Skocz do zawartości
xbox180

pomocy wszystko umarlo

Rekomendowane odpowiedzi

hejka

stala sie tragedia wszystkie moje rryby i krewetki padly

przeyczyna jest oczywista, otoz ze 2 godzinmy temu uzylem kleju aqua medic reef construct

15 minut po uzyciu woda sie zrobila jak mleko , 2 godziny pozniej wszystko padlo

klej uzylem zgodnie z instrukcja pomozcie ratowac korale i sklae co mam zrobic, napewno duza podmiana wody

cos da sie jezscze zrobic oprocz modlitwy?

jestem w szoku ; (

sry za chaos ale nie moge zebrac mysli ; <

wszsytkie rybki leza obok siebie jakby chcialy odejsc razem ; <

mam nadzieje ze dobry dzial.......

edit

ile czasu minimum solanka musi sie mieszac zebym mogl bezpiecznie podmienic wiecej wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutna i przykra wiadomosc, chcialbym pomoc bo pochodze z Twoich okolic ale niestety przebywam bardzo daleko. napewno musisz szybko usunac z akwarium przyczyne tego, nie wiem czy wegiel wylapie to ale mysle, ze moglbys go zastosowac. jak juz pisales podmiana i chyba nic wiecej nie wymyslisz bez pomocy z zewnatrz :( nie podales jak duze masz akwarium i ile w nim wody, to moze ulatwic komus w pomocy i moze bedzie mial odpowiednia ilosc wody u siebie.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutna i przykra wiadomosc, chcialbym pomoc bo pochodze z Twoich okolic ale niestety przebywam bardzo daleko. napewno musisz szybko usunac z akwarium przyczyne tego, nie wiem czy wegiel wylapie to ale mysle, ze moglbys go zastosowac. jak juz pisales podmiana i chyba nic wiecej nie wymyslisz bez pomocy z zewnatrz :( nie podales jak duze masz akwarium i ile w nim wody, to moze ulatwic komus w pomocy i moze bedzie mial odpowiednia ilosc wody u siebie.

akwarium ma 100 l wiec nie duzo ; /

ile maksymalnie mozna podmienic bezpiecznie wody , mowa o procentach ?

troche nie wtrafilem z czasem bo wszyscy spia : /

edit:

korale wyglada chyba normalnie wiec moze one chociaz przezyja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o której Ty to kleiłeś ? o 1 w nocy ? Gdyby to było słodkowodne akwa, to powiedział bym że poszedł pierwotniak. I przyducha. Ale nie wiem czy słone jest analogiczne. N pewno nie zaszkodzi podmiana - nawet na świeżą solankę. Juz gorzej nie będzie. Jak masz, daj węgiel, maksymalne natlenianie i podepnij uv - jak masz skąd pożyczyć.

Tylko uważaj, jak to pierwotniak, po podmianie może znowu namnożyc się.

Pisałeś że baniak świeży (relatywnie), czy lejesz jakieś bakterie ? Oraz, co robiłes wcześniej ? Bo klej prawidłowo stosowany, nie powinien tak działać :( Chyba że jakiś wadliwy...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakiej porze kleiłeś. No i ile kleju użyłeś. Ma to znaczenie. Klej w czasie wiązanie zużywa tlen, jeśli wyłączony był odpieniacz i cyrkulacja a na dodatek, kleiłeś wieczorem i to z użyciem dużej ilości kleju. to życie padło przez brak tlenu. No i pytanie czy uzyłeś dobrych proporcji kleju i dobrze go wymieszałeś.

No ale stało się. Podmień część wody (10-15%) włącz odpieniacz na mokro i daj cyrkujację na taflę wody.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma to sens jak bym wrzucil pompke od slodkowodne zeby napowietrzyc baniak ? bo widze ze blazenek ciezko dyszy i lezy na dnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli klej związał cały tlen w wodzie, najprawdopodobniej za dużo na raz :(. pompka nie zaszkodzi


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka

stala sie tragedia wszystkie moje ryby i krewetki padly

to w czym mamy pomóc ????? Modlitwa ?? ;)

rób restart albo zmień hobby. :p


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze uzyles malo kleju, ale chyba za duzo "napyliles" w akwarium. Po wymieszaniu kleju warto wkladac rece do zbiornika dopiero po umyciu, zeby nie pylily. Zdaje sie, ze nie masz odpieniacza. W takich przypadkach zaden filtr glonowy itd nie pomoga. Gdyby byl, to jak Mariusz napisal, odpienianie na mokro pomogloby w ciagu godziny.

Mysle, ze podmiany nic nie zmienia, zreszta juz minelo pare godzin. Warto wode napowietrzyc i uzyc troche wegla.

Sa straty, czy rybki tylko oslabione ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 blazenki zyja ale dysza

Halichoeres padl

hexatania los nieznany jeszcze

krewetki o dziwo zyja chociaz wczesniej bylem pewien ze padly

mam odpieniacz ale cos nie chce wywalac syfu nie wiem dlaczego sprobuje cos pokombinowac

reasumujac chaos w mozgu mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpieniaczu ustaw max poziom wody i go nie ruszaj. Po klejeniu zawsze pada na jakiś czas, ważne by jak zacznie pienić to pienił na mokro tak jak Ci Stani napisał.


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podmienilem 15 % wody , odpieniek ustawilem na mokro , teraz pozostaje tylko czekac

Jak dlugo woda moze sie natleniac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj masakra ale jak blazeki zyja to powinny dojsc do siebie jak bedzie natleniona woda

,tylko czy ten stres nie wywola kolejnej masakry typu ospa. Powodzwenia i jak juz zrobiles

to co koledzy polecili to zostaw baniak co by nie narobic wiekszych strat. Przespij sie

po tym nocnym klejeniu i daj czas odpieniacsowi


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję, ale większość-jak nie każdy z nas uczy się na błędach>Klej medica mom zdaniem

do kosza następnym razem użyj kleju preis Easy Glue.Nie zasyfi Ci baniaka,lecz też bez przesady.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie gdybyś potrzebował jakiejs pomocy jestem ze Szczecina. Dawaj znać na PW


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male podsumowanie

Krewecie zyja i zachowuja sie tak jakby nic sie nie stalo chociaz wczesniej nie dawaly znaku zycia

samiec blazenek jest w lepszej kondycji niz samica

musze rozebrac skaly bo nie moge zlokalizowac hexatani nigdzie

1 slimaczek padl reszta wyglada dobrze

korale sie powoli otwieraja a odpieniek dalej nic nie pieni ...

Po jakim czasie rybcia sie zacznie rozkladac bo podejrzewam ze hexa mogla nie przezyc i nie chcem zeby mi zasifila bardziej wode.. wolalbym teraz nie grzebac w baniaku w poszukiwaniu rybci i rozebrac wszystko wieczorem zeby oszczedzic im dodatkowego stresu

edit

ide do sklepu po wiegiel moze cos pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po jakim czasie rybcia sie zacznie rozkladac bo podejrzewam ze hexa mogla nie przezyc i nie chcem zeby mi zasifila bardziej wode

Tym się nie przejmuj, przewracając wszystko do góry nogami narobisz większych szkód.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale woduy nie potrzebuje

jestem swiadkiem czegos niebywalego

moj Halichoeres podplywa do blazenkow i na grzbiecie podnosi je do gory robi to od godziny

po tym zabiegu samiczka plywa w toni wody od 15 minut = o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa tygodnie temu ten sam kłopot. W jednym momencie woda po klejeniu zrobiła sie biała odpieniacz zwariował i wyrzucał bęble do wody. Katastrofa ekologiczna Acropory wydzielały do wody jakies gluty wsztystko było nie tak Błazenki pływały z postrząpionymi płetwami i unikały glutów.Kleiłem i za duzo kleju na raz i nie umyłem rąk.

Wszystko przezyło użyłem BIODIGESTU z BIOPTIMem, ale odpieniacz wyłączyłem i dopiero po dobie załączyłem i zaczął pienić. Co się okazało wczoraj, przy podmianie w sumpie nagromadziło sie mnóstwo glutów które nie były widoczne podczas normalnej pracy. Wyłączyłem obieg i wymieniłem wode w sumpie. Jest teraz wszystko ok ryby mają sie dobrze.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również szczecin, jak coś to wal śmiało.

Mi po klejeniu niektóre koralowce się zamknęły, clavularia straciła wszystkie polipy i odbudowywała je dobry miesiąc, ryby raczej bez zmian. A no i nie wkładaj rąk do akwarium, bo to uniemożliwi pracę odpieniacza, może w nocy coś wywali. I jeszcze pytanie, jak pogodziłeś halichoeresa z hexataenią w 100l? :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

". I jeszcze pytanie, jak pogodziłeś halichoeresa z hexataenią w 100l? " - Polak potrafi !

:thumbsup:

A nie mogłeś tego kleić na zewnątrz akwa ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się zastanawiam,dlaczego nie kleiłeś np .kropelką ,jest dużo sposobów na przymocowanie korali ,np;gumka ,igła ,a ty kolego nie dość że wydałeś kase na klej ,to jeszcze ci zbiornik poszedł :coffee:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.