Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Wasz ulubiony sprzet, udany zakup

Rekomendowane odpowiedzi

Rynek i ceny mamy juz tak zroznicowane ze wyboru do koloru i na kazda kieszen. Zdarzaja sie sytuacje ze firmie z gornej polki nie wyjdzie ktorys z modeli, jak i nazwe to "chinszyznie" cos nie do zdarcia. Ale nie o cenach czy firmach tu temat tylko o naszej satysfakcji. Patrzac na nasze graty przez pryzmat czasu i ich niezlomne dzialania przychodzi refleksja dzieki ktorej zapominamy o cenie jaka ponieslismy na poczatku czy wszelkich rozterkach przy podejmowanym wyborze co do kupna. Najlepszym arbitrem chyba jest wydajnosc, czas i kultura pracy , niezawodnosc, koszty eksploatacji.

Moj trafiony zakup to pompa obiegowa Eheim 1250. Mam ja od poczatku. Co prawda po 4 latach z tabliczki znamionowej juz nie wiele mozna odczytac, ale z powodzeniem obsluzy akwarium od 100-180L przy poborze energi na poziomie 20W. Pierwsze dwa lata obslugiwala moje pierwsza akwarium, potem co tydzien rozrabiala podmianki. Teraz znowu bedzie tloczyc.

Producent daje gwarancje na 3 lata z ktorej nie musialm korzystac. Kabel caly, wirnik caly, przy wielokrotnym otwieraniu pompy w celu czyszszenia nie udalo mi sie zlamac ceramicznej oski. Pomijam fakt ze Eheim sprzedaje kazda jedna czesc swoich produktow przez co nie bede musial wymienic calej pompy. Jej najmocniejsza strona jest niezlomnosc i cisza. Pompuje kiedy spie, pracuje jem. Przepompowala miliony litrow wody, a o tym ze ja mam przypomina mi sie tylko kiedy zapalam swiatlo w sumpie.

Nie porownujemy, nie krytykujemy TYLKO chwalimy.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przestrzeni kilku pompek cyrkulacyjnych Tunze 6045 wypada najlepiej.

Nie powiem co było wcześniej bo nie porównujemy.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marine Magic-pompa dozujaca..jak dla mnie b.udany zakup..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sucha skała :p Aha, jeśli chodzi o sprzęt to cieżko powiedzieć, świetlówki ATI odmieniły mój baniak, choć do nowego będę próbować belek wg testów Przemka :smoke:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale z czego jestescie zadowoleni posiadajc te sprzety?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys bardzo bylem zadowolony z H&S 150. Mialem go z 10 lat.

Podobnie za super zakup uwazam pompe Tunze 6080 (i 6060). To moim zdaniem jedna z najsolidniejszych pomp.

Nie do wyjecia jest potrojna pompa dozujaca Gro Tech TEC NG 3.

Nigdy nie zalowalem T5 Osram, kolor 67.

BK 200 tez jest nie do zdarcia.

Refraktometr

Kiedys pompa obiegowa Eheim, sporo tego :ice:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś, przed laty, wymiana OR2500 na Red Dragon 2500 i cisza nastała w sumpie,

Aquastat od Deltec'a plus eletrozawory i zapomniałem o parowaniu i dolewaniu wody,

stelaż i szafka pod akwarium wysokość 100 cm - wygoda w obsłudze sumpa i wszystkiego co w nim jest,

ostatnio, kilka dni temu - uchwyty na wężyki z Aqua Trend do pomp Gro Tech'a 3+4 - naprawdę estetycznie się zrobiło w sumpie, niby taka pierdoła drobna ale jednak cieszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI BM 250 , jak dla mnie wypas :) pieni jak szalony :) jestem mega zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refraktometr - sprawdzanie zasolenia to jedno z moich ulubionych zajęć przy obsłudze zbiornika :)

Reefmax - estetyka i wygoda przy starcie, odpadło mozolne kompletowanie i upychanie kabelków

Zestaw Aqua Nowa HY-680 - komplet do morszczyzny, elegancko zabudowany z zarąbistą koroną, pozbawiony tylko oświetlenia, cyrkulacji i pienidła - czyli tego co każdy dobiera indywidualnie

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie

BK 250

RD6500

Tunze 6105 4 sztuki

PS BP 120 w mam 3 sztuki jestem bardzo zadowolomy

ale oprogramowanie to jedno wielkie nie porozumienie

Po paru miesiącach od ostatniego używania dalej ten sam problem nie można się połączyć z lampami

I tutaj nie było mi żal pieniędzy


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoich tunze 6055 nie wpisalem na liste bo mimo mega zadowolenia, 2,5 roku bez awaryjnej pracy to za malo by je chwalic tylko za cisze i podmuch.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz Tunze 9410 i obiegówka i oczywiście cyrkulacja 6045, jak narazie to mogę pochwalić za to ze są ciche akwarium mam kolo łózka a nie słychać żadnego z tych urządzeń co do nie zawodności to nie wiem bo mam wszystko trochę ponad miesiąc


akwarium 120x60x60 w tym panel 30x60x60 odpieniacz Tunze 9410, cyrkulacja 2x Tunze 6045, obieg Tunze Silence 2400l, oswietlenie led 132w, 50kg LR, 19kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BK 250 DeLuxe i to jest moc, przynajmniej dla mojego zbiornika, robi to co powinien robić dobry odpieniacz,

Phobos Deimos 3 x 200 plus 4 x T5 80W duży plus dla Przemka, że zrobił taka lampę choć nie była ona w ofercie standardowej,

zmiana na Pandore XM 4 x 150 plus 4 x T5 80 - bardzo ładna lampa - estetycznie naprawdę pierwsza liga, oprogramowanie bardzo dobre i czytelne - kwestia przyzwyczajenia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.