał Damian, więc pozostaje kombinować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzałki Aquaela są płaskie i nie ma problemu z montażem, w moim Reefmaxie siedział Easy Heater ale nie jest to trwała grzałka, zostawiłem ją do mieszania solanki a kupiłem Neo Heatera i ta grzeje juz prawie 3 lata...


Mój baniak: ReefMax 60

Cyrkulacja 2x Koralia nano 1600, Tds i parę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super, tylko grzałka którą ja mam,eheim jager 125W (jak i pozostałe z tych większych, szklanych) jest okrągła w przekroju i po prostu za duża, żeby ją tam wcisnąć. I nie pomaga wyjmowanie odpieniacza itp. Poza tym też nie mam tych dodatkowych wycięć, o których pisał Damian, więc pozostaje kombinować

Wsadź do ostatniej komory - najlepiej pod kątem aby łapać na przepływie jak najwięcej powierzchni grzejnej. Oczywiście wymaga to wywalenie z tej komory zupełnie te badyle filtracyjne ale i tak są one do niczego nie potrzebne :) a jak chcesz mieć jakiś filtr to po prostu połóż po wierzchu kawałek włókniny co tez w sumie nie ma po co wg mnie

p.s.

u mnie też padła ta fabryczna więc poszedł Eheim Jager i trzeba pomyśleć czy potrzebna 100 W czy nie dać 75 W - wszystko zależy od tego jaka panuje u Ciebie temperatura bo jak masz ogólnie ciepło to wsadziłbym 75 W bo jakby jakimś dziwnym trafem padł termostat w niej to przynajmniej nie ugotujesz ryb :)

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale ja sobie poradziłam z tym jeszcze przed odpaleniem akwa. Mam 125W, bo taka miałam akurat w domu i włożyłam ją wyjmując tylko jeden ten patyk. To erem88 odkopał temat i jakoś tak się dyskusja rozwinęła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.