Skocz do zawartości
Gość buczi82

Lampy Led

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Ja wlasnie zakupilem ta LG z linku na epistarach 55x3w, bez sciemniania i sterowania, moge w sumie skasowac zamowienie i wziasc taka sama ze sciemnianiem, ale widzialem tez takie ze sterowaniem, wiec wezme ta i zobaczymy czy samemu bedzie mozna tam sterowanie dolozyc... albo pojdzie na handel... zobacze jak przyjdzie...

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pio7, przepraszam za mój ton, ale tłumaczyłem to z 5 razy i nawet dostałem zarzut że mam jakieś zboczenie. Może i mam, ale nie takie. Ta konkretnie lampa to ekwiwalent 90 w t5, nie 120. Także nadaje się ale jest bez sensu.

Poza tym jest to ekwiwalent ok 40-50w w cree, a tu koszt części czy lampy będzie niewiele wyższy niż tego kitu. I żre nam 50w z gniazdka a nie 120. Jest sens? Jest, ja w każdym razie widzę.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd masz takie informacje, chciał bym poznać żródło pochodzenia.

Bo może i jest tak jak piszesz, ale równie dobrze tak może nie być :) a z tego co piszą użytkownicy lamp z Chin to tak nie jest.

Na całym świecie używają tych lamp i jest dobrze ale w Polsce jest inaczej :)

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli niewiedza kompletna. Otóż popatrz łaskawie na tabelę z parametrami lampy która jest zamieszczona w linku z allegro. Znajdź ilość lumenów. 3600 z lampy. Dobre t5 dają do 40 lm z wata. 40*90=3600.

Dioda cree xp-g daje ok 450lm/w. Czyli 9 diód po 15zł daje 3700lm. Jeśli i tego nie rozumiesz to chyba dalsza rozmowa nie ma sensu.

A że koledzy są zadowoleni? A wiedzą chociaż z czego? Widzieli najczęściej jedną lampę i to chińską i myślą że byka za rogi złapali. Jeśli do zadowolenia wystarczy sam fakt że coś jakoś tam świeci to gratuluje. Ja mam większe wymagania.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtrace sie delikatnie...skoro taka moc mozna uzyskac za nie wielka kase jak podaje tomasz..to niech mi ktos laskawie odpowie dlaczego te wszystkie cudne lampy znanych firm tyle kosztuja???!!!do jasnej cholery..jak dlugo jeszcze polaczki beda wysysac z klientow kase jak krew.kazdy wie ze i czesci i montaz jest groszowy(bo wiadomo gdzie)..lampy mazarry tez sa z chinami"spokrewnione" i za kase naszej najlepszej polskiej mam nad baniakiem prawdziwe cudo..no jak to k...wa jest!!!!!????sory ale juz mi troche na to wszystko nerwy puszczaja i musialem to z siebie wydusic..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja Ci powiem jak to jest: masz kase? to masz lampe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ firmowe lsmpy są znacznie bardziej zaawansowane. Ceny najczęścirj jednak są z kapelusza, jednak w cenie chiñskich zrobić się nie da. Jak zrobi chińczyk to albo użyje diód do oświetlenia kibla. Jeśli już da coś firmowego to połączy szeredowo 50 diód na dwóch driverach. W razie awarii kaplica a nawet jeśli nie to znacznie obniżają prąd aby to się nie paliło. Ale to znowu skutkuje znacznie mnirjszą mocą niż podawana. Dodatkowo tanie głośne weentylatory i rdzewiejąca obudowa. Dlatego są tanie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) no tak, ile chcesz przeznaczyć to taką masz.

Niestety nic się nie poradzi na to że korale rosną pod lampą za 5000 jak i pod lampa za 1000zł.

A u niektórych kolegów to rosną nawet lepiej na chińczykach niż u innych na markowych :)

A co do mojej percepcji to ja cię @Tomasz nie obrażam więc nie życzę sobie tego od ciebie,

równie dobrze potrafię h...ji nasłać i obrażać gdy się nie zgadzam z czyimś zdaniem.

Odrobinę kultury proszę.

To że nie mam lampy cree to wcale nie znaczy że jestem debilem i niczego nie rozumiem :)


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ja mam żarnik 150W który ma podobno 7000lm to wystarczy że zawieszę nad lampą 5 diód xp-g i będę miał to samo ?? Jakoś nie chce mi się wierzyć :smoke: Oczywiście Tomek w ciebie nie uderzam po prostu im więcej czytam tym mniej wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech...nie ma co bo to temat rzeka i bez rozwiazania.kiedys byly tematy na forum..cos tam komus sie spalilo w jednej z markowych lamp-kaplica,ktos inny sprzedawal markowa lampe-obudowa zardzewiala...nie ma na to zasady..podsumowujac temat i idac srodkiem prawdy powiem jedno: czy to chinskie,czy nie,podroba czy markowe-jedno gowno!!!tylko nie kazdego na to samo gowno stac!


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

wtrace sie delikatnie...skoro taka moc mozna uzyskac za nie wielka kase jak podaje tomasz..to niech mi ktos laskawie odpowie dlaczego te wszystkie cudne lampy znanych firm tyle kosztuja???!!!do jasnej cholery..jak dlugo jeszcze polaczki beda wysysac z klientow kase jak krew.kazdy wie ze i czesci i montaz jest groszowy(bo wiadomo gdzie)..lampy mazarry tez sa z chinami"spokrewnione" i za kase naszej najlepszej polskiej mam nad baniakiem prawdziwe cudo..no jak to k...wa jest!!!!!????sory ale juz mi troche na to wszystko nerwy puszczaja i musialem to z siebie wydusic..

odpowiedź jest bardzo prosta,

załóż w Polsce legalnie działającą firmę, zatrudnij ludzi

zaprojektuj, wykonaj i wprowadż na rynek takie lampy

gwarantuję Ci że nie bedzie kosztowała kilkaset złotych tylko kilka tysięcy

i nawet nie uda Ci się zbliżyć do ceny lampki z chin :welcome:

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hernio, policz dobrze. Jeśli chcesz 7000lm to musisz dać 16 diód, czyli ok 70-80w. Mamy więc mniej więcej prxeliczxnik 1:2. przy cre oczywiście.

Pio, nie obrażam Cię. Irytują mni tylko Twoje insynuacje skoro nie zadałeś sobie najmniejszego trudu aby poczytać coś na temat w którym mnie atakujesz. Czy to może tak z wielkiej miłości do Pañstwa Środka?

DarekB30, masz oczywiście rację.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź jest bardzo prosta,

załóż w Polsce legalnie działającą firmę, zatrudnij ludzi

zaprojektuj, wykonaj i wprowadż na rynek takie lampy

gwarantuję Ci że nie bedzie kosztowała kilkaset złotych tylko kilka tysięcy

i nawet nie uda Ci się zbliżyć do ceny lampki z chin :welcome:

no tu sie z toba zgodze...to faktycznie sa koszta..ale jest na to rozwiazanie...po prostu pozwolic robic to komus kto bedzie mogl to cenowo taniej wykonac :thumbup:


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie to najbardziej drażliwy temat na forum......niebawem będzie kamienowanie za brak szyby OW w akwarium....niech każdy świeci tym na co go stać....jeden ma volvo inny fiata126p.....obaj dojada do celu...czas komfort cena-przemilczmy.

Ps. Jak właściciel 126p wsiądzie do volvo to już zmienia zdanie na temat swojego dotychczasowego auta....ale dopóki nie ma okazji do porównania jest zadowolony z tego co ma.....także zluzujcie ...szkoda zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

oświetlenie to najbardziej drażliwy temat na forum......niebawem będzie kamienowanie za brak szyby OW w akwarium....niech każdy świeci tym na co go stać....jeden ma volvo inny fiata126p.....obaj dojada do celu...czas komfort cena-przemilczmy.

Ps. Jak właściciel 126p wsiądzie do volvo to już zmienia zdanie na temat swojego dotychczasowego auta....ale dopóki nie ma okazji do porównania jest zadowolony z tego co ma.....także zluzujcie ...szkoda zdrowia.

i za to wypiję :wine:

jest sobota wieczór, odpalać grile i :cheers:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomasz jak odebrales to jako atak to przepraszam bo nie to mialem na celu.

Po co wydawac krocie jak mozna miec porownywalne efekty mniejszym nakładem?

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szron, to był głos rozsądku w tej całej przepychance. Dzięki, punktujesz u mnie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hernio, policz dobrze. Jeśli chcesz 7000lm to musisz dać 16 diód, czyli ok 70-80w. Mamy więc mniej więcej prxeliczxnik 1:2. przy cre oczywiście.

Pio, nie obrażam Cię. Irytują mni tylko Twoje insynuacje skoro nie zadałeś sobie najmniejszego trudu aby poczytać coś na temat w którym mnie atakujesz. Czy to może tak z wielkiej miłości do Pañstwa Środka?

DarekB30, masz oczywiście rację.

Tomek w poście wyżej napisałeś 450lm/W. Czyli jedna dioda 3W ma 1350lm. Więc dla mnie 16 diód x 1350lm daje wynik 21600lm. Chyba że się przejęzyczyłeś lub ja pomyliłem. :harhar:

Edytowane przez hernio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podyskutuj też o jakości brazylijskich bananów z odrzutu nad jabłkami Ligol. :)

Mnie pod LEDami dobrze rośnie.

Ligol - "duży do bardzo dużego, kulisto-stożkowaty, wyrównany, wyraźnie żebrowany przy kielichu. Skórka dość gruba, nieordzawiona, błyszcząca, z lekkim tłustawym nalotem, zielonkawożółta, pokryta w 50-70% powierzchni jaskrawoczerwonym, rozmytym rumieńcem. Przetchlinki średnio duże. Szypułka średniej długości i średniej grubości. Zagłębienie szypułkowe płytkie do średnio głębokiego i średnio szerokie, zagłębienie kielichowe średnio głębokie i średnio szerokie. Kielich średnio duży do dużego, częściowo otwarty, działki kielicha długie. Miąższ kremowy, kruchy, soczysty, słodkokwaskowaty, aromatyczny, smaczny. Komory nasienne otwarte "

Banany - żółte są i krzywe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hernio, przepraszam, masz rację. Oczywiście przepalcowałem się. 450lm/dioda. Teraz rachunki się zgadzają.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co do ceny to myslę że nawet lampa robiona na Cree samemu lub przez któregoś z kolegów na forum to itak wydatek ok 1500-2000 zł.

Pozdr.

PS. Ja potrzebuje lampę nad baniak 300 l 120x50x50 i jak to najtaniej wykonać.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Ludziska, fakt cree jest z usa, ale jak patrze np na tv to czy to bedzie samsung, LG, sony, Panasonic itp itd tak czy inaczej wszystko robione w chinach w jednej fabryce, tylko logo zmieniaja...pracowalem w uk w firmie co nawija folie na rolki i sprzedaje w sklepach... jedna folia dla 10 producentow, ide to tesco i kazda w innej cenie... z zywnoscia to samo, jedna rzeznia, to samo mieso a tylko naklejki zmieniaja... wszystko to jest jeden wielki cyrk...

znalazlem kolesia co ma telefony np. LG, se, htc itp z gwarancja np se xp mini pro kosztuje 200$, bez gwarancji na tych samych podzespolach z logiem se i oprogramowaniem kosztuje 40$...

i o czym my tu piszemy... 99% rzeczy ktore kupujemy jest made in china, wic skoro firmy zlecaja produkcje w chinach bo jest taniej, to dlaczego chinskie epistary czy bridgeluxy nie moga byc takie same jak cree... skro korale rosna, ludzie sa zadowoleni, wiec cos w tym musi byc... jak kogos stac na lampe za 10tys zl to nie bedzie patrzyl za 1tys zl bo dla niego nie ma roznicy czy wyda 1tys czy 10tys, kupi drazsza bo go stac, a skoro drozsza to pewnie lepsza... mi juz powoli zte newry puszczaja,moze nie mam za duzego s=doswiadczenia z Ledami, ale drozsze nie zawsze musi byc lepsze...

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno takich farmazonów nie czytałem. Skoro producent epistarów podaje parametry techniczne diód i jak byk stoi tam że ma wydajność świetlną 2 lub 3krotnie mniejszą niż cree to chcesz z nim dyskutować? Może się myli i sam nie wie co robi? Najlepiej zadzwoń do niego, przecież ci rośnie...

W ogóle stosujesz jakąś ruską ekonomię. Lampa na cree napisałeś - 2000zł,

Na epistarach 1500. ale defacto przy tej samej mocy Cree to lampa dwa razy większa. Więc niby co wychodzi drożej? Mam rozumieć że nie produkt jest najważniejszy bo"polaczek" jak to ktoś tu napisał się i tak nie zna i połaszczy na te 500 różnicy? No bo przecież i tak rośnie...

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu , normalnie podziwiam Cię ....


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.