Skocz do zawartości
azoizo

co się dzieje w akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie sporo flory bakteryjnej padlo na poczatku, czego obiawem moze byc zmetnienie wody stad te dziwne wyniki na ktore kubek zwrocil uwage


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie sporo flory bakteryjnej padlo na poczatku, czego obiawem moze byc zmetnienie wody stad te dziwne wyniki na ktore kubek zwrocil uwage

ok Tester przyjmijmy, że tak było... to jeszcze jedna anomalia tu występuje niski poziom PO4... raczej kolega coś z tymi testami "nie teges" ;)

glony muszą na czymś żyć, a kolega pisze o ślicznych wiosennych zieleniach w akwa ;) więc albo poszło wszystko w "zieleninę" albo... jw. testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 kg skały na 160l to na pewno nie jest gruzowisko, ale tak z połowę piasku dla uniknięcia problemów w przyszłości bym wywalił.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 kg skały na 160l to na pewno nie jest gruzowisko, ale tak z połowę piasku dla uniknięcia problemów w przyszłości bym wywalił.

ja mam 25kg w 5 razy wiekszym baniaku i jest ideal a ty piszesz ze 20kg w 160l to nie gruzowisko :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak właśnie piszę. Ja mam 13 kg w 80l i nie narzekam. Równie dobrze mogę wyśmiać Twoje upodobania, jak Ty moje-ale to już kwestia kultury.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 18 na 130-140 litrów i co ;) jak dla mnie nie gruzowisko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic widze ze "akwariarze" bardziej sie znaja wiec sie nie wypowiadam :p

ciekawe jestem jaki cel ma taka ilosc skaly w waszych baniakach ale to juz offtop wiec moze nie rozwijajmy dalej..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic widze ze "akwariarze" bardziej sie znaja wiec sie nie wypowiadam :p

ciekawe jestem jaki cel ma taka ilosc skaly w waszych baniakach ale to juz offtop wiec moze nie rozwijajmy dalej..............

a jaki cel ma mała ilość skały w olbrzymim baniaku?

generalnie zamiast pomóc koledze wypisujesz pierdy o swoich upodobaniach ;) żal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie ilość skał to kwestia gustu

każdy ma tyle ile chce i nie ma sensu tego roztrząsać

ja mam np. 11kg skał i mi tyle w zupełności odpowiada :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwariarze? Kubuś, co się będziesz hamował, puść wiązankę to Ci ulży - skoro inaczej nie potrafisz dyskutować.

:wallbash:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki cel ma mała ilość skały w olbrzymim baniaku?

generalnie zamiast pomóc koledze wypisujesz pierdy o swoich upodobaniach ;) żal...

jak nie wiesz to nie pisz !!!!!!!!!!!!!!!!!! poszlo pw do chlopaka bo chcialem osobiscie podjechac , nawalcie sobie i 100 kg do takiego baniaka tylko pozniej np piszcie postow po roku czasu ze macie no3 50 czy wiecej bo sie syf za skalami gromadzi , juz to przerabialem wiec uwierz i wiem co pisze , i to nie byla do konca wina cyrkulacji

@kapuhy dlaczego mam puszczac wiazanke ?? widziales zebym kiedys tak zrobil ?? jak dla mnie dyskusja jak kazda inna :) jesli cie urazilem to nie mialem takiego zamiaru :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie źle odebrałem Twojego posta, przepraszam :welcome:

No forum w wielu miejscach podany jest standard objętości skały na 10-20% objętości wody, powoli ewoluuje w kierunku coraz mniejszej ilości skały, ale i tak ma się to nijak do gruzowiska, które były powszechne wiele lat temu. W każdym razie działających zbiorników postawionych wg tej reguły nadal jest sporo, więc 20kg/160l na pewno nie ma co demonizować. Za to przygoda z 25 kg piasku może się źle skończyć...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie wiesz to nie pisz !!!!!!!!!!!!!!!!!! poszlo pw do chlopaka bo chcialem osobiscie podjechac , nawalcie sobie i 100 kg do takiego baniaka tylko pozniej np piszcie postow po roku czasu ze macie no3 50 czy wiecej bo sie syf za skalami gromadzi , juz to przerabialem wiec uwierz i wiem co pisze , i to nie byla do konca wina cyrkulacji

w związku z takim wspaniałym dorobkiem i wiedzą z gatunku "tabu" jakie posiadłeś proponowałbym ci pisanie w przyklejonych tematach w dziale dla nowicjuszy i korektę tych bzdur, które tam są zapisane odnośnie ilości skały w akwa i tyle... mała ilość skały w olbrzymiej wannie nie gwarantuje tego, że po roku NO3 będzie malutkie... to moje zdanie!

Twój post był w delikatnie mówiąc "dziwnym" tonie, uwaga dot. ilości skały w przypadku tego problemu zupełnie bezsensowna! to akwa jest świeże! więc zbierający się latami syf za skałami ma tu się tu tak samo dobrze, co Twoje doświadczenie w pisaniu nieprzemyślanych postów.

uwaga być może byłaby słuszna, gdyby napisana była w innym kontekście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy nie rozumię czemu zaraz się tak unosicie ,fakt stare systemy z dużą ilością LR są i może część z nich działa tylko ile? ładne baniaki zwłaszcza spsowe mają skały berdzo mało jest ich tu na forum dużo , kolega pisał że mu acropory padły rozumieć zatem należy że ma zbiornik bardziej spsowy .To znaczy że powinien mieć parametry bardzo dobre i stabilne a prędzej czy puźniej taki zbiornik z dużą ilością skały nawrzucanej do zbiornika padnie i to też jest fakt.Kolega pisał że miał skałę ze zbiornika działającego to znaczy że pewnie już była syfem zapchana do tego słabe falowanie wysoka temperatura niestabilne parametry lanie suplementów i booom. Może czasem wystarczy napisać co wy byście w takim przypadku zrobili i dlaczego .Ja napisałem że za dużo skały inny kolega że za dużo piachu ,wystarczy podać propozycję zmiany (pomocy)jakoś to uzasadnić i tyle chyba proste :thumbup: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik typowo SPSowy? Śmiała konkluzja jak na dwumiesięczny baniak, dla mnie to zbiornik, do którego po miesiącu wsadzono SPSy - z typowo SPSowym na razie raczej nie ma wiele wspólnego. Ale zagadnienie jak dla mnie ciekawe - czy faktycznie zbiornik SPSowy, gdzie skała to 12% litrażu, jest skazany na porażkę i czy na forum nie ma SPSowych zbiorników z taką (lub większą) ilością skały? W SPSach nie siedzę, ale nie zauważyłem, żeby gdziekolwiek na forum o tym trąbiono-czy to prawda czy mit? Ktoś bardziej doświadczony może potwierdzić?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż jeżeli doświadczenie dla Ciebie to staż na forum NR jest wykładnikiem wiedzy na temat spsów no to.... :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech...bardziej doświadczony w kwestii SPSów ode mnie. Teraz zadowolony?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie spinajcie się. Kolega prosi o pomoc a wy się kłócicie kto ma więcej skały lub większy staż na forum. Ja koledze nie pomogę bo się nie znam ale na was można liczyć więc do dzieła :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje każdemu meliske i długo spacer na powietrzu. Jakiś ten naród się zestresowany robi. W każdym temacie tylko kłótnie i udowadniania kto jest lepszy a tak naprawdę to żaden konkretnie nie pomaga ostatnio w żadnym temacie. To takie moje spostrzeżenia.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki z Tarnowa napewno pomogą :surrender

ps .Może by policzyć ile skały ma nasze forum ?to byśmy wiedzieli ile rafy jest u nas w domach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledze zostala zaproponowana pomoc i ja przyjal :)

najwazniejsze zeby teraz tak postapic z baniakiem zeby zaczal bujac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. nie wiedziałem że taka dyskusja się zawiąże. Dziękuję @Ant. Coś ze skałą jest nie tak. kupiłem jako odgazowaną a chyba taka nie była. co do jej ilości uważam że jest tylko nośnikiem dla bakcyli które muszą coś jeść a to jest zależne od innych czynników. przekarmiamy ryby (czego nie robiłem) jest ich dużo i NO3- rośnie, jeśli karmimy ryby niezbyt obficie to i NO3- jest niewiele. Testy mam Sery (NO3-, NH3) i JBL (PO43-) oraz Tetry (kH), wapń, magnez i No2- zooleka, pH-metr i TDS elektroniczny. tak jak poradził @Ant zmieniłem ustawienie pomp na skały. o kuuuuu... takiego mleka jeszcze nie miałem. syf prawie wyleciał z akwarium. Co dziwne seriatopora wypuściła polipy :). co do skały to prawdopodobnie usunę ze 3 kg i zmienię ustawieni bo za dużo zakamarków i trudno pompy ustawić czyba że dokupię 6025, piasek conajmniej 6-7 kg wyleci. @Ant obiecał wodę w sobotę więc podjadę. leje bakterię i gorzałe. zachwiała się równowaga cyklu azotowego ponieważ detrytus zalegający zaczą się rozkładać za skałą taka jest moja hipoteza. dziekuję wszystkim za pomoc i tak budującą dyskusję. opiszę w niedziele jak poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała jest ok-nie wyciągaj, daj na maksa cyrkulacji, tak aby się syf w skale nie zbierał!

Skała jest dobra...co Wy gadacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

wazne ze bedzie dzialane :) z baniakiem

czekam w sobote i dzialamy :)

p.s

witamy w gronie posolonych nowego morszczaka :D

szkoda tylko ze poznalismy sie teraz

AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.