Skocz do zawartości
thomash666

babka i koral

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie,

jakieś dwa tygodnie temu babka pojawiła się z wielką białą plamą na boku. Wyglądało to tak jakby przypaliła się o korala w nocy albo co.. Z czasem w miejscu plamy zaczęła się robić dziura, taka jak na zdjęciach. Ryba zachowuje się normalnie, nie ociera się, jest tak samo aktywna jak do awarii. Ma szanse? Jak mam to identyfikować? Mogę się zarazić?

dsc02663www.jpg

dsc02665www.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W słodkowodnym na takie rany lub owrzodzenia pomagała jodyna, ale czy tu się sprawdzi i czy można stosować w solance to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W słodkowodnym na takie rany lub owrzodzenia pomagała jodyna, ale czy tu się sprawdzi i czy można stosować w solance to nie wiem.

Jodyna szybko przerobi każdy zbiornik morski w "Fish Only".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Najprawdopodobniej z tego co widać jest to zapalenie bakteryjne. problem jest poważny. musisz odłowić rybkę i poddać ją kilkukrotnemu pędzelkowaniu zarażonych okolic roztworem jodyny lub rivanolu. Ja polecam rivanol. dawka taka sama jak dla ryb słodkowodnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaspy możesz wyjaśnić czemu przerobi zbiornik na fish only? Tak jak pisałem wcześniej nie wiem czy można w słonym stosować, ale jeśli nie można to proszę wyjaśnij czemu. Jodyna ma w składzie jod, jodek potasu i etanol, więc co jest takie szkodliwe?

Jodyna szybko przerobi każdy zbiornik morski w "Fish Only".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaspy możesz wyjaśnić czemu przerobi zbiornik na fish only? Tak jak pisałem wcześniej nie wiem czy można w słonym stosować, ale jeśli nie można to proszę wyjaśnij czemu. Jodyna ma w składzie jod, jodek potasu i etanol, więc co jest takie szkodliwe?

Myślę że dawka która miałaby własności lecznicze w przypadku ryby, byłaby również zabójcza dla bezkręgowców. Jeśli rybę da się złapać żeby zaaplikować coś miejscowo to równie dobrze można ją przenieść do jakiegoś małego zbiornika z grzałką i filtrem gąbkowym gdzie można zastosować dowolną kurację bez obawy o resztę obsady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było dokładnie to samo - najpierw biała plama a po kilku dniach dziura i to głęboka aż do kręgosłupa.

Niestety babka tego nie przeżyła, podejrzenie padło na kraba ale jednak wydaje mi się że to jakaś choroba, a tutaj mój temat http://nano-reef.pl/topic/44960-co-zjada-babke/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im szybciej zaczniesz leczyć tym większa szansa na uratowanie rybki. w tej chwili stan już jest mocno zaawansowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest jakaś specyficzna choroba tych babek, miałem ich kilka - w kilku akwariach, podobnie się skończyły :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.