Skocz do zawartości
Maciekelkk

BLAU 180L EŁK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Juz niebawem przesiadka na 400 l , tym czasem wygląda to tak .

Pozdrawiam Maciek .

post-11317-0-85887200-1372354519_thumb.jpg

post-11317-0-10521700-1372354622_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem z Gołdapi. Obserwuję twój zbiornik od pewnego czasu , ja mam 450 + sump 80. Zalałem w listopadzie u.r. W zasadzie to mogę powiedzieć że dojrzewa dopiero. Jestm pod wrażeniem szybkości obsady : też SPS!. Ja się jeszcze nie odważyłem. Gratulacje. Ale tak czytając twoje wpisy - trzeba zacząć odważniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jedziesz w końcu w większy baniak..? U mnie z 130 zrobiło się 340 a we Wrześniu będzie 430 a z sumpem to ponad 500 w obiegu....

Ładnie się to u Ciebie trzyma, bardzo ładnie.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jedziesz w końcu w większy baniak..? U mnie z 130 zrobiło się 340 a we Wrześniu będzie 430 a z sumpem to ponad 500 w obiegu....

Ładnie się to u Ciebie trzyma, bardzo ładnie.

TAK tylko zakończę budowę i nowy dom dla mnie i nowy baniaczek dla cudu natury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nareszcie nadszedł kres moim apitasią po wielu próbom żaden z mieszkańców mających ich w swym menu nie miał na nie ochoty aż wreszcie udało mi się zakupić ślimaka bergiha. Po kilku minutach od wpuszczenia go do akwarium zaczął od obiadu., Pozdrawiam Maciek

post-11317-0-95496200-1378477409_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby tylko się za zoasy nie zabrał


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dawno nic nie pisałem więc .

W moim małym akwarium wszystko w jak najlepszym porządku nareszcie opanowałem plagę apitasi , ślimaki zrobiły swoje lecz już niestety zapewne ich nie ma , myślę tylko który z pokarmów dla korali był by najbardziej dla nich odżywczy i niestety moja jedna akropora zbrązowiała polipy powinny być fluor a sa niestety brązowe, może jakieś małe raby na wybarwienie światło mam HQI 150W 20.000kk.

Z góry dziękuje i pozdrawiam . Maciek

Edytowane przez Maciekelkk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie .

A tak jest na dzień dzisiejszy .

Życzę wszystkim zdrowych wesołych Świąt Bożego Narodzenia , i jak najmniej problemów w NOWYM ROKU .

Pozdrawiam Maciek

post-11317-0-34907800-1387370680_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Maćku widać że akwarium nadal ładnie się trzyma i widzę że SPSy u ciebie ładnie rosną pewnie już się uporałeś z No3 i Po4 a Rico to widzę niedługo opanuje cały baniak, u mnie tyle ile było mordek tyle jest nic nie rosną za niskie azotany i fosforany ale tak bywa. A co ze Scolmią że taka mała się nie zdążyła napompować do zdjęcia czy coś je. Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w życiu i w akwarium.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium przepiekne, Scopas cudowna.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium cudowne :thumbsup: mam nadzieje że moje będzie przynajmniej w połowie takie ładne :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W mojej maluteńkiej rafce wszystko w jak najlepszym porządku nie pamiętam, kiedy robiłem testy, lecz po dwóch latach każdy z was na pewno po zachowaniu korali poznaje czy wszystko jest świetnie czy nie, moim wykładnikiem jest zielona akropora jak ona jest w świetnej kondycji raczej na pewno nic innym nie brakuje.

Poniżej jedna z dzisiejszych fotek, proszę o komentarze jak oceniacie moje SPS.

Pozdrawiam i dziękuję

post-11317-0-23347900-1391945738_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Maćku co tu dużo pisać wszystko rośnie i tak powinno być. Jak widzę to większość SPSów masz od Rafała albo kupiłeś takie same odmiany co on miał. Seriatopora rośnie u ciebie zupełnie inaczej niż u mnie ale barwa jest podobna, Akra ma przyrosty jak widzę więc jest dobrze u mnie stoi w miejscu od miesiąca. Ogólnie to na tym zdjęciu widać że SPSki są ciemne (chyba że światło przekłamuje) co świadczy o obecności No3 i Po4 ale to nic złego plusem sytuacji jest to że inne korale jak LPSy i miękasy u ciebie są gigantyczne i w super kondycji. Najważniejsze że wszytko ładnie rośnie i cieszy oko właścicieli.

P.S. Miałeś wpaść na odwiedziny do Augustowa :veryangry:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Wszystkich.

zaczynam nowy projekt 460 l niebawem przedstawię go w całości a tym czasem aktualne zdjęcie obecnego mini .

post-11317-0-15835100-1392394985_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty te kolory wyciagasz?Masakra.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne zadbane akwa. Poszedł priv. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie przedstawiam kilka aktualnych zdjęć ,tak prezentuje się po dwóch latach

Komentarze bardzo mile widziane dziękuje i Pozdrawiam Maciek

730039e27ff2568a.jpg

bed2ffb4077d6516.jpg

837105be7bd957ba.jpg

7ae938a54ba31fb6.jpg

i jeszcze kilka

i proszę komentarze.

64b07f365cbc6e50.jpg

Edytowane przez Maciekelkk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku mowa o większym baniaku a ryby nadal w tym samym. Chociaż te największe chyba padły? Bo co fotka to inne ryby widać. ..


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku mowa o większym baniaku a ryby nadal w tym samym. Chociaż te największe chyba padły? Bo co fotka to inne ryby widać. ..

Dziękuje za komentarz i dodam ze jeszcze żadna rybka w moim akwarium nie padła.Dodam więcej żadne ze zwierzątek nie padło poza mandarynem. Pozdrawiam i jak cię interesuje jak prowadzić takie akwarium - zapraszam a co do większego jeszcze czas.

Edytowane przez Maciekelkk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.