Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zrobił pomiary spektrum led tak jak kiedyś Przemek podał dla różnych producentów T5?

Jak wyglądają ich wykresy?

Proszę, widma Led:

http://www.nano-reef...hp/t271198.html


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego naprawdę myślisz że na lampie można jajka smażyć? Kpisz sobie? Może obejrzyj najpierw jakąś lampę z dobrze zrobionym chłodzeniem a dopiero potem polemizuj?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Dotknij HQI 250W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Grubo przestrzeliłeś się z tą ceną myślę że za 1200zł zrobisz sam lampę 120W ze sterowaniem.

A jeśli chodzi o gwarancję to przecież też masz tyle że na poszczególne produkty oddzielnie.

Wątek tomka który pokazałeś wyjaśnia wszystkie wątpliwości a efekt końcowy jest naprawdę więcej niż dobry więc po co przepłacać?

Super biorę 2 takie lampy jak w tej kwocie mi zrobisz :unworthy: a o jakim sterowaniu piszesz?? chyba włącz wyłącz, po co takie głupoty pisać potem ktoś zacznie robić i z 1200zł robi się 1700zł i zonk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego naprawdę myślisz że na lampie można jajka smażyć? Kpisz sobie? Może obejrzyj najpierw jakąś lampę z dobrze zrobionym chłodzeniem a dopiero potem polemizuj?

Tomaszu. Nie rozpocząłem tego tematu, żeby się spierać tylko żeby czegoś się dowiedzieć. Nie przemawiają do mnie argumenty "bo nie" lub "ja tak mam więc tak jest najlepiej". Dlaczego wg. Ciebie wypełnianie spektrum to sprawa dla świstaka?

Jeśli chodzi o stopień poparzeń to 42 stopnie to górna granica tego co chcę osiągnąć ale nie chcę montować wiatraka... Mniejsza o chłodzenie. Znam ten temat z trochę innej dziedziny i dam sobie z tym radę.

Chętnie obejrzałbym jakąś "niemarkową" lampę LED ale nikogo z taką lampą nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super biorę 2 takie lampy jak w tej kwocie mi zrobisz :unworthy: a o jakim sterowaniu piszesz?? chyba włącz wyłącz, po co takie głupoty pisać potem ktoś zacznie robić i z 1200zł robi się 1700zł i zonk.

Sterownik możesz kupić od kolegów z forum (wschody/zachody niezależne sterownie kanałami + sterowanie wentylatorami - cena 200 - 250zł i bądz spokojny że zonka nie będzie mam taki sterownik jestem bardzo zadowolony. Wycenę samej lampy koledzy podali we wcześniejszych postach wiec nie będę się powtarzał

A lampy Ci nie zrobię bo jakiś taki mało miły jesteś :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Szkoda ale w sumie mógłbyś pokazać fotę swojej lampy??? bo jestem ciekaw wyglądu za taką kwotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie tak. Za tą kwotę można zmontować lampkę na radiatorze i okablowaniu. Jeśli nie zależy nam na wyglądzie lub jest ukryta to może nam długo służyć. Co innego gdy lampa wisi na wierzchu lub mamy upierdliwą drugą połówkę. Wtedy fachowy montaż i obudowa mogą kosztować i drugie tyle. Pomijam sprawę, że ktoś robiący pierwszy raz lampę nie ustrzegnie się błędów i poprawek więc 50% do wstępnego kosztorysu trzeba brać pod uwagę.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie tak. Za tą kwotę można zmontować lampkę na radiatorze i okablowaniu. Jeśli nie zależy nam na wyglądzie lub jest ukryta to może nam długo służyć. Co innego gdy lampa wisi na wierzchu lub mamy upierdliwą drugą połówkę. Wtedy fachowy montaż i obudowa mogą kosztować i drugie tyle. Pomijam sprawę, że ktoś robiący pierwszy raz lampę nie ustrzegnie się błędów i poprawek więc 50% do wstępnego kosztorysu trzeba brać pod uwagę.

Masz rację, ale kolega który zakładał temat nie pisał nic jak chce montować lampę czy w zamkniętej obudowie tak jak mam ja, czy może chce przerobić swoja lampę po T5kach albo chce zrobić wyczesaną obudowę jakie robi Tomek - tego nie wiemy wiec każdy kto się tu wypowiadał (ze mną włącznie) wycenił graty do lampy a nie obudowę i sposób montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie takie sterowniki po 200zl są na tym forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie takie sterowniki po 200zl są na tym forum?

Szukaj - lubusikk albo morswin - chłopaki robią naprawdę dobrą robotę w rozsądnej cenie :clap:

Brak wiary czy nie chce się poszukać? :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.