Skocz do zawartości
fal

Szkiełko 150x150x50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako , że dorosłem już do większego szkiełka , w głowie rodzi mi się kostka 150x150x50 , zastanawiałem się nad wyższym szkłem , ale chcę świecić świetlówkami więc 50cm będzie chyba optymalnie ?

Może macie jakieś inne pomysły ?

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako , że dorosłem już do większego szkiełka , w głowie rodzi mi się kostka 150x150x50 , zastanawiałem się nad wyższym szkłem , ale chcę świecić świetlówkami więc 50cm będzie chyba optymalnie ?

Może macie jakieś inne pomysły ?

Pozdrawiam

150X150------Nie przesadzasz ?


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150X150------Nie przesadzasz ?

Dlaczego myślisz , że przesadzam ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 z zapasem na fale z waveboxa i OGIEŃ!

Nie tylko OGIEŃ ale jeszcz ssanie, długie światła i wycieraczki ;)

Pozazdrościć takich gabarytów :thumbup:

Powodzonka.


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też dałbym zapas na piach odstęp lustra wody od krawędzi, przy 55 słup wody będzie 50 :)

Fajny wymiar.. Aj :)

napisz coś więcej o projekcie? jakie światło ? dorzucisz drugą taką lampę jak masz? inne pomysły ?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile belek T5 80W zamierzasz dac?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiar fajny...do ogladania

a co z obsługą?

nawet jak będziesz miał dostep z każdej strony ...spróbuj podnieść coś z dna na środku akwarium..

jak myślałeś to rozwiązać?


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiar fajny...do ogladania

a co z obsługą?

nawet jak będziesz miał dostep z każdej strony ...spróbuj podnieść coś z dna na środku akwarium..

jak myślałeś to rozwiązać?

Może trochę trudno na środku, ale jak przemyślnie postawi konstrukcję ze skały myślę że do ogarnięcia. Albo komin na srodku ;)


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tragedia

będzie wyglądało jak w sklepie

szybko ci się znudzi :welcome:

a jakie parowanie

za dużo tez nie popatrzysz na zmarszczona wodę z góry

nie ma to jak ściana wody :smoke:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do pokoju pasuje to dalczego nie?

Ja od paru lat mam sen... Akwarium 15m/3m/4mh tak aby się tam na wcisk delfin zmieścił!!! A oczywiście pokój tak wielki ,że aby drzwi było mozna otworzyć trzeba by podskoczyć do klamki, uwieścić się dwoma garściami i masą całego ciała opuścić klamkę na dół... Oczywiście do toalety jechałbym quadem zaparkowanym na korytarzu... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do pokoju pasuje to dalczego nie?

Ja od paru lat mam sen... Akwarium 15m/3m/4mh tak aby się tam na wcisk delfin zmieścił!!! A oczywiście pokój tak wielki ,że aby drzwi było mozna otworzyć trzeba by podskoczyć do klamki, uwieścić się dwoma garściami i masą całego ciała opuścić klamkę na dół... Oczywiście do toalety jechałbym quadem zaparkowanym na korytarzu... :lol:

Ależ ty masz erotyczne sny>>>


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze wybor wieklosci (ksztaltu) jest indywidualna sprawa i jesli 150 x 150 pasuje do pokoju, to mozna tam napewno interesujaco i inaczej niz wiekszosc, ustawic skale (moze 4 grupy?) B)

T5-tki dadza rade. Moje akwa ma 47 cm wysokosci i rzeczywiscie ulozenie skaly musi byc odpowiednio plaskie. Po poprzednich 70 cm mialem troche klopoty z przestawieniem sie, ale duza powierzchnia dna ma swoje uroki.Gdyby nie drewniana podloga to zrobilbym 55 wys. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im większe tym lepsze, jak pokój wielki to warto. Ja bym wolał...... -_- ehhhh :w00t:

widzę , o tak teraz widzę wieloryba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tragedia

będzie wyglądało jak w sklepie

szybko ci się znudzi :welcome:

a jakie parowanie

za dużo tez nie popatrzysz na zmarszczona wodę z góry

nie ma to jak ściana wody :smoke:

Na zbiornik nie chcę patrzeć z góry , chcę żeby było mega przestrzennie , ale też nie chcę żeby to był przerost formy nad treścią , dostęp do ogladania ma być z trzech stron , jedna strona ma być przy ścianie gdzie będzie spływ , wawebox itp...

Zbiornik będzie oświetlany przez T5 16x54 , ale lampa własnej konstrukcji z zamontowanymi wentylatorami do chłodzenia wody.

Zastanawiałem się też nad ścianą wody 150szer x 100 wys x 80 szer , ale do obsługi dramat , do oświetlenia jeszcze większy dramat , więc projekt upadł.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie w pokoju ale fajny by był 180/80/80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie w pokoju ale fajny by był 180/80/80

Zbiornik nie może być szerszy jak 150 , nowe szkiełko już wycenione :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodaj cenę z ciekawości


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj 150/80/80 dasz radę z serwisem i lampa jakoś mocna a potem :cheers:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 wysokości to trochę może byc problem, ja miałem 60 w pierwszym baniaku i tak na styk ręką dna sięgałem


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od paru lat mam sen... Akwarium 15m/3m/4mh tak aby się tam na wcisk delfin zmieścił!!!

To się nazywa moczenie nocne:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fal - pomysł super i mnie się coś takiego marzy, jednak dopóki nie wybuduję domu to w kwestii marzeń zostanie. Z tym że ja chciałem z 4 stron oglądać.

Ale mogę Ci podpowiedzieć co ja robiłem przed wymyślaniem kształtu i wielkości akwarium dla siebie i innych. Mianowicie sklejałem makietę z kartonu 1:1 i oglądałem sobie, przestawiałem, ustawiałem testowałem jak mi lub komuś grzebanie w akwa pójdzie. Mnie pomogło nieraz zweryfikować z pozoru łatwe do ogarnięcia tematy:)

Powodzenia i mam nadzieję że takie akwarium odpalisz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ma znaczenie wzrost, ja mam 188cm i dlugie przeszczepy, więc mi wysokość63 jest absolutnie bez problemu 80h bym serwisował na taboreciku i po problemie :harhar: a jak co to maska z rórką i jazda , nawet lepiej bo ,,snurking'' by Egipt in my room... :rofl:

Ja nastepne akwarium jakie będę miał zrobię na bank 80h!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że wymiar 150x150 jak będzie skała jest za mały żeby do niego wejść i za duży żecy dostać z zewnątrz chyba że jakiś system linek i na spidermana, ale to tylko moja opinia. Wyglądać na pewno będzie ładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.