Skocz do zawartości
dziuso27

Cyjano-po raz enty...

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na razie nie dostępne chyba w Polce...

ebay

Jak ci bardzo zależy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz coś więcej ,trzeba tez zdejmować kubek? jak reaguje odpieniacz?,w jaki sposób używamy tej chemii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemia jako taka to to nie jest.srodek powoduje nagly przyrost bakterii nitryfikacyjnych..skutkiem jest zmetnienie wody(ale nie musi byc) oraz niezbyt przyjemny zapach..odpieniek nalezy miec wlaczony non stop..zbiera sie duzo syfu..zarowno podczas stosowania jak i po nie zauwazylem zadnej reakcji koralowcow ani ryb.niemniej jednak nie nalezy podawac wiecej srodka niz zalecane..dodatkowo jest nawet wzmianka na opakowaniu,jesli posiadamy ukwialy to nalezy przygotowac roztwor o polowe slabszy..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHOLERA!!!!cyjano wrocilo!!! :realmad: co jest grane??podpowiedzcie cos!


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(

Ja znalazłem na forum wypowiedź Kolegi Godeusza, może to coś Cię naprowadzi:

"

Pytania jakie najczęściej padają (nie tylko od początkujących) w tej sprawie to mam cyjano co robić ? Pytania są bardzo częste i coraz bardziej denerwujące dla tych którzy w kółko na nie odpowiadają , końca nie widać a pytających przybywa.

Pytanie nieprecyzyjne to i odpowiedź nie może być precyzyjna.

Zanim zada się pytanie to dobrze jest trochę poczytać i najpierw samemu sobie odpowiedzieć na kilka pytań oraz skonfrontować swoje odpowiedzi z zaleceniami na ten temat.

Postanowiłem trochę pomóc i pozbierałem takie najczęściej zadawane pytania i zalecenia . Nie są one usystematyzowane ale są i może jakoś na początek pomogą.

Po przetrawieniu tych pytań i zleceń można już zadawać pytania bardziej precyzyjne na które znawcy tematu na pewno odpowiedzą z przyjemnością.

Plagi -dino, cyjano - usuwanie przyczyn i profilaktyka.

1-zbiornik młody niedojrzały- reagować..............raczej nie.

2-czy ilość żywej skały ma znaczenie..................tak powinno być jej ok. 15%

3-z piaskiem na dnie czy bez................................piasek na dnie

4-obsada ryb ........................................................mała

5-ilość korali.........................................................raczej bez znaczenia

6-płukac mrożonki czy nie ..................................zdecydowanie płukać

7-karmić w tym czasie suchym.............................nie

8- czy cyrkulacja ma wpływ.................................tak (ustawić- aby nie zbierał się detrytus)

9-czy ograniczyć oświetlenie................................zalecane ale nie bezwzględnie

10-odpieniacz praca stała czy okresowa...............stała

11-odpieniacz piana sucha czy mokra...................mokra

12-refugium, filtr glonowy, algaescrubber............bardzo wskazane, ogromnie przydatne

13-osmoza / żywica...............................................konieczność / wskazana

14- usuwać detrytus czy nie ..................................tak, koniecznie

15- filtracja mechaniczna (typu-włóknina itp).......tak, konieczność

16-stosować absorbery fosforanów.......................wskazane

17-stosować węgiel...............................................nie zaszkodzi lecz umiarkowanie

18-zwiększyć czy ograniczyć podmiany................ograniczyć

19-jaka sól bogata czy uboga.................................zalecana uboga

20-sól bez soli w Balingu........................................ograniczyć

21-suplementacja-stosować w tym czasie..............ograniczyć

22-Vodka method...................................................ograniczyć

23-dozować preparaty bakteryjne...........................dozować koniecznie

24-dozowac aminokwasy .......................................tak ale nie w nadmiarze

25-dozowac fitoplankton w tym czasie....................tak zalecane

26-likwidować plagę chemicznie............................tylko w ostateczności

27-wyniki testów......................................................zalecane książkowe

28-czy warto mieć babkę kopiącą...........................ogromnie przydatna

29-odsysać plagę ....................................................zalecane ale to skutek nie przyczyna

30- temperatura .......................................................raczej bez wpływu

31-czy można wpuścić naraz kilka ryb....................niewskazane

31-wkładanie szczepek na nowych podstawkach....zabronione w tym czasie

32-przyklejanie koralowców do skały.....................niewskazane w tym czasie.

33-czy ekipa czyszcząca to konieczność..................tak szczególnie padlinożercy

34-jaka temperatura barwowa światła.....................najlepiej od 15000 K w górę

Zdaję sobie sprawę że to nie wszystko na ten temat ale od czegoś trzeba zacząć.

Może któryś z kolegów wydłuży tą listę albo rozpocznie inną na temat innej plagi np. glonów itp.

"


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już zamówiłem CYANO-CONTROLL :wallbash:


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHOLERA!!!!cyjano wrocilo!!! :realmad: co jest grane??podpowiedzcie cos!

podejrzewam ze:

1. podmieniles wode

2. dolales bakterii

3 ewentualnie polales vodeczki

4. zaczales swiecic na maksa

5. sypnelo ci sie karma

Cyjano wraca jak ma co zrec badz cos co pozwala im sie mnozyc szybko. Zrewiduj punkty powyzej i zminimalizuj jak tylko sie da.

Pierwsze cztery punkty calkowicie wstrzymaj na dwa tygodnie. Daj sie cyjano rozwinac troszke i odsysaj. Niech wyzre co ma wyzrec i zacznie zdychac albo jak mowi nanokaczor, zachwalany scrubber, ja nie mam ale cos musi w tym byc bo ludzie naprawde chwala to rozwiazanie


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec napewno zrobilem 2 bledy..po kuracji podmienilem wode i do tego dodalem bakterie...hmm :wallbash: ..teraz sie wstrzymam z podmiana i zmienie sol..obecnie na redsea pro coral jade a przejde na wczesniejsza TM pro reef..zobacze czy sie cos zmieni..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja też mam ten problem... Zastosowałem chemiclean tzn wsadziłem go w odpowiedniej dawce w sobotę czyli teraz minęło około 60h, odpieniacz chodzi bez kubka, piany masakrycznie dużo w sumpie. ALE moim zdaniem cjano nie zniknęło z piasku skały, czy ja mam je odessać? Czy czekać dalej? Czy zastosować już węgiel? Jeśli tak to czy załorzyć już kubek na odpieniacz? Wiem, że dużo tego czy....

h


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czasami przy cyjano trzeba zachowac sie dosc agresywnie, czyli do tego stopnia zeby wyplukac skaly w osmozie, wybrac siateczka plywajace resztaki, podmiana wody a wtedy wszelkiego rodzaju chemikalia, zajmuje sie akwarystyka morska od 2006 roku i jak narazie mialam tylko jeden ale za to konkretny przypadek cyjano. W najgorszym wypadku odlowic zycie z baniaka i oddac tymczasowo do zaprzyjaznionego sklepu akwarystycznego, wtedy walka jest latwiejsza. Powodzenia


AquaMedic650L+JuwelVision180L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Trzeba walczyć z przyczyną a nie ze skutkiem...

Jakiej soli używasz? Masz pewnie za dużo mikroelementów albo niewłaściwe proporcje pomiędzy nimi.

Wrzuć węgiel aktywny tylko wypłucz go kilka razy i wygotuj w osmozie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam AS, sam mam cyjano, ale w AS, a nie w głównym :) super sprawa . . . i chyba niema sensu go usuwać ? bo poza brzydkim wyglądem nie ma żadnych negatywnych skutków ?


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam AS, sam mam cyjano, ale w AS, a nie w głównym :) super sprawa . . . i chyba niema sensu go usuwać ? bo poza brzydkim wyglądem nie ma żadnych negatywnych skutków ?

Skutków może i nie ma ale powinieneś zlokalizować przyczynę, nie wiem jak duży masz ten AS ale jak masz w nim cyjano to raczej nie jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej w nim niż w głównym . . .


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację ale tylko ze względów estetycznych, natomiast realnie patrząc na sprawę AS masz w obiegu z głównym zbiornikiem więc i cyjano masz w głównym. Chodzi mi o to że to paskudztwo nie pojawia się bez przyczyny i nie ma znaczenia czy masz je w sumpie, AS, panelu czy choćby w rurkach - po prostu masz i tyle. A może oznaczać to tyle że albo masz coś niefajnie z parametrami i warto by sie temu przyjrzeć albo system filtracji nie dźwignął zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

To czy masz cyjano na scrubberze czy nie ma kolosalne znaczenie. Po pierwsze możesz to łatwo usunać z obiegu [i to w całości bez podmieniania wody] a po drugie cyjano nie ma bezpośredniego kontaktu z życiem [koralami rybmi itd]. U mnie po scrubberze woda przechodzi przed odpieniacz filtrację mechaniczną, sorbenty [węgiel sorbenty fosforanów] i jeżeli są w niej toksyny to jest ich dużo mniej. Zresztą cyjano nie rośnie cały czas. Jest to jeden z wielu gatunków pojawiających się na scrubberze. Czasem rośnie czasem nie. Jak zycie w DSB - pojawia się i znika żeby potem znowu się pojawić.

Czy możesz sprecyzować co rozumiesz przez to "coś niefajnie z parametrami"? Czym według ciebie jest to coś?

Co do filtracji to napewno nie jest to za słabe odpienianie -mam zbiornik bez odpieniacza w którym nie było nigdy cyjano. Napewno nie jest to zbyt słaba cyrkulacja - mam zbiorniki w których jest bardzo silna cyrkulacja i cyjano się pojawiało i mam też takie w których jest słaba cyrkulacja i cyjano nie ma. Napewno nie jest to niewłasciwe stężenie Ca i Mg albo kh... Teorii krązy wiele tylko że większość tych o cyjano nie sprawdza się w rzeczywistości.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy masz cyjano na scrubberze czy nie ma kolosalne znaczenie. Po pierwsze możesz to łatwo usunać z obiegu [i to w całości bez podmieniania wody] a po drugie cyjano nie ma bezpośredniego kontaktu z życiem [koralami rybmi itd]. U mnie po scrubberze woda przechodzi przed odpieniacz filtrację mechaniczną, sorbenty [węgiel sorbenty fosforanów] i jeżeli są w niej toksyny to jest ich dużo mniej. Zresztą cyjano nie rośnie cały czas. Jest to jeden z wielu gatunków pojawiających się na scrubberze. Czasem rośnie czasem nie. Jak zycie w DSB - pojawia się i znika.

Czy możesz sprecyzować co rozumiesz przez to "coś niefajnie z parametrami"? Czym według ciebie jest to coś?

Oj Konrad, Konrad nie by być sobą gdybyś nie czepiał się szczegółów i nie łapał za słówka. Więc wybacz nie będę po raz kolejny pisał (kopiował) skąd się cyjano bierze bo tych informacji jest mnóstwo na forum i nie tego też tyczy się wątek.

ps. Gdybym był równie czepialski jak Ty napisał bym że cyjano nie rośnie tylko się "namnaża" - przecież to bakterie nie rośliny ale nie jestem wiec nie napisze :spam:

Przepraszam autora wątku za offtopa i moje nic nie wnoszące do niego wypowiedzi :police:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

żeby nie zakladac nowego tematu których jest już i tak wiele to tu proszę o identyfikacje tego z czym walcze, przejrzalem mase zdiec ale jakos nie mogę dopasować c37e89190fcf7fcbm.jpg z góry dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Oj Konrad, Konrad nie by być sobą gdybyś nie czepiał się szczegółów i nie łapał za słówka. Więc wybacz nie będę po raz kolejny pisał (kopiował) skąd się cyjano bierze bo tych informacji jest mnóstwo na forum i nie tego też tyczy się wątek.

ps. Gdybym był równie czepialski jak Ty napisał bym że cyjano nie rośnie tylko się "namnaża" - przecież to bakterie nie rośliny ale nie jestem wiec nie napisze :spam:

Przepraszam autora wątku za offtopa i moje nic nie wnoszące do niego wypowiedzi :police:

Dlaczego odbierasz mój post jako atak?

Nie czepiam się słówek tylko pytam się o konkrety. Może wiesz czym jest to "coś". Ja tego nie wiem.

Wiem za to że duża część tych teorii o cyjano nie sprawdza się w rzeczywistości i ich przepisywanie nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie zakladac nowego tematu których jest już i tak wiele to tu proszę o identyfikacje tego z czym walcze, przejrzalem mase zdiec ale jakos nie mogę dopasować c37e89190fcf7fcbm.jpg z góry dziekuje za pomoc

Cyjano


250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

ok. też tak myślałem ale musiałem się upewnić. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odbierasz mój post jako atak?

Nie czepiam się słówek tylko pytam się o konkrety. Może wiesz czym jest to "coś". Ja tego nie wiem.

Wiem za to że duża część tych teorii o cyjano nie sprawdza się w rzeczywistości i ich przepisywanie nie ma sensu.

Nie, nie atak tylko czepialstwo :)

Dobrze wiesz że takich "cosiów" jest bardzo dużo i dlatego tak ciężko z cyjano walczyć bo nigdy nie wiadomo który z nich (albo które) są przyczyną namnażania się bakterii w naszym zbiorniku.

I specjalnie dla Cibie kilka "cosiów" mających mniejszy lub większy wpływ na rozwój cyjano w akwa

"Podwyższony poziom Phosphatu i Nitratu w wodzie, metale ciezkie , phenole , nieodpowiednie tworzywa sztuczne, za mały ruch wody

zachwiana równowaga jonowa, nieodpowiednie oświetlenie o niezwiększonym natężeniu barw czerwonych i żółtych, za silny odpieniacz lub przedawkowanie ozonu, silnie zabrudzone podłoże w akwarium"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam..walka z cyjano trwa dalej...koralowce juz sprzedalem-zostalo pare grzybow i ryby..zauwazylem jedna rzecz-jak parametry(szczegolnie NO3 i PO4)sa ok to wywala mi cyjano,jak parametry do bani (obecnie u mnie NO3-25,Po4-0,03) to cyjano znika..robilem juz wszystko ale nie wiem jak to pogodzic,zeby parametry byly dobre i cyjano nie bylo..masakra jakas!!


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz piasek? jeśli tak to ile? ew, czy coś go przekopuje?


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.