Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba czas i na moją rafkę.

Akwarium skończyło już 8 miesięcy, zaczynałem od dwóch małych szczepek sarco i zoa a dzisiaj martwię się, czy wszystko się za bardzo nie rozrośnie i czy nie będę miał plagi np Xenii na co się zanosi.

Akwarium zalane 3-ego września 2011, trochę info:

Szkło: 80x35x40h (112)

Światło: 4x24W (świecę 3x24)

Odpieniacz: Tunze 9002

Cyrkulacja: chiński filtr za 17zł 600l/h!! Tak, a dmucha prawie jak jvp 101...

Skała: <25kg martwej

Piach: 4kg ls, ~4kg żwirku (błąd...)

Obsada: głównie miękasy, 2 lpsy, krabol i 4 ryby, krewetki w drodze

Testy wody robię sporadycznie, dozowanie to wódka, obecnie 1,2 ml/dobę. Wkład - węgiel, ale też nie zawsze.

Niestety jakiś czas temu pojawiła się aiptasia i zaczyna się niebezpiecznie rozrastać... Wunermanni już w drodze, mam nadzieję, że nic ich nie zje.

Chyba na razie wszystko :p

Niektóre fotki dość słabe, nie umiem ogarnąć aparatu, nie radzi sobie w aktynice :c

2rykift.jpg

29ypais.jpg

23tjc1.jpg

nwy48x.jpg

2i08apy.jpg

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mega, miękkasy rulez:)


Zajęcie? Mieszam w wodzie, czasem wyławiając trupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się bardzo podoba, ja bym tylko dał więcej światła 10000K bo miękasy ładnie wyglądają w jasnym świetle :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clap: :clap: :clap:

Sam muszę coś miękkiego do siebie jeszcze dopakować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję :welcome:

@Łapa

Zdjęcia wydają się przyciemnione, fotka całości robiona wieczorem przy zgaszonym świetle białym, sama aktynika. Normalnie jest jaśniej :p

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wtakim razie daj jakieś zdjęcia jak się wszystko pali :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pojawia się problem zrobienia dobrego zdjęcia :D

Ostatnio wyszło mi takie... miało być jaśniejsze, a mam wrażenie, że jest podobne do tego z aktyniką :D W każdym razie to robione przy zapalonych wszystkich światłach. Przydałby się lepszy aparat, albo trochę umiejętności <_<

28hizup.jpg

Jeszcze dorzucę takie cuś:

qx828n.jpg

10ypav4.jpg

PS. Czemu nie mogę edytować pierwszego posta?

pozdrawiam

Edytowane przez jedikk1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak ładniej niż u mnie... :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne akwarium wątek krótki ale jest na co popatrzeć pięknie to śmiga i zdjęcia nie są takie złe głowa do góry. :thumbsup:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zbiorniczek......thumbup.gif


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niech ktoś teraz powie że miękkie nie są pięknerambo.gif


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie :welcome:

Dorzucam kilka fotek

Wygląd obecny, chyba trochę lepsza fotka, zamieniłem jedną świetlówkę aktyniczną na białą i czuję tę poprawę :D

dzie2482.jpg

A od tego zaczynałem :p

img0423ib.jpg

Clavularia

1011263.jpg

Euphylia paradivisa i błazen, który na każdą fotografie musi wejść ... :p

1011258.jpg

Capnella Imbricata, jedna z gałązek

1010290o.jpg

Ostatnio kupiłem 3 krewetki - debeliusa i 2x wundermanni, wszystkie chowają się cały czas za kamieniami. Po wundermanni się tego spodziewałem, ale debelius chyba jakiś leniwy, może kiedyś zmieni zdanie i zacznie się pokazywać.

Mając 4 ryby dokupiłem do nich jeszcze 2 sztuki chromis viridis, wiem, że nie powinno się już za bardzo dokładać, zabijcie mnie - ale zawsze chciałem mieć chromisy! Ale źle się stało, moje niedopatrzenie... Nie zakryłem wlotu mojego chińskiego 'cyrkulatora', a rybki były takie małe, że oba w nocy się wkręciły ;(

Hexataenia złapała się w pułapkę z butelki i w kotniku czeka teraz na nowy dom, chce ktoś przygarnąć?

Niezadowolony ze żwirku postanowiłem zmienić go na piasek, i jak tylko kotnik z hexą zniknie, to rozsypię parę kilogramów usuwając wcześniej żwir.

Na razie to tyle :p

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemny zbiorniczek.

W takim litrażu trudno o finezję, ale może się podobać.

Dobrze rozłożone i odpowiednio dobrane kolorystycznie miękkie też mogą zachwycić.

Pozdrawiam. :welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziko, tajemniczo, oryginalnie i ciekawie - bardzo fajny zbiornik :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy zbiornik, bardzo mi się podoba, pozdrawiam. :thumbsup:


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając jednego Debeliusa raczej nie będziesz go często widywał :coffee: Trzymając go jako samotnika będzie płochliwy i nieśmiały. W grupie mu raźniej.

Mój dopiero po pół roku przyzwyczaił się do mojej osoby, tak więc dopóki tylko ja jestem w pokoju to urzęduje po skałach a jak wejdzie ktoś obcy to czmycha pod skały. :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debelius potrafi być terytorialny w małych grupach więc aby czasami trupów nie było. Najlepiej abyś dokupił mu 2-3 kolegów. Zbiornik jednak mały więc zostaw jednego nich sobie żyje. Minie trochę czasu to się przyzwyczai do oglądających go ludzi :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Bardzo mi się podoba :)

Przypomina mi te dopracowane akwaria morskie z koralowcami miękkimi którymi się zachwyciłem wiele lat temu na obrazkach w gazetach :) tak mi się jakoś skojarzyło :harhar:

tak 3maj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dam debilkowi trochę czasu żeby się poczuł pewniej :harhar:

Dzień 253

W kilku miejscach pojawiły się małe kolonie cyjano, tak się nieśmiało przebijają już kilka tygodni odkąd doszedłem do dawki wódki 1,2 ml, co mi się wydaje, że wrócę do 1,0 ml i zobaczę co się stanie.

Aiptazja dalej rośnie, dziś zauważyłem nowego ukwiała, łącznie widocznych jest około 10. Chociaz powiem, że jeden w dziwnych okolicznościach zniknął, nie wiem czy jakiś związek z tym mają wundermanni, czy po prostu się zakamuflował koło polipów clavularii. Jest dość spory jak jak dla nich - 2-3cm - więc nie wiem czy podobnej wielkości krewetka dałaby radę go wciągnąć.

Xenia zaczęła zarastać zoanthusy i discosomy więc musiałem odrobinę poprzycinać, przy okazji kto ze Szczecina by chciał szczepkę Xenii niech pisze, z 2-3 jeszcze spokojnie mogę uciąć.

Teraz pytanie - jak przesadzić rhodactisa? Czy zwyczajnie można go obciąć jak xenię i przyczepić np igłą do skały czy trzeba bawić się w jakieś odrywanie?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoje grzybki dziele tak jak na tych filmach , rhodactisa zielonego tez tak podzielilem ale dlugo do siebie dochodzil - z 3 tygodnie

http://www.youtube.com/watch?v=_CIUHtrMWHI&feature=related

Edytowane przez pawcio1980 (wyświetl historię edycji)

zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to już Dzień 302

Krewetek jak nie było tak nie ma, wundermanni pewnie padły a debelius raz na jakiś czas pokaże wąsa.

Aiptazja ma się znakomicie, chyba najmniej wymagające zwierzę, jakie mam, sztuk: kilkanaście. Ale się nie rozrasta zbyt szybko. Odpukać. Skoro wundermanni zawiodły, kupię brzydala. Słyszałem, że lubi podjadać koralowce, jak mi skubnie euphylie to wyleci z baniaka hukiem :harhar:

Akwarium stało trochę zaniedbane przez ostatnie tygodnie, nie miałem czasu ani ochoty się nim zajmować przez natłok zaliczeń i projektów na uczelni, ale w końcu znalazłem trochę czasu. Jednak mimo wszystko zbiornik nie ucierpiał na tym, nawet prawie miesiąc bez podmiany radził sobie bardzo dobrze, jeśli nawet nie lepiej niż w trakcie regularnych podmian. Wnioskując z obserwacji, sądzę że wszystko dzieje się dobrze, ładnie się rozrasta, wygląda zdrowo i działa jak powinno. Przy zakładaniu akwarium dostałem radę, ze klucz do sukcesu to jak najmniej maczać łapska w akwarium, teraz śmiało mogę powiedzieć, ze to prawda.

Ze zmian - wywaliłem żwirek i zastąpiłem go piachem, jak dla mnie bomba. Przestawiłem caulastreę i małego sarco ze skał na piach, bo sąsiedzi już je zarastały, na razie nie wiem co z nimi zrobię, no i to chyba tyle.

Dozowanie wódki obecnie 0,8ml codziennie rano, poza tym nic. Raz na jakiś czas coralline algae accelerator żeby glony wapienne w końcu się pokazały, bo póki co to same małe plamki, a ja chce fioletową skałę! xd

I kilka fotek.

Pozdrawiam!

post-11043-0-36965500-1341057453_thumb.jpg

post-11043-0-77279600-1341057458_thumb.jpg

post-11043-0-34629700-1341057470_thumb.jpg

post-11043-0-14325400-1341057478_thumb.jpg

post-11043-0-65541000-1341057484_thumb.jpg

Edytowane przez jedikk1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.