Skocz do zawartości
PITER 1

Czy można tak to zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam w łazience filtr RO+DI do akwarium jest 6 m, chciałbym założyć elektrozawór i poprowadzić rurką automatyczną dolewkę .Czy coś będzie się działo z wodą stojącą w wężyku i czy można tak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tak zrobić.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odległość łazienki (z filtrem) do akwarium to około 6 metrów i jest super.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam Piotrek i wszystko śmiga bez problemu


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba z 15m (na około pokoju) w sumpie tylko dostałem jeszcze jeden filtr z żywcą i jest OK

Dolewka włącza się tak co 1-2h na parę minut

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O no to fajnie , teraz musze poszukać elektozaworu i to wszystko podłączyć.Dzięki panowie za pomoc :thumbup:

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tej chwili z 20m wężyka,na końcu też jest dodatkowy filtr DI,dolewka działa w systemie ciągłym.

po co ci dodatkowy filtr DI ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ci dodatkowy filtr DI ??

No końcu TDS czasem pokazywał 2 więc założyłem go tak na wszelki wypadek,jeść nie woła.

Co do zaworu kup podwójny u Skiby,zawsze to dodatkowe zabezpieczenie i pamiętaj o filterku przed nim.Czasem zdarzają się ziarenka piasku i jak się dostanie do elektrozaworu to może się nie zamknąć.Niedawno dopiero koledzy mnie uświadomili i założyłem taki filterek.Takie ziarenka piasku widuję w sitku przy wylewce kranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No końcu TDS czasem pokazywał 2 więc założyłem go tak na wszelki wypadek,jeść nie woła.

Co do zaworu kup podwójny u Skiby,zawsze to dodatkowe zabezpieczenie i pamiętaj o filterku przed nim.Czasem zdarzają się ziarenka piasku i jak się dostanie do elektrozaworu to może się nie zamknąć.Niedawno dopiero koledzy mnie uświadomili i założyłem taki filterek.Takie ziarenka piasku widuję w sitku przy wylewce kranu.

Filterek- świetne rozwiązanie


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie rozwiaząnie,i sie sprawdza ale musialem to trochę przerobic. Woda dolewala mi sie raz na dwa dni do zbiornika skąd automatyczna dolewka dolewala wyparowaną wodę i nie wiadomo jak ale zamiast zera na TDS po paru tygodniach miałem w tym zbiorniku 44 na tds , uruchomiane co pare dni RODI zawsze poda syfku troche. Zmienilem ustawienie plywakow tak zeby załączalo sie dolewać pare razy w ciagu dnia i jest oki.


<a  href=6156_6259.png' alt='6156_6259.png'>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.