Skocz do zawartości
WaRo

[ 252 ] +160 sump - WaRo Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

Większej lampy już tam nie dam niestety. A dodatkowe ledy nie pomogły by trochę?


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edi

A ja muszę przyznać, że wygląda bardzo fajnie, może i za mało światła, ale korale chyba mają się dobrze. było już takie akwa z małą ilością światła- KIVI a co do ułożenia skały, wygląda super :thumbup: i jeszcze ten wysunięty kawałek skały z przodu, rewelacla. niczego bym nie zmienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszem akwa wygląda bardzo fanie a gra światłem optycznie jeszcze zwiększa głębie wszystko się zgadza co nie zmienia faktu że do zbiornika 250l lampa 94W to naprawdę mało takie jest moje zdanie. I masz rację dodatkowe ledy pomogły by bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym spotkaniu u Oliviera (Akwa-Marin) stałem sie włascicielem Żółtka, który mam nadzieje że pomoże mi wytępić glony, a dodatkowo cenna informacja odnośnie światła - mianowicie miałem za długi czas naświetlania zbiornika i przed chwilą ustawiłem wszystko od nowa wg rad kolegów z wiekszym stażem. Zobaczymy czy to pomoże.


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło ustawione tak:

11:00 do 21:00 2x24w 20000k

12:00 do 19:00 2x24w 10000k


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa oswietla skały, gdzie znajduje sie zycie. Wiec dobrze oswietlone


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana czasu naświetlana po 2 tygodniach przyniosła efekty. Zniknęło ciano. Glon zielony nitkowaty powoli zaczyna schodzić - część usunąłem mechanicznie i nie rozwija się nowy więc walka z wiatrakami się kończy i akwa wychodzi na prostą.

Miesiąc temu zacząłem dodawać ABC ReefForestu jak zalecił mi Imperator i korale zaczynają lepiej się wybarwiać co wreszcie zaczyna cieszyć oko.

Wczoraj przeżyłem jeszcze jeden szok. Mianowicie do tej pory zawsze używałem salimetru spławikowego który pokazywał zasolenie 1.023-24. Wieczorem pożyczyłem refraktometr od Lufta i moim oczom ukazał sie nieprawdopodobny widok 1.031. Oczywiście zacznę powoli schodzić do 1.025-24 tylko poradźcie w jakim czasie mam to rozłozyć. Tydzień czy raczej miesiąc?


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie doczekałem się zmiany sumpa na docelowy rozmiar 160l (100x40x40) w którym znalazło się około 100l wody czyli o 50l wiecej niż wcześniej i spory zapas rezerwowy - ten sump już się nie przeleje :)

rozbieranie starego sprzetu i przygotowania do wstawienia nowego zbiornika + zmiana elektryki i uporządkowanie wszystkiego na panelu na scianie

post-13200-0-28189900-1350850476_thumb.jpg

post-13200-0-23038900-1350850544_thumb.jpg

Dotarł zbiornik i zostały wklejone przegrody i dodatkowe małe udogodnienia których brakowało w starym i z tego doświadczenia skorzystałem za wczasu przy montowaniu tego szkła.

woda ze starego już zlana i miejsce przygotowane, plus świeża woda którą trzeba będzie uzupelnić różnice w objetości

post-13200-0-23597700-1350850555_thumb.jpg

Postawienie i zalewanie nowego sumpa

post-13200-0-44716900-1350850757_thumb.jpg

post-13200-0-74417100-1350850789_thumb.jpg

Dwa dni roboty. Wszystko już zalane i podgrzane do odpowiedniej temperatury. Pora uruchomić pompy.. :)


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sump konkret! Teraz zabudwa ?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o szafkę? Szafka już zabudowana cienkimi płytami laminowanymi 3mm na magnesach, które wystarczy dostawić do stelaża i się ładnie trzymają i fajnie wyglądają, a najważniejsze są lekki i zawsze można je szybko odstawić i przystawić jak potrzeba coś robić a miejsca nie zajmują jak np otwierane drzwiczki.


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano to fajne rozwiązanie!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni po zamontowaniu nowego sumpa i dolaniu 50l nowej wody (zasolenie 1.025) przy zasoleniu w akwa 1.027 zasolenie spadło o jeden stopień a przy tym padła całkowicie cała xenia w akwa. Dosłownie oklapła i rozpuściła sie. Tylko ona tak zareagowała, a reszta korali w jaknajlepszym stanie. Spsy nawet lepiej niż przed kilkoma dniami przed zmianami w akwa. Czyżby za dużo czystej wody dla xeni i tego nieprzeżyła?

Wyłowiłem juz wszystkie plywające jej resztki i zaczynam dwutygodniową obserwację w akwa.

Parametry na dziś:

temp 25*C

zasolenie 1.026

Ph 8,2

KH 8

NO2 0,2

NO3 10

PO4 0,0

testy robione "aquatest"


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po małej przerwie i poprawianiu parametrów w akwarium po małym armagedonie opisanym tutaj: http://nano-reef.pl/...otalna-kaplica/ powoli wszystko wraca do normy.

Przez ostatni miesiąc pozostawiłem akwarium w spokoju bez dokładania czegokolwiek. Po zmianie ułożenia skał, poprawie cyrkulacji, pomocy bakteri i walce korali o przetrwanie, powoli system sie normuje.

Obecnie pozostało doprowadzenie wody do odpowiedniej czystości. Szykuje już Świeżą solankę do podmiany 50/50. I tu prośba do Osób z Krakowa które mają dobre parametry wody i niepotrzebny nadmiar starej wody z podmian :) potrzebowałbym z 30-50l wody z działajacego zbiornika, które chciałbym zmieszać ze 100-u litrami nowej wody.

Wczoraj Wstawiłem mocniejsze światło jak mi doradzaliście i obecnie świeci 8x24W a nie 4x24W i już widać zmiany na lepsze :)

dsc0012ma.jpg

dsc0031mk.jpg


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nic nie zdycha a parametry wody się poprawiają. Stosując podmiany i vodkę zbiłem no2 z 0,3 do prawie niewykrywalnego które utleniło sie do no3 które wzrosło do 50 z 10.

Wczoraj kupiłem i zaczynam dodawać bakterie probiotyczne ProBioS + pokarm ProF by zbić no3 jak mi zalecono.

dsc0002yo.jpg

spsy wrzucone na próbę sprawdzenia wody zaskoczyły pozytywnie - nabierają kolorów i polipują coraz ładniej

dsc0003hv.jpg

Caulastrea po wsadzeniu mocniejszej lampy i dokarmianiu jajami homara zaczął się wreszcie pompować a poprawa parametrów wody mu w tym pomaga.

dsc0009ji.jpg

Szorstnik wypuszcza już macki i zazielenił mu się środeczek. Powoli zaczyna spowrotem łapać coraz większy pokarm i znowu rośnie, ale pewnie jeszcze troche potrwa zanim wróci do swojego rozmiaru sprzed zbiornikowej katastrofy

dsc0010xy.jpg

Jedyie Euphylia jest cały czas schowana. Już zmieniałem jej kilka razy miejsce względem światła i prądu wody ale cały czas jest to samo :(

dsc0012ac.jpg


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa nowe nabytki:

Fungia

dsc0013thb.jpg

i Fromia

dsc0026dh.jpg

I kilku starych mieszkańców którzy też wracają do zdrowia

Quadri i parazoantusy które zaczynają się rozrastać na potegę ale żaden nie chce wrosnąc na dodatkową skałkę dla Imperatora

dsc0017gi.jpg

Rhodactis

dsc0018zy.jpg

Ricordea

dsc0020eq.jpg


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu przywedrował do mnie w prezencie pierwszy niefoto. Jak już się udało namierzyć co to za gatunek (Scleronephthya) okazało się, że jeden z trudniejszych :(

Karmienie codziennie to nie problem i sposób też znalazłem ale on nie chce sie otwierac żeby jeść. Czym go pobudzić?

dsc0001sw.jpg

dsc0002yu.jpg

pusta rura wystająca ponad tafle wody i nawiercone otwory na samym dole dla ruchu wody. O góry wlewam pokarm i spokojnie stopniowo opada na dno centralnie na koral i stopniowo reszta wydostaje sie przez otwory .

Na początku lałem ikre homara i zmiksowany pokarm. Obecnie fitoplankton + coralfood.

Od kilku dni leję coral accel Kenta i większosc korali zaczęła jeszcze lepiej polipować a ten nadal nic :(


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim badaniu wody nie widać poprawy i cały czas wysokie NO3 i PO4. Pomimo stosowania bakteri parametry nie chcą sie poprawić, ale ważne też, że nie rosną tylko sie zatrzymały. Pora na podmianę wody 50/50

I na tą okazje kupiłem również uboższą sól aquaforest FSS. - Do tej pory używałem Kenta, który był chyba troche za bogady jak dla mojej obsady i to czego nie zdołały pobrać korale pobierały glony i ciano.

Mam tylko nadzieję, że taką dużą podmianą na innej soli nie zachwieję równowagi w zbiorniku znowu - jeśli ktoś ma juz takie doswiadczenia to prosze o info.

Podmiane planuje na 5.01.2013


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bardzo trudny niefoto

prawdziwy kaprysny ksieciunio

widzialem kiedys idealne warunki dla niego

w cieniu dzieki czemu nic nie porasta go

a w wodzie byl staly przeplyw pokarmu

dzieki czemu sie koral sie pieknie otwieral lapiac papu

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

05.01.2013 pierwsza podmiana wody 50/50 i testy wody. Po 7 dniach ponowne testy i wyniki bez zmian czyli NO3 i PO4 nie rośnie. Podmiana przyniosła efekt :)

12.01.2013 druga podmiana 50/50 i testy. Parametry znowu zbite o połowę i teraz próba ich utrzymania. Przy okazji obserwacja czy rosną i jak się zmieniają parametry przy różnych rodzajach podawania pokarmu, by zoptymalizować podawany pokarm bez podnoszenia NO3

Podmiany przyniosły pożądany efekt poprawy jakości wody i kondycji korali :)

Najlepiej widać po niefoto który wreszcie zaczął wypuszczać polipy

2 tygodnie temu:

dsc0001un.jpg

Obecnie:

dsc0014dw.jpg


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zdjęcie sprzed chwili

dsc0003kb.jpg

Wreszcie akwa wychodzi na prostą i po nim najlepiej to widać :)


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie,jak uda ci sie dłuzej go przy zyciu utrzymac,to tez sobie takiego sprawie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany zmiany zmiany :)

Nie mogłem ustawić cyrkulatorów żeby odpowiednio obmywały skałę i żeby na piachu nie zostawał syf w kilku miejscach. Po różnych przemyśleniach postanowiłem podniesc oświetlenie, wyłączyć pompy i zobaczyć jak dokładnie akwa wygląda od góry i oczom ukazał sie taki wygląd...

od frontu :

35486379.jpg

z góry:

61802580.jpg

Może i sporo miejsca sobie zrobiłem na korale, ale problem z ruchem wody to jedno, a drugie to widać gdzie świeciło mi światło.

Zamiast na skałe i korale to większość na piach na którym super rosły glony a nie korale. Patrząc od frontu akwa wyglądało fajnie oświetlone ale ile to się światła marnowało.

W efekcie postanowiłem poprzestawiać skałę i zrobiłem rewolucję...

Cała skała na środek i tylko dwa kawałki (dla quadriego) pod tylną ścianą. Korale SPS na wyższych półkach, a miękasy i LPS niżej.

Ruch wody też się lepiej rozkłada i lepiej wszystko ogólnie wygląda - tylko foty kiepsko to oddają

Od frontu:

56176646.jpg

Od boku:

48338499.jpg

Parametry już się poprawiły ale nadal miałem wysokie PO4 = 0,25

Po wczorajszej wizycie u Imperatora dostałem spagetti do sumpa i dawkę atramentu...

Wczoraj oczywiście mleko w wodzie, a dzisiaj już kryształ :) i PO4 = 0,03 :)

Teraz już tylko to utrzymać.

Pierwsze na poprawę wody zareagowały miękkie i LPSy, a SPSy powoli zaczynają pokazywać polipy (ale żeby to pokazać mam jeszcze za słaby obiektyw)

dsc0004qg.jpg

dsc0043p.jpg

imgp8200.jpg

dsc0047ge.jpg

imgp8194.jpg

Tylko Quadri nie jest zadowolony z przestawiania skał i pcha mi się bardziej do światła i nawet podawanie pokarmu w kącie nie przekonuje go do pozostania tam gdzie bym ja chciał... będę się musiał już z tym pogodzić bo jego sie nie przegada

dsc0053ez.jpg

Edytowane przez WaRo (wyświetl historię edycji)

4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przekładaniu skał nie zaobserwowałem żadnych negatywnych skutków w akwa, ale po wlaniu atramentu w sobote i super parametrach w niedziele... w poniedziałek wyskoczyło mega dino! Podejżenie padło na wytracone PO4 które mogło osiąśc na skale (bo pewnie nie wszystko zebrał odpieniacz) i stać się super pożywką dla glonów.

Odruchowo wrzuciłem wczoraj 200ml węgla i wyłaczyłem na cały dzień światło białe - pozostała aktynika i jedna niebieska świetlówka... dzisiaj też bez białego światła i wieczorem po powrocie z pracy dino prawie nie ma. Dla pewności jeszcze jutro nie będę włączał reszty oświetlenia.

Natomiast w sumpie spagetti oświetlane biało-niebieskimi ledami zaczęło od strony oświetlanej puszczać bąbelki i robić się brązowe... to mniej oświetlone cały czas zielone pozostaje. Czym to może być spowodowane?

Wyłączyłem tą lampę i zamontowałem żółte światło jażeniowe... sprawdzę co bedzie jutro po całym dniu.


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wlaniu "atramentu" wode trzeba koniecznie przefiltrowac mechanicznie,na sam odpieniacz nie licz.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie, podajcie linka do opisu tej metody z atramentem , z gory dzieki

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.