Skocz do zawartości
Maciekelkk

BLAU 180L EŁK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....

Tak jak wcześniej pisałem zmieniłem sól w systematycznych podmianach z RC na Preis jednocześnie zaprzestałem dozować grotecha A,B,C i M , które dozowałem systematycznie jak na mój zbiorniczek po 1 ml dziennie ,

Wnioski następujące:

- parametry wody po 5 dniach od czasu podmiany spadły dosyć znacznie

- Mg z 1350 na 1290

- Ca z 440 na 370

Pozostałe są w normie wiec twierdzę stanowczo iż grotecha A,B,C i M w moim przypadku w 100% uzupełniało spadki istotnych minerałów ponieważ utrzymywały się na stałym poziomie

Pozdrawiam Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, Grotech ABCM to nie balling, on nie uzupełnia poziomów wapnia i magnezu. Spadki to raczej wynik zmiany soli i konsumpcji przez zwierzaki.

Baniak wyszedł Ci naprawdę bardzo fajny,ale z tym naso strasznie przesadziłeś :( szukaj mu nowego domu, chyba,że planujesz większy baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, Grotech ABCM to nie balling, on nie uzupełnia poziomów wapnia i magnezu. Spadki to raczej wynik zmiany soli i konsumpcji przez zwierzaki.

Baniak wyszedł Ci naprawdę bardzo fajny,ale z tym naso strasznie przesadziłeś :( szukaj mu nowego domu, chyba,że planujesz większy baniak.

OK. sprawa jasna i oczywiście niebawem przesiadka na minimum 300 l , jeszcze trochę nauki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. sprawa jasna i oczywiście niebawem przesiadka na minimum 300 l , jeszcze trochę nauki

300l to też mało ale akwa ładne :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z dniem dzisiejszym mam nadzieje problemy z utrzymaniem temperatury się zakończyły, dodałem wentylator, który ma wielostopniowy poziom regulacji i na trzecim poziomie z sześciu utrzymuje temperaturę a na wyższych delikatnie zbija, Polecam... :thumbsup:

Temp w baniaczku 26 stopni i taka będę starał się utrzymać chyba, że uważacie, że jest za wysoka.

Pozdrawiam :thumbup:

akwaw1.JPG

witam kolego daj ze namiary gdzie mozna kupic takie wentylatorki bo mam taki sam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Po zmianie soli oraz dozowaniu Ref. A,B,C parametry idealne.

NO3 – 2

NO2 – 0.0

PO4 - 0,0

PH – 7.7

KH – 9

Ca – 470

Mg – 1350

Piotr wszystkie korale, które od Ciebie dostałem maja się świetnie,

Karmię ryby i korale różnymi pokarmami np.: goldpods,reff paste, ultraa marine base color,solowiec, czerwony i zielony plankton, Kent color accel, kent phytoplex..

Wszystko rośnie jak na drożdżach jeszcze trochę i przesiadka na większy baniak.

POZDRAWIAM Maciek

Poniżej kilka zdjęć ...Komentarze mile widziane

1-vert.jpg

Edytowane przez Maciekelkk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry bajka ale to nie jest najważniejsze, grunt to sytuacja w akwarium byłem widziałem i muszę powiedzieć że korali w lepszej kondycji nie widziałem te które są z mojego zbiornika u Maćka przy polipowaniu są dwa razy większe np. zoasów ode mnie nie poznałem, tak spuchły że kolory się zmieniły normalnie szok, polecam odwiedzić Maćka i zobaczyć na własne oczy. Dodatkowo całkowity brak glonów czy innego badziewia.

Na tym skończę słodzenie bo aż się zdołowałem sytuacją w moim zbiorniku, najważniejsze Maćku to teraz nie przedobrzyć ja bym już nic nie zmieniał chyba że przesiadka na większe bo masz rękę do korali zaś dla pokolców obecne akwarium jest zdecydowanie za małe. :thumbup:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Tym razem opiszę przygotowania do przesadki na 330 l, czas zacząć przygotowania nowego domku dla moich pokolców

I bardzo proszę o ewentualne uwagi, co do wybory sprzętu

Zacznę od akwarium

Akwarium:

Tu link do akwarium

Oświetlenie

- Lampa Blau 210C 2 x 150 W HQI + 2 x 24 W T5

Odpieniacz:

- Deltec SC 1455

Którą z pomp obiegowych oraz cyrkulacyjnych polecacie .

Pozdrawiam Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulala to ładnie poczynasz wymiary nowego zbiornika są bardzo dobre choć myślałem że będzie dłuższe ale 100cm to i tak będzie z dwa razy dłuższe niż te które obecnie masz, teraz rybki się lepiej napływają i zapewne troszkę podrosną, niestety z cyrkulacją i obiegówką ci nie pomogę ale zobacz na akwaria innych użytkowników z takim litrażem, co do cyrkulacji to osobiście polecam pompki Tunze można je w dowolną stronę ukierunkowć zaś z koralią mam problemy ważne jaką będziesz miał obsadę o czym nie wspomniałeś ale wiem że masz kilka spsów i zapewne dokupisz jeszcze kilka sztuk więc musi być dość mocna. Obiegówkę zapewne też ci doradą inni z Tunza bo są ciche a że masz akwarium w sypialni to bym się tym kierował aby nie buczało wszystko za mocno. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

życie tętni , wszystko rośnie rozwija się za cztery dni minie rok od startu myślę że opanowałem podstawy które pomogą w nowym 330 litrowym akwarium...

Pozdrawiam wszystkich .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chyba przemeblowanie zrobiłeś w zbiorniku bo jakoś inaczej wszystko leży, może cyknij fotkę od frontu tak aby nie było zagięć narożników widać.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zagiecie chyba bylo celowe:)

Czy ja tam widze naso?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ....

tak wyglada na dzień dzisiejszy ...Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoa i ukwiał tradycyjnie naszprycowane jak kark na siłowni :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wszystko pięknie śmiga muszę się przyznać że przez twój baniak Scopas mi się zaczyna bardziej podobać niż żółtek. Napisz tylko jak wyglądają parametry na ABC Red Sea i ile ci dziennie gram schodzi żeby utrzymać parametry w ryzach. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko pytanie jak utrzymujesz wodę bez tego wszechobecnego syfu który pływa w akwariach... ja mam gąbkę w pierwszej komorze ale raczej gówno to daje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne akwarium tylko czy nie przesadziłeś z rybami ?


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dla naso w tak krótkim zbiorniku to męczarnia, nie może nawet mocniej machnąć ogonem bo się zabije o szklaną ścianę.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik przyjemny dla oka ale jak dla mnie trochę za ciasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy przesiadka na większe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam .

A więc odpowiadając na pytania .

Piotr sól Red Sea jest jak najbardziej ok. utrzymuje parametru dawkując ABC Red Sea codziennie dwie łyżeczki czyli lecz ta czynność będzie wymagała kontroli na wstępie zadzwonię i Ci opowiem ,

Co do wszechobecnego pływającego syfu , którego w moim zbiorniku nie ma , robię dwie czynności a więc woda wpływa do komory pierwszej i tam jest filtrowana przez watę filtracyjna która wymieniam systematycznie do trzy dni i przede wszystkim każdego wieczory pompami cyrkulacyjnymi przedmuchuje po skałach zawsze po zgaszeniu światła tuz tak by rankiem było bardzo klarownie . .

Jak najbardziej się zgadzam iż NASO ma bardzo mało miejsca na dzień dzisiejszy na ok. 5 cm a ja niebawem robię przesiadkę na 300 litrów lecz one również będzie małe, bardzo chętnie odsprzedam Nasa ,

Pozdrawiam Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć .

Chciałem się pochwalić moim Trachyphyllia kupuja ja miała ok. 5 cm dziś po 4 miesiącach jak jest w pełni swej okazałości ma ok. 20 cm , jest przepiękna...

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny masz ten baniaczek, ale na mój gust sporo korali mogłoby jeszcze podrosnąć, wtedy się dopiero będzie prezentował!

Tą trachyphyllie jakoś dokarmiałeś czy sama z siebie tak pięknie urosła? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny masz ten baniaczek, ale na mój gust sporo korali mogłoby jeszcze podrosnąć, wtedy się dopiero będzie prezentował!

Tą trachyphyllie jakoś dokarmiałeś czy sama z siebie tak pięknie urosła? :)

Z góry nie dziękuje,

Tak jeszcze większość szczepek jest mała, i chyba każdego z nas satysfakcja jest po długim czasie pielęgnacji nasze zwierzaki od jednego lub kilku polipów staja się wielkie zdrowe i kolorowe...

Co do trachyphyllie nie dokarmiam jej niczym innym jak to, co dostają inne korale i ryby?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.