Skocz do zawartości
Toxik

Tropic Marin® Magnesium-Calcium-CombiTest

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy! mam ten test i nie wiem jak z niego korzystac jak ktos sie z nim zetchnol to prosze o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez tej instrukcji nie dasz rady , tam jest tabela do odczytywania wyników z testów . podaj namiary dosiebie to ci wyśle.


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy, któryś z kolegów mógłby mi też pomóc z tą instrukcją. Szlag mnie trafia, że sprzedają takie rzeczy i ani słowa po Polsku.

W razie czego podaje adres e-mail:

czarek.rebech@post.pl


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

I nawet nie napisza ze instrukcja tylko w jezyku Japonskim

Ja w dalszym ciagu nie mam polskiej instrukcji i test sobie spoczywa na dnie szafki.

Mozna powiedziec ze za 70zl kupilem sobie 2 strzykawki. Jak ktos mial ten test to prosimy dac znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń jutro do mnie do biura - zrobię Ci ksero instrukcji i wyślę pocztą

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę dzwonił, dzięki


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Toxik, dogadałem się z Przemkiem. Jak dostanę to potraktuję ją OCR-em i ją tu umieszcze.

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma. Jest tego zetawu - azotyny, azotany...


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno nikt z forum nie wie jak dziala ten test?? dajcie znac bo mija miesiac i dalej nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób użycia:

Test służy wyłącznie do określania stężenia wapnia i magnezu w wodzie morskiej.

Odczytu ze strzykawki dokonuje się zawsze z końca tłoczka nawet jeśli dostanie się do środka powietrze (co się często zdarza). Ważne jest, aby koniec strzykawki był cały czas zanurzony w płynie w czasie napełniania strzykawki. Najpierw określa się stężenie wapnia następnie w analogiczny sposób - stężenie magnezu w wodzie.

1. Wstrząsnąć pojemniki z odczynnikami przed użyciem!

2. Opłukać dwie próbówki kilkukrotnie w wodzie z akwarium. Następnie napełniamy obie dokładnie 5 ml wody z akwarium (przy pomocy strzykawki). Jedną próbówkę odstawić na bok - będzie to próbówka porównawcza.

3. Napełnić cienką strzykawkę (1 ml) z czerwoną podziałką jedną z trzech żółtych końcówek. Z pojemnika "Magnesium-Calcium Test A" odmierzyć odczynnik strzykawką do podziałki 20. Następnie dodajemy zawartość do próbówki. Strzykawkę odłożyć na bok. Będzie nam jeszcze potrzebna w punkcie 9.

UWAGA: STRZYKAWKI ZAWSZE MUSZĄ BYĆ UŻYWANE TYLKO DO JEDNEGO RODZAJU ODCZYNNIKA.

4. Zamknąć próbówkę korkiem i krótko wstrząsnąć zawartością.

5. Zdjąć korek i dorzucić PEŁNĄ łyżeczkę odczynnika z pojemnika "Magnezium-Calcium Test B". Zmykamy próbówkę i wstrząsamy do rozpuszczenie się proszku. Powstała substancja powinna mieć jasno niebieską barwę.

6. Strzykawką z czarną podziałką - po nałożeniu żółtej końcówki - pobieramy dokładnie 1 ml preparatu "Magnesium-Calcium Test C". Następnie wprowadzamy kropelkowo odczynnik do próbówki. Kropelkowo czyli kropla po kropli delikatnie mieszając do momentu aż niebieska substancja stanie się bezbarwna (należy porównywać kolor z wodą z akwarium z drugiej próbówki).

7. Po odbarwieniu substancji odczytujemy na skali strzykawki ile pozostało odczynnika, a następnie z tabeli 1 uzyskamy ilość Wapnia w mg/l.

8. Aby określić stężenie magnezu, należy dodać do uzyskanej substancji 3 krople odczynnika z etykietą "Magnesium-Calcium Test A" strzykawką z czerwoną podziałką, zamknąć próbówkę i wstrząsnąć. Uzyskana substancja powinna mieć kolor jasnoniebieski.

9. Na ostatnią, niebieską strzykawkę wsadzić końcówkę i pobrać z "Magnesium-Calcium Test D" 1 ml substancji. Powtarzamy całość jak w punkcie 6 - czyli kropelkowo, mieszając do uzyskania bezbarwnej substancji.

10. Odczytujemy pozostalą część w strzykawce i za pomocą tabeli 2 uzyskujemy stężenie magnezu w mg/l.

Pozdrawiam i życzę miłego "testowania"


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.