Skocz do zawartości
Gość buczi82

Lampy Led

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Zapytalem czy to akwarium jest ich, odpisala ze uzytkownika, ale nie o to jej chodzilo, to jest akwa z lampa ktora przedstwailem:

20k120wled.jpg

a jesli chodzi o akwa ktore widac obok lamp, napisala na zywca ze wycieli ze neta hehe dobre :)

tak czy inaczej zmowilem ta na epistarach, niestety maja tylko 1:1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boto wygląda na zwykły szwindel. Jak często z chinolami bywa. Im wystarczy że świecia napisać jak widać można wszystko.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Niop dokladnie, ale ludzie kupuja i sa zadowoleni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wracając do zarą..nych zdjęć to ten naród ma zakorzenione chyba nieszanowanie wszystkiego i wszystkich. Chinole na polskim alledrogo wystawiają podrabiane telefony, kto chce je kupuje, ale poza podrobionymi fonami to aukcje też są fajnie robione większość grafiki wstawiana na nich też pochodzi z "podrobienia" a bez owijania ze złodziejki. Co lepsze to allegro ma to w upie (spadną im obroty, więc nie kasują aukcji) i jak się zgłosi, że zdjęcia są nielegalnie skopiowane to otrzymuje się w odpowiedzi dość opryskliwego maila od obsługi allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wracając do zarą..nych zdjęć to ten naród ma zakorzenione chyba nieszanowanie wszystkiego i wszystkich. Chinole na polskim alledrogo wystawiają podrabiane telefony, kto chce je kupuje, ale poza podrobionymi fonami to aukcje też są fajnie robione większość grafiki wstawiana na nich też pochodzi z "podrobienia" a bez owijania ze złodziejki. Co lepsze to allegro ma to w upie (spadną im obroty, więc nie kasują aukcji) i jak się zgłosi, że zdjęcia są nielegalnie skopiowane to otrzymuje się w odpowiedzi dość opryskliwego maila od obsługi allegro.

za skradzione zdjecia bo tak nalezy opisane zjawisko nazwac wypada skierowac sprawe do odpowiednich organow za wykorzystanie cudzego mienia do celow komercyjnych. W tym przypadku zdjec bez uzyskania zgody. Przypomina mi sie niedawny przypadek wysokiego odszkodowania wykorzystania wizerunku grafiki pewnej projektantki studentki na koszulkach sprzedawanych w Tesco. Sprawa zostala zamknieta szybko i skonczyla sie na bardzo wysokim honorarium dla studentki. Nie wazne czy to sa Chinczyki czy nie ale odpowiedzialnosc musi byc. To akurat miedzynarodowa sprawa ale z ramienia Unijnego mozliwa jest chyba jakas interwencja? Ja bym probowal. |Moze jest jakas droga

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz dlaczego? "...bo ludzie kupują i są zadowoleni"


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów chciałem dołączyć się do tematu z moim pytaniem .

Co sądzicie o tej lampie http://allegro.pl/sciemnialna-lampa-led-120w-led-grow-nowy-model-i2354280531.html.

Pozdrawiam.

Bartek.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

link nie dziala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link nie dziala...

Jak pomyślisz - to wpiszesz w allegro numer aukcji z linku i już działa.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

pasek jakis Ty madry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślimy o tej lampie z allegro?

Szkoda czasu na myślenie o niej. Życie jest za krótkie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

seal na ebayu sa po £60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartboss napisałem Ci wyżej co o niej myślimy.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chinska lampe i wszystko zyje i rosnie,,oczywiscie jak przy ledach dopalam t5..i w czym problem?skoro ludzie sobie chwala to znaczy ze daja rade.nie rozumiem takiego krytykowania...kazdy kupuje co uwaza i na ile go stac..mnie nie stac zeby wydac pare kola na PS,mazarre czy inne cuda i tak oparte na chinszczyznie..a to ze nie mam wschodow,zachodow,bluetooha,czy ustawien za pomoca peceta to nie jest wielka strata..to juz jest wypas,ale na prostych lampach przy zachowaniu odpowiednich parametrow,karmieniu.podmianach tez mozna uzyskac zadowalajacy efekt.


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chinska lampe i wszystko zyje i rosnie,,oczywiscie jak przy ledach dopalam t5..i w czym problem?skoro ludzie sobie chwala to znaczy ze daja rade.nie rozumiem takiego krytykowania...kazdy kupuje co uwaza i na ile go stac..mnie nie stac zeby wydac pare kola na PS,mazarre czy inne cuda i tak oparte na chinszczyznie..a to ze nie mam wschodow,zachodow,bluetooha,czy ustawien za pomoca peceta to nie jest wielka strata..to juz jest wypas,ale na prostych lampach przy zachowaniu odpowiednich parametrow,karmieniu.podmianach tez mozna uzyskac zadowalajacy efekt.

kolego zapytam się,czy jest sens dopalaniem t5 ,po co? ,możesz wytłumaczyć :coffee:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartboss napisałem Ci wyżej co o niej myślimy.

To myślenie jest związane z uprzedzeniami dotyczącymi lamp innych niż Cree czy ma jakieś konkretne podstawy? :D

W mojej ocenie jednym z problemów jest to że nie są one dostępne tylko tak jak kiedyś za duże pieniądze, ale czy to taki problem że są tanie lampy i każdy może sobie na nie teraz pozwolić? Jest to w końcu fajna alternatywa do lamp t5 i komplet świetlówek, cena praktycznie taka sama.

Nie ma dyskusji że lampy z cree są wydajniejsze, ale przekłada się to również niestety na ich cenę.

Można samemu zrobić, ale nie każdy jest na tyle zdolny aby to estetycznie wyglądało i efekt może być również opłakany :)

Ale nie można tez mówić że się nie nadają, skoro dużo osób je ma, używa i jak widać chwali.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pio, to jest myślenie nie związane z żadnymi uprzedzeniami tylko jako taką znajomością tematu. W przeciwieństwie do Ciebie. Jeśli 120w led jest ekwiwalentem 90w t5 - nie, nie pomyliłem się, to o czym chcesz dyskutować? Gdyby było nawet odwrotnie, to sam bym się chyba w diody nawet nie pchał. Ale tak to już tragedia. Takie trudne?

Poza tym to nie znaczy że się nie nadają.

PS. Poza tym okaże się że kolor nie taki jak lubisz i i takwtedy dopalisz t5. Chyba nie ma sensu rozwijać tematu.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zapytam się,czy jest sens dopalaniem t5 ,po co? ,możesz wytłumaczyć :coffee:

hej..dopalam t5 zeby kolor byl fajniejszy..tak,tak drozsze wypasione lampy maja ustawienia,ktorymi mozna sobie kolory robic jakie sie chce,ale 4xT5 i chinskie ledy tez daja fajny kolor za kwote oczywiscie nizsza...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz, właśnie dla tego prosiłem cie żebyś to dokładniej wyjaśnił, znasz temat w przeciwieństwie do mnie i wielu kolegów z forum.

Jak zrozumiałem z twojego posta chiński led 120w jest ekwiwalentem 120w t5, skąd to wziąłeś?

A co do koloru to chińczycy robią tez lampy z regulacją, nie tylko włącz/wyłącz.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chciałem dowiedzieć od osób co świeca już jakiś czas na tych Ledach 120W jak one się sprawują i czy są zadowoleni z nich bo można sporo oszczędzić a właśnie o to mi chodzi a T5 każdy wie że trzeba wymieniać a koszt nie mały.

Edytowane przez Wieczny (wyświetl historię edycji)

b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chciałem dowiedzieć od osób co świeca już jakiś czas na tych Ledach 120W jak one się sprawują i czy są zadowoleni z nich bo można sporo oszczędzić a właśnie o to mi chodzi a T5 każdy wie że trzeba wymieniać a koszt nie mały.

ja swiece dokladnie 120W(jakies 5-6mcy)i jestem zadowolony.korale maja sie swietnie.sps-y rosna a lps-y wrecz szaleja...dolozylem niebieskie t5 i jedna purple(przedwczoraj)-chcialem sie troche kolorkami pobawic.moja lampa ma przelaczane sekcje i funkcje wlacz-wylacz..nic pozatym..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.