Skocz do zawartości
kozik

Lampy LED do 40cm długości

Rekomendowane odpowiedzi

Niebawem planuję przeprowadzkę z kostki 30x30x30 na zbiornik 40x33x50cm (długość-szerokość-wysokość). Wprawdzie to niewiele, ale zawsze te 36 litrów więcej. Wymiary są niestandardowe, ale nie jestem w stanie wygospodarować nawet dodatkowego centymetra (no może w górę, ale taka studnia chyba nie będzie miała sensu ze względu na problem z doświetleniem dna).

No właśnie - oświetlenie. Chodzi mi po głowie jakaś lampka LED, ale ceny rzędu kilku tys. nie zachęcają. Nie chciałbym jednak wracać do świetlówek aquaela, tym bardziej że nad akwarium wisi szafka do której mógłbym elegancko podwiesić taką lampę led. Potrzebuję Waszej porady odnośnie wyboru konkretnej lampy. Zależy mi na niewygórowanej cenie, więc niekoniecznie musi być sterowana komputerem itd. Macie jakieś propozycje?


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro znajdziesz takie lampy a nawiasem to holendra w kibel i zrób sobie porządne morskie


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro znajdziesz takie lampy a nawiasem to holendra w kibel i zrób sobie porządne morskie

Mówimy o czymś takim? - Aukcja

Osiem stówek to dobra cena czy można jeszcze zejść do dołu? I jeszcze info w opisie aukcji: "Przeznaczona do akwarium słodkowodnych" ???

Co do roślinniaka, to nie mam sumienia się z nim rozstawać, nie przeszedłem jeszcze pełnej metamorfozy i stoję rozkrakiem między słonym i słodkim. :D


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Cie rozumiem. Sam miałem holendra na produktach ADA, morskie mnie średnio interesowało. A tu nagle ni z ....pietruszki pokochałem morskie. Za pół darmo sprzedałem wszystko i zaczął sie nowy rozdział. A co do lampy to raczej taka http://allegro.pl/lampa-led-pacific-sun-90w-i2353687962.html


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej brakuje bardzo ważnej cechy - estetyki. Jak na ten stan, chyba drogo. Szukamy dalej.

Czy w tej chwili ktoś na forum robi takie cudeńka? Wiem że parał się tym Lubusikk, ale na razie nie złapałem z nim kontaktu.

Edytowane przez kozik (wyświetl historię edycji)

akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Mówimy o czymś takim? - Aukcja

to już chyba lepsza ta:

Mój odnośnik

też noname i cholera wie co to jest warte, ale przynajmniej tańsza :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bridgelux wychodzi z opisu więc chyba nie taki noname :p Nie za mocna ta lampa do takiego baniaka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może są jakieś sklepy z lampami led do morszczyzny w optymalnych cenach? PS za 3200zł po przecenie z Reefshop to półka do której nie dosięgam nawet jak staję na stołku, ba - na drabinie.


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzyłem w Reefshopie na lampy.

Naprawdę niezłe te promocje u Przemka.

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już chyba lepsza ta:

Mój odnośnik

też noname i cholera wie co to jest warte, ale przynajmniej tańsza :welcome:

Ta wygląda całkiem fajnie, a mocą się nie przejmuj bo ma regulację - za jakiś czas może się przydać więcej :) Cena wg mnie bdb


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jednak na tą: LINK

Co Wy na to? Nie jestem kompetentny w tej materii i nie wiem na co zwracać uwagę.


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja również myślałem o podobnej lampie na ledach.

@kozik, ta lampa z twojego linka z tych wszystkich wygląda najlepiej no i faktycznie jak cYg wspomniał ma tą przewagę, że ma pokrętła do regulacji przyciemniania dla każdego koloru diod i dwa włączniki, chłodzenie też wygląda porządnie z tymi trzema coolerami i widać, że to jest model podobny do tych z innych aukcji więc też ma dużo otworów po bokach obudowy więc się raczej nie przegrzeje. W porównaniu do innych cenowo też nieźle to wygląda mimo, że nie ma programatora za x setek złotych ektra - ja myślałem o zakupie takich mechanicznych po 10 zł - rozwiązanie budżetowe ale nie najgorsze ;-)

Gdy kupisz już sobie ledy napisz w wolnej chwili co kupiłeś i za ile, i czy się opłaca, a raczej czy dobrze ci świeci.

pozdr


Get a 5ish!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jednak na tą: LINK

Co Wy na to? Nie jestem kompetentny w tej materii i nie wiem na co zwracać uwagę.

Kozik, oświetlisz nią baniak i cały pokój. Jeśli dasz nisko nad wode- poparzysz zwierzaki.

Musisz szukać czegoś kilak razy słabszego niż 120W.

Może:

http://erybka.pl/product-pol-1600-LED-AquaSpot-3-W.html

http://erybka.pl/product-pol-3363-AquaEl-Decolight-Duo-Marine-2x11W.html

Możesz wymieszać dwa powyższe "światła".


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Czy w tej chwili ktoś na forum robi takie cudeńka? Wiem że parał się tym Lubusikk, ale na razie nie złapałem z nim kontaktu.

U mnie to samo z Lubisikkiem, wiec jest ktoś inny ?


W akwarium co dobre nie dzieje się szybko

Oprócz zakupu sprzętu i zwierzaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Jaką tą lampe chcesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie spokojnie , tak jak pisałem niektórym na pv w przygotowaniu mam naprawdę super lampke na cree w cenach niższych niż chińscie lampki :) i to specjalnie do małych baniaków :) o mocach od 40 do 100 W :)

narazie czekam na składowe elementy :)

Edytowane przez lubusikk (wyświetl historię edycji)

a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.