Skocz do zawartości
Łapa

Lampa led EcoTech Radion XR30W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawia mnie takie cudo bo widze ,że funkcji jest tam masa, ale mam jedno pytanie-te ledy to mają jakiś określony czas pracy? To się wzmienia co jakiś czas, jak dlugi jest czas trwałości takiej lampy? Czy taka lampa daje efekt promyczków słońca na piasku tak jak lampa HQI?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7LIRQsP8IS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre podzespoły, bajery takie jak wszędzie, moc ok 100w bo wliczanie do mocy lampy diód czerwonych to przegięcie. Ogólnie produkt dobry, stosunek moc/cena średni.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Czy taka lampa daje efekt promyczków słońca na piasku tak jak lampa HQI?

http://www.youtube.c...d&v=7LIRQsP8IS4

Łapa

tej lampy nie widziałem jeszcze na żywo

ale ta którą ja świecę daje całe mnóstwo "promyczków słońca na piasku" :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

U mnie taka wisi.

Są bliki na piasku :thumbup:

Z tą masą funkcji bym nie przesadzał, menu jest proste i intuicyjne, każdy sobie poradzi bez problemu.

Masz tryb naturalny, wtedy słońce zaczyna wschodzić o zaprogramowanej godzinie i powoli pnie się do ustawionego maximum (południe) i potem powoli opada (przygasa).

Jest tryb nocny i też ustawiasz sobie moc i kolor światła księżycowego.

No i jest tryb 'sztuczny', w którym wyciągasz max z lampy. Masz wykres dobowy i ustawiasz sobie takie "checkpointy" w których określasz moc i kolor światła o danej godzinie według swoich upodobań.

Podoba mi się to że lampa ma naprawdę kompaktowe wymiary.

Foto z montażu, z prawej chińczyk 120W...

radekichinol.jpg

Trzeba wiedzieć że docelowo jeden Radion ma oświetlać skutecznie kwadrat o boku 60cm. Do mojej kostki idealnie.

Nie ma wirelessa, więc trzeba podłączać się kablem USB (dołączają do lampy taki ~2m) żeby zmieniać ustawienia lampy jeśli nie odpowiadają nam presety które można ustawiać przyciskami na lampie.

Wireless służy tylko do komunikacji z pompami VorTech i podobno coś tam nowego ma wyjść od EcoTecha i ma się komunikować z lampą i pompami.

To minus dla kogoś kto musi świrować z ustawieniami cały dzień, ja pobawiłem się 10 minut i potem ustawiłem lampę. Po tygodniu podłączyłem się drugi raz by skorygować ustawienia (podkręcić moc - aklimatyzacja korali) i pewnie już nie będzie potrzeby podpinania się kolejny raz przez dłuższy okres.

Na Zielonej Wyspie Radion konkuruje z lampami AI SOL i tymi 'kwadratami' AquaRay.

Wydaje mi się, że średnią z wyglądu, ceny i możliwości zostawia je w tyle.

Dobre podzespoły, bajery takie jak wszędzie, moc ok 100w bo wliczanie do mocy lampy diód czerwonych to przegięcie

One służą między innymi do robienia sobie koloru "Fiji Purple" :thumbup:

Jakby nie czerwone LEDy to by była lipa a nie ustawianie kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo nie... :unworthy:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczylem ten filmik ukazujący co ta lampa potrafi ,to chwila później patrząc na moją strą lampę poczułem żal..... Żal to ścisnął mi d.pe tak mocno ,że jak wstałem z wyra to mi się prześcieradło w tyle zakleszczyło!!!

Masakra ... i te efekty pogodowe... Rano mam światełko 10000K a później 15000K , raz tak, raz tak-co za różnorodność :w00t:

Gdybym miał tyle kasy... :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitan, niedawno jeszcze myślałeś że Cree to gwoździe dachowe a tu proszę, proszę. Tylko przeczytaj mój post jeszcze raz bo znowu nic nie zrozumiałeś.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką lampę od kilku miesięcy. Korale rosną, kolorki są, woda zimna, barwa światła jaką chce taka jest, i jeszcze sobie z moim vortechem rozmawia:) Ogólnie polecam bo to pieniądze dobrze zainwestowane.

A muszę dodać że byłem wielkim przeciwnikiem LED:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

To jest super bajer w tych nowszych lampach, co przechodzisz koło baniaka to światło ma inny kolor.

To było akurat miłym zaskoczeniem dla mnie bo nie widziałem wcześniej takiego trybu pracy w akcji.

Jakiś gość się pastwił nad tym, że przez to korale nie rosną, bo chlorofil potrzebuje ileś tam czasu żeby się przestawić więc lampa o zmiennym świetle nie spełnia zadania.

Ale inne źródła ujawniły że to producent konkurencyjnych lamp i to dość lipnych, a w dodatku ma całą przeszłość pełną takich wypowiedzi w celu lansu swoich produktów.

Co do efektów pogodowych jak chmury to trzeba mieć kilka lamp żeby to hulało jak powinno, a akcje typu burza to dla mnie trochę przegięcie, tu niby łagodne wschody słońca żeby ryb nie płoszyć, a za chwilę stroboskop jazdaaa :D No ale cóż, skoro jest to ustawiłem 10% szans na burzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wciaz myslalem ze to 30W lampa, to w koncu 100W czy 30W? no bo teraz juz sam nie wiem :wallbash:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Mam taką lampę od kilku miesięcy. Korale rosną, kolorki są, woda zimna, barwa światła jaką chce taka jest, i jeszcze sobie z moim vortechem rozmawia:) Ogólnie polecam bo to pieniądze dobrze zainwestowane.

A muszę dodać że byłem wielkim przeciwnikiem LED:)

Czlowiek cale zycie sie uczy czegos nowego :)

Pozdrawiam

Dariusz Barcikowski

Wysłane z telefonu Samsung Galaxy S II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darecky ]100w światła"odżywiającego" koralowce i 30w światła bajerowego.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darecky ]100w światła"odżywiającego" koralowce i 30w światła bajerowego.

aaaaaaaaaaaaaaaaa...... ;)

...no i teraz wiem

dzieki


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

• 8x Cree XP-G Cool White LEDs run at 5W each

• 8x Cree XP-E Blue LEDs run at 3W each

• 10x Cree XP-E Royal Blue LEDs run at 3W each

• 4x Cree XP-E Green LEDs run at 3W each

• 4x Osram Oslon SSL Hyper Red LEDs run at 3W each

radionspectrum-right.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką wysokość zbiornika obsłużą te lampy ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

3 minuty 50 sekund - zaczyna się pomiar w porównaniu z 250W HQI.

Wysokość akwarium trzeba ocenić na oko, chyba nie wspomina o niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw jak dziala z nowymi soczewkami ten Radion


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką lampę od kilku miesięcy. Korale rosną, kolorki są, woda zimna, barwa światła jaką chce taka jest, i jeszcze sobie z moim vortechem rozmawia:) Ogólnie polecam bo to pieniądze dobrze zainwestowane.

A muszę dodać że byłem wielkim przeciwnikiem LED:)

Cześć

I jak lampa się sprawuje? Ja właśnie taką zakupiłem ale jeszcze nic nie mogę powiedzieć na jej temat bo zbiornik dopiero przed startem. Może ktoś jeszcze posiada tego Radiona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam cos takiego od 2 lat zakupilem jeden z pierwszych egzemplazy, Moje spostrzezeina i uwagi to to ze np korale twarde polipuja tylko od strony gdzie pada swiatlo tam gdzie go nie ma nie ma polipow. moj zbiornik to mala kostka 60 na 60 i tylko jedna lampa nad nim swieci. Kolejna uwaga korale jakby rosly tylko w srone swiatla czyli do gory nic nie idzie na boki. To tyle z moich obserwacji, czy warto kupic mysle ze warto totalnie zero obslugi raz ustawiona swieci jak nalezy. Nowe funkcje oprogramowania pozwalaja na ustawienie faz ksiezyca jak rozniez aklimatyzacje korali czyli np po wsadzeniu nowego korala ustawiamy moc lampy i czas w jakim ma wrocic do poprzednich ustawien. Np ustawiamy moc na 50% czas 4 tyg i w przeciagu 4 tyg lampa sama bedzie zwiekszala moc.

Wydaje mi sie ze przy 2 lampach nie mialbym problemow ale mi starcza jedna nie planuje dokladac.

Korale rosna wiec nie bede mieszal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.