Skocz do zawartości
inmar

Swiatła do jazdy dziennej

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do założenia świateł dziennych,jeszcze to nic pewnego,ale może ktoś doradzi na co zwrócić uwagę przy zakupie,o homologacji wiem.Dużo aut jeździ z na badziewiastych imitacjach świateł dziennych,które udają,że świecą.Będę montowane w zderzaku przez elektryka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma Ci dać zamiana tych świateł w takim pieknym samochodzie?

Warto?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeździsz na zloty samochodowe to lepiej wiesz... dla mnie to jednak ciut jak jazda porsche z LPG. Ale to moje laickie myslenie w temacie. Wiem jedno... wymiana to koszt... pytanie po ilu Ci sie zwróci ta kombinacja?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak to nazwać

Zul czy jak

Ja jeżdżę na ksenonach 5 rok i jakoś nie widzę żeby się zuzyly

A te mniejsze spalanie. To se można w .... Tam wsadzić


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze zużycie prądu czyli paliwa,oszczędzanie xenonów....i też ładnie prezentuje się autko.

no to z paliwem to pojechales grubo :):rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

jesli tak patrzysz na sytuacje Marek to kup tico z gazem :rofl: :rofl: co do wygladu to nie bedzie to rarytas a xenony........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt jest niski bo 100zł to max + założenie.W sumie oszczędności paliwa przy mojej V6 to chyba były by nie zauważalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku nie pamietam jakie masz auto, ale przez 3 lata wozilem sie golfem 3 2.8 vr6 97r , to moim zdaniem najoszczedzniejsze silniki jakie sa ( liczac te wieksze pojemnosci ) chodzi mi o 6 cylindrowce , teraz wozilem sie passatem b5 1,8T benz. i palil przy mojej jezdzie 17L.... golfem gdzie jest ponad litra wiecej palil okollo 13-14 przy sredniej jezdzie , oczywiscie turbo daje po tylku , ale 2,8 mial 175km , a passat 150 , wiadomo golf lzejszy ale i tak teraz planuje zakup kolejnego i bedzie v6 lub v8 :) pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz wozilem sie passatem b5 1,8T benz. i palil przy mojej jezdzie 17L......Nie chciał bym kupić auta którym jeżdziłeś maiałem takie cacko tylko po tuningu MTM i żeby tyle palił to bym go musiał zarzynać na każdym biegu


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz wozilem sie passatem b5 1,8T benz. i palil przy mojej jezdzie 17L......Nie chciał bym kupić auta którym jeżdziłeś maiałem takie cacko tylko po tuningu MTM i żeby tyle palił to bym go musiał zarzynać na każdym biegu

no wlasnie nie chodzi o zarzynanie :rofl: :rofl: :rofl: napewo wiesz jakie sa czynniki dlaczego auto duzo pali :p a no wlasnie wtedy kiedy wiekszosc jazdy jest na zimnym silniku , kiedy pokonuje droge 2km i auto znow stoi , za chwile znow to samo , to jak sobie to przeliczysz to bedziesz wiedzial ze auto nigdy ci nie dojdzie do odpowiedniej temperatury ..... nie chodzi mi tu o okres kiedy jest 30 stopni o 9 rano tylko o warunki sredniej temperatury a nie mowie juz o zimie czy jesieni ........ pozdr

ale nie offtopujmy markowi tematu :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie światła na diodach SMD,mają mocne światło.Świecą bardzo ładnie.NA kloszu muszą być literki RL(i numer)-to jest homologacja.Z oszczędnością paliwa to faktycznie dużo nie zaoszczędzisz.Żarniki xenon napewno odpoczną,i tu się zgodzę.


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Z doświadczenia powiem że xenony padają przez jakość polskich "dróg" a nie przez wypalenie.

Są wrażliwe na wstrząsy i w Niemczech czy innym kraju pojeździsz na jednych 10 lat, a w PL możesz wymieniać co 2 lata bo będą padały przez dziurska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto z xenonami i w dzień zamiast xenonów używam halogenów, Xenony włączam o zmierzchu i w nocy.

I na tych xenonach po Polskich dziurach jeżdżę już bodajże 4 rok i działają bez zarzutu.

Teoretycznie jazda na halogenach w dzień nie jest do końca zgodna z prawem ale większość nowych aut ma teraz doświetlanie zakrętów (IMO to jakaś totalna wydumko-maskara konstruktorów) Także sporo aut jeździ na halogenach łącznie z pojazdami Nauki Jazdy.


90x60x40

6681_6830.png"]6681_6830.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek kup sobie Philipsy, najlepsze są na rynku


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim e61 na szczęście światła dzienne włąnczaja sie automatycznie -musze tylko wcisnac strat-ot i cała cała robota.

w nocy mam system night vision prawdziwa termowizja[nie kamera na podczerwień!!] tego nie zastąpią zadne inne bajery: jaja przechodniom świecą sie ze 150 metrówhehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bibik a co to ma do rzeczy oprócz tego że pochwaliłeś się swoim samochodem :p

też bym nie kombinował ze światłai dziennymi - na mnie te dokładane LEDy robią wrażenie fajansu i wieśtunningu, nie wiem jaki masz samochód, ale żeby nie przesadzić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie sobie daruję te dzienne.Denerwuje mnie,że przy włączonych światłach przygasają kontrolki i i nie zawsze wszystko widać co jest załączone.Przy dziennych tego by nie było.Ogólnie samochodem tym jeżdżę już rok i od początku się nad tym zastanawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt jest niski bo 100zł to max + założenie.W sumie oszczędności paliwa przy mojej V6 to chyba były by nie zauważalne.

heheehe jaja sobie robicie chyba... miałem v6 3 litrową i jakoś nie majstrowałem... a spalanie jak spalanie jak się chce przycisnąć to wir w zbiorniku powstaje a jak się jeździ spokojnie to starego poloneza można pobić wynikiem spalania.

a światła drogowe jako oszczędność w spalaniu to się ubawiłem. wyłącz klimatyzację dopompuj powietrza na maxa tak by ci się wywinęły opony w jajo będzie palił mniej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Albo zamiast kombinować zróbcie porządek na Wiejskiej, bo wachę macie już droższą jak w Irlandii. Jak byłem na wakacjach w PL miesiąc temu to prawie koparę złamałem o chodnik jak zobaczyłem jak wam dowalają podatkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zamiast kombinować zróbcie porządek na Wiejskiej, bo wachę macie już droższą jak w Irlandii. Jak byłem na wakacjach w PL miesiąc temu to prawie koparę złamałem o chodnik jak zobaczyłem jak wam dowalają podatkami.

A Tusk mówił,że będzie w Polsce druga Irlandia :evil:


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia powiem że xenony padają przez jakość polskich "dróg" a nie przez wypalenie.

Są wrażliwe na wstrząsy i w Niemczech czy innym kraju pojeździsz na jednych 10 lat, a w PL możesz wymieniać co 2 lata bo będą padały przez dziurska.

A czy są wrażliwe na wstrząsy tylko podczas świecenia czy w ogóle...bo się zastanawiam czy nie wymontować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Nie wiem, chyba w ogóle.

Dlatego nie montowało się xenonów w motocyklach bo tam bardziej trzęsie, chociaż ostatnio BMW się wyłamało i montuje (ale BMW powstają z myślą o niemieckich drogach) Inne motory z xenonami to chyba tylko wioska-tuning z tego co wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyyys, jeżdżącym na halogenach w biały dzień, bym te halogeny chętnie powybijał :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, co ja się nasłuchałem żeby halogeny wyłączyć:) Od 4 alt jeżdżę Octaviami które mają lampy do jazdy dziennej w tm samym kloszu co przeciwmgielne. Od kilku miesięcy już TIRy dały spokój ale było czasem śmiesznie jak trzeba było tłumaczyć że p-mgielne raczej nie działają gdy nie są włączone pozycyjne lub mijania. Nie docierało...

IMHO: Jeśli samochód nie ma ich montowanych fabrycznie to te dodatkowe to taki sam "TUNNING" jak snowboard jako spojler na maluchu. O oszczędnościach to już tu wspominano - zapomnieć można. Zwykłe żarówki też lecą częściej od jakości dróg niż od faktycznego przepalenia. Inna sprawa, ze te wszystkie "+x%" jaśniejsze to trwałość mają chyba odwrotnie proporcjonalną do ilości tych %%. NIe ma złotego srodka - producenci już dawno zapomnieli jak to się produkowało trwałe samochody i ich podzespoły. A biurokraci z Brukseli coraz częściej kombinują zeby zakazać nam jakichkolwiek modyfikacji czy napraw w naszych samochodach/motocyklach. Dla zainteresowanych mogę podesłać skan artykułu z BIKE (aktualny i poprzedni numer) o tym co może czekać motocyklistów od 2016r. Inmar sorki za mały OT w Twoim wątku.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.