Skocz do zawartości
Bekon1

Moje pierwsze słone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ja tez jak inni tutaj postanowiłem się pochwalić tym co udało mi się uruchomić.

Sprzęt

szklo 250l

sump ok 70l

odpieniacz Deltec APF 600

falowniki koralia 4 i 2x koralia 3

3x belka GLO 2x39w każda

pompa obiegowa aquabee 2000

Troche skaly troche piasku i siporaxu

filterek na rowe jeszcze nie podłączony.

Dzięki pomocy panów z salonu Panda w Nowym Sączu udało sie wszystko zalac w 100% wodą z podmianek, skala i piasek tez z dzialajacego zbiornika.

Parametry wody wzorowe wiec po 11 dniach od zalania pojawili sie pierwsi mieszkancy, krewetki czyszczace, krabik, blazenki, brzydal i ukwial który miał byc dla nemo a zadomowily sie w nim krewetki(jedna pożywiła do wylinką).

Tu pare fotek z 12 dnia od zalania, niestety wszystkie z telefonu więc nie dokonca kolorystyka oddająca rzeczywistość ;)

gallery_14516_2141_1374697.jpg

gallery_14516_2141_1513972.jpg

gallery_14516_2141_2732184.jpg

gallery_14516_2141_2765125.jpg

A tutaj piekna różyczka na siporaxsie, wyszła ze skaly w sumpie.

gallery_14516_2141_1655956.jpg

Edytowane przez Bekon1 (wyświetl historię edycji)

250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skaly chyba za malo - w kazdym razie optycznie. Mikroorganizmy musza gdzies sie podziac a glownie mieszkaja na skale i piasku. Bez nich istnieje realne ryzyko ze te "wzorowe" parametry dlugo sie nie utrzymaja.

Uwazam tez ze pospieszyles sie za bardzo z zyciem a zwlaszcza z ukwialem. Ukwialy to bardzo delikatne zwierzeta.

Zycze zeby zbiornik przeszedl dojrzewanie lagodnie bo skala, piasek i woda z dzialajacego zbiornika nie gwarantuje braku dojrzewania zwlaszcza jesli jest to mieszanka z roznych zbiornikow

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skaly jest jeszcze troche w sumpie i jest siporax. Z ukwialem sam sie zastanawiam czy nie za wczesnie ale ladnie sie pompuje i nie wyglada zeby mu zle bylo wiec jestem dobrej mysli.

Skala piasek i woda z jednego zbiornika.

Edytowane przez Bekon1 (wyświetl historię edycji)

250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy nową erę w dziedzinie akwarystyki morskiej - w jeden dzień zakup całego akwa wraz z życiem, nawet tym najbardziej wymagającym ;)

...rewelacja!

...pomysł, godny... zainteresowania, chyba otworzę sklep z morszczyzną! Nawet mam już nazwę "One day akwa" dla wyjaśnienia jeden dzień na założenie i jeden dzień działania ;)

Trzeba było jeszcze zakupić kilka fajnych rybek i kilka SPS'ów, najlepiej jakieś acropory w tym jednym rzucie. Może taka większa strata kasy za jednym pociągnięciem nauczyłaby rozsądku... tak, żeby do kibla w pierwszym tygodniu poleciało kilka lub kilkadziesiąt tysięcy!

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy nową erę w dziedzinie akwarystyki morskiej - w jeden dzień zakup całego akwa wraz z życiem, nawet tym najbardziej wymagającym ;)

...rewelacja!

...pomysł, godny... zainteresowania, chyba otworzę sklep z morszczyzną! Nawet mam już nazwę "One day akwa" dla wyjaśnienia jeden dzień na założenie i jeden dzień działania ;)

Trzeba było jeszcze zakupić kilka fajnych rybek i kilka SPS'ów, najlepiej jakieś acropory w tym jednym rzucie. Może taka większa strata kasy za jednym pociągnięciem nauczyłaby rozsądku... tak, żeby do kibla w pierwszym tygodniu poleciało kilka lub kilkadziesiąt tysięcy!

oh ty medrco tego swiata...........buhahahah , jak nie wiesz to nie pisz chlopakowi ok , ten baniak byl jednym z najladniejszych baniakow spsowych w polsce , ktory dzialal juz naprawde dlugo , i po prostu baniak zmienil miejsce , ze skala , woda , sprzetem itp , zastanow sie najpierw co piszesz :realmad:

z mojej strony fajnie zaczales , i oby do przodu , trzymam kciuki za baniak :) pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam ze jak dolozysz skaly i zasiedlisz ja koralami (za jakis czas ma sie rozumiec :)) to ta cyrkulacja bedzie za mala. U mnie, w mniejszym litrazu nie dawala rady


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak można nie rozpoznać że to był stary SPSowy baniak :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bekon nic sie nie przejmuj , jak nie umia czytac twoich postow to ich sprawa :rofl: :rofl: kiedys jak bede w saczu to z checia zajrze go zobaczyc jak teraz wyglada na zywo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Bardzo fajny baniaczek - powodzenia w przyszłości! ps - Krewetki Lysmata amboinensis nie żyją w ukwiałach.

Ja tam mam u siebie z 20 razy mniej skały niż trzeba [wg. "świętych zasad"] i jest wszystko ok - moj system jest bardziej obciążony od zbiorników NPS a azotany nigdy nie skaczą powyżej 5 mg/l. Dokupuję czasem małe gęsto zarośnięte życiem skałki. Są systemy hodowlane, w których wcale nie ma zywej skały i wszystko jakoś śmiga...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuje się ;), oczywiscie każde uwagi sa cenne ale chyba kolega kubek miał zly dzien że taki agresywny dla nowych ;p.

@up

Jedna z moich zgubila wylinke (ukwiał zjadł ta wylinke) moze sie chroni w ukwiale? W kazdym razie lubią siedziac za ukwiałem lub wręcz na nim.

Edytowane przez Bekon1 (wyświetl historię edycji)

250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie widzę agresji ze strony kubka_77 a raczej próbę zasygnalizowania ze akwarium jest młode i wprowadzanie życia jest na tym etapie ryzykowne, fakt że skała i piasek są z dojrzałego zbiornika nie jest gwarantem tego że dojrzewania nie będzie, tak więc to że stwierdzono "wzorowe" parametry nie znaczy że za chwile nie zostaną rozchwiane. Na zdjęciach widać raczej skałę jak przy typowym dojrzewaniu, mimo że skała z dojrzałego zbiornika. Proponuje większa rozwagę z zakupem życia na tym etapie.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle! nawet jakby to było oceanarium działające od 20 lat przeniesione do kolegi napisałbym to samo!

kolego @qba25 świetnie, że to BYŁ zbiornik sps'owy ale NIE JEST!!! proponuję ci zrobić taki mały eksperyment wyjmij wszystko z akwa wylej wodę odskrob koralowce, przeszczotkuj skałę. Później wsyp przepłukany piasek zalej wodą (tą samą) i włóż tą skałę do tego akwa... ciekawy jestem czy nadal będziesz miał piękne akwa jak teraz? bo ja jestem przekonany, że zaliczysz zje... z tym życiem co tam masz teraz. nie ma szans żeby przy tej operacji nie poleciały parametry...

a w swoim dobitnym mailu miałem na myśl zwrócenie uwagi na to co nasz kolega robi... ukwiał w świeżym zbiorniku aż prosi się o kłopoty szczególnie, że jest całkiem sporych rozmiarów i jak padnie to wtedy nie tylko parametry będą kiepskie ale wręcz fatalne... amoniak itd. Krewetki sobie poradzą być może ale to też delikatne stwory... można eksperymentować z jakimiś zoa, ekipą czyszczącą, może jakimiś rybami... ale tu dostrzegam zbytni pośpiech nie wiem czy on wynika z chęci szybkiego uzyskania pięknego akwa czy po prostu z braku doświadczenia.

a i jeszcze jedno ten "najpiękniejszy sps'owy zbiornik" nie był zbiornikiem kolegi Bekon1 więc... dla mnie to jak stwierdzenie, że mój kolega ma śliczną żonę ;) do póki to jego śliczna żona to co mi do tego ;) chyba, że...

pozdrawiam i nie miewam złych dni ;) tylko mam własne zdanie na temat "takich sytuacji" i nie będę nikogo poklepywał i mówił, że jest wspaniale bo kupił coś od kogoś z... którego być może... lubię? a mówiąc dobitnie nie mam zamiaru być obłudnym....

za wcześnie na życie, szczególnie na ukwiała

i wbrew temu co niektórzy chcieli wyczytać w moich postach - życzę by wszystko poszło ok, bo szkoda by było zwierzów.

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro mówimy o ukwialach to powiedzcie koledzy kiedy i przy jakich parametrach można wypuścić np. quadricolora?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubek

Jakbys sie przenosil na wieksze akwa to rozumiem ze ryby, ukwialy i korale trzymalbys we wiadrze pare tygodni (albo miesiecy) az akwa dojrzeje, gdybys niemial mozliwosci w innym przechowac? nawet gdybys nicnowego nie dokladal.


250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popracuj nad niskim poziomem wody aby go podwyższyć słabo to wygląda i ogarnij sobie jakąś sunpower 6x39w bo te belki glo są obleśne mam też taką ale przejsciowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę uaktualnię ;p.

Mimo złych prognoz kolegi kubka wszystko żyje i ma się dobrze, tydzien temu do zbiornika trafil malutki hepatus, malutka hexatenia, salarias i 2 turbo slimaki. Dzieki lapczywosci hepatusa brzydal ma utrudniony dostep do jedzenia( nie zdąza przed hepatusem ;p) i apitasje zniknely, podzucilem mu te z sumpa i też je unicestwił. Jedyny problem jak narazie sprawia ukwial, ktory kilka razy juz probowal sobie zmienic miejsce i raz się puścił z prądem ;/, naszczęście nic mu na razie nie jest ale zraża mnie do siebie ;p.

Parametry w ostatnim tygodniu stabilne.

Wczorajsze wyniki testów(salifert),20 dzien od zalania:

zasolenie 1023

NO2- nie wykrywalne

NO3- nie wykrywalne

NH4- nie wykrywalne

PO4- nie wykrywalne

KH - 9,3

MG - 1400

CA - 480

Edytowane przez Bekon1 (wyświetl historię edycji)

250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę nowych fotek.

gallery_14516_2184_2166180.jpg

gallery_14516_2184_1098507.jpg

gallery_14516_2184_966590.jpg

gallery_14516_2184_2496681.jpg

gallery_14516_2184_2500534.jpg

gallery_14516_2184_1985081.jpg

gallery_14516_2184_1257661.jpg

gallery_14516_2184_241106.jpg

gallery_14516_2184_347380.jpg

gallery_14516_2184_302584.jpg


250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.