Skocz do zawartości
Naskar

Riwiera Turecka - Alanya i okolice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewne pytanie otóż za tydzień lecę samolotem do Alanyi- miejscowości w Turcji i chciałbym się zapytać czy ktoś zna jakieś namiary na rafy koralowe w Alanyi lub jej pobliżu ? Mam kartę nurka więc zabiorę sprzęt ze sobą tylko zbytnio nie wiem gdzie szukać jakiegoś fajnego miejsca. Liczę na pomoc :)

Pozdrawiam


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze butli i balastu do samolotu nie bierzesz harhar.gif , wiec jestes skazany na bazy nurkowe. Wujek Gugiel mowi ze w okolicy sa 3 i korzystaja z tej samej lodzi nurkowej. Zdjecia na ich stronach szalu nie robia, ale zawsze milo puscic babla w cieplej wodzie yes.gif

No i nie zapomnij tej "karty nurka"...

Udanego moczenia!

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namiary na rafy koralowe w pobliżu Alanyi? Najbliżej to będzie do izraelskiej części Morza Czerwonego. Turcja to raczej wraki i jaskinie, choć ryby też robią wrażenie.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem w Alanyi, to raczej raf nie ma.. bynajmniej w tej części Riwiery Tureckiej...

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem w Alanyi, to raczej raf nie ma.. bynajmniej w tej części Riwiery Tureckiej...

Wielka szkoda ... :( No cóż też tak myślałem ale chciałem się upewnić. To pozostaje mi oglądanie ryb . Dzieki wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest tam w ogóle co pod wodą oglądać? Bo też tam niedługo lecę i słyszałem, że fauna podwodna jest bardziej uboga niż np. w Chorwacji, prawda to?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest tam w ogóle co pod wodą oglądać? Bo też tam niedługo lecę i słyszałem, że fauna podwodna jest bardziej uboga niż np. w Chorwacji, prawda to?

W porównaniu z Chorwacją przejrzystość wody jest mniejsza, fauna raczej porównywalna czyli jak wyżej napisane "szału nie ma"...

Nurkowałem od Silifke do Samandag przy granicy syryjskiej - wszędzie podobnie. Automat, KRW i piankę jak chcesz to sobie zabierz ale jak lecisz samolotem, to uważam że szkoda dzwigać - jak coś to sobie raz pozyczysz w bazie. No może góra dwa razy, wiecej to moim skromnym zdaniem wyrzucanie pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał @Rigel , w Alanyi masz bazę nurkowa zaraz w porcie Magic Dive, wypłyniesz z nimi raz na dwa nury do jaskini Dropstone i do Aquarium szału nie ma ale zawsze, wiec zabieranie sprzętu to zbędny balast w samolocie, ew automat zabierz swój zawsze to pewniej, głębokość ok 15m i o ile jaskinia robi wrażenie to na spotkanie ciekawej fauny trzeba mieć farta.

Tutaj masz namiar na to centrum i fotki.

Pozdrawiam i udanego nura :thumbup:


500l w obiegu, 6 x 54W T5, JVP 202,201, H&S, NJ 3000

4172_4177.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem , nurkowalem i stwierdzilem ze poza efezem nic fajnego. ryby ciekawe ale raf to tam

nie ma. jak chcesz nurkowac tanszym kosztem to ewentualnie egipt,

ale osobiscie polecam wody oceanow. inna bajka


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.