Skocz do zawartości
Gość dieter25

Opinie o Hydor Koralia Smart Wave

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dieter25

Witam

Jako ze mam zamiar zakupu w miarę taniego sterownika pomp proszę o wypowiedzenie się na ten temat osób które się z tym spotkały.Wiem że może czasy nie są płynnie regulowane i to jest wadą ale nie chcę kupować tunze za 1000zł.Myślałem też na sterownikiem aquatrendu ale do 2 pomp potrzebował bym 2 sztuki

a do tego hydorka po zastosowaniu rozgałęznika możn spokojnie zastosować 4 pompy

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

nikt nic nie wie na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Może już ktoś coś wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym cudzie techniki są zwykłe pompki 230v , więc jak dla mnie sterownik nie wart tej ceny .


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym cudzie techniki są zwykłe pompki 230v , więc jak dla mnie sterownik nie wart tej ceny .

To, że to jest sterownik do pomp na 230V to w niczym nie przeszkadza. A gdyby to faktycznie był wavemarker z prawdziwego zdarzenia, to byłby przełom!

Wyobraź sobie, że kupujesz dwie pompy jvp do tego to cudo i już nie musisz się zastanawiać nad zestawem tunze ze 2tys. :)

Dieter: jeżeli nie chcesz tego używać jako wavemarkera, a tylko żeby obsadzie urozmaicić dzień to ok. Ale fal tym nie zrobisz.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że to jest sterownik do pomp na 230V to w niczym nie przeszkadza. A gdyby to faktycznie był wavemarker z prawdziwego zdarzenia, to byłby przełom!

Wyobraź sobie, że kupujesz dwie pompy jvp do tego to cudo i już nie musisz się zastanawiać nad zestawem tunze ze 2tys. :)

Dieter: jeżeli nie chcesz tego używać jako wavemarkera, a tylko żeby obsadzie urozmaicić dzień to ok. Ale fal tym nie zrobisz.

Chyba nie do końca, bo wtedy mozna by było kupic wavemaker z aquatrendu i podłączyć jakiekolwiek pompy, tyle że te pompy sa beztrzpieniowe, a co za tym idzie można je do woli włączać i wyłączać, jvp po X cyklach może już nie łapać:) Zresztą ktoś kiedyś robił próby.

Edit:

Zrobisz fale przy odpowiednim ustawieniu :)

http://www.youtube.com/watch?v=Yt9Go0uMxNQ

Czas pracy od 0,1s do 90s

Czas Przerwy w pracy od 0,1s do 50s

Edytowane przez Sienki (wyświetl historię edycji)

Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam chyba jest min 5 sek więc żadego falowania nie osiągniesz. Chyba że nie na ten model patrzyłem.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuję od paru tygodni w ReefMaksie,

Z dwoma pompami Koralia 2800 i Koralia nano 1600

pracującymi na przemian.

Tak jak napisał Mystik - krótkich fal nie zrobi, ale daje możliwość zmiennej

cyrkulacji i zapewnia brak matwych stref w zbiorniku - a to już jest coś, czego w tej cenie

raczej się nie kupi u konkurencji.

Pompa Koralia 2800 mimo deklarowanego strumienia jest wyraźnie mniej wydajna od Tunze 6025

Niestety Tunze długo z tym sterownikiem nie podziała.

Konieczne są Koralie z nowej serii, z cichym startem.

Chociaż moja Nano 1600 jest sprzed 1,5 roku i działa OK.

Jak dla mnie nic lepszego do kręcenia wodą nie potrzeba,

a możliwość podłączenia pomp o łącznej mocy 100W na 1 kanał daje możliwości

niezłego huśtania w większym baniaku.


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Szymon68

W związku z planowanym założeniem reefmaxa mam kilka pytań odnośnie zastosowania takiego systemu cyrkulacji Hydor KJ 1300 Sterownik Smartwave + 2x Koralia 2800. Obsada docelowo 2-4 ryby (oczywiście spełniające kryteria zbiornika) 2 - 3 krewetki, ślimory, 1 - 2 kraby, jakiś jeżowiec, rozgwiazda, korale - w miarę stabilizacji zbiornika, panowania nad tematem i dopływem gotówki, od miękasów po trudniejsze.

1. Czy warto zainwestować w ten sterownik, aby dać zwierzakom choć namiastkę zmiennych prądów wody?

2. Czy cyrkulatory pracując naprzemiennie będą ok. pod względem wydajności?

3. Jaką ustawić częstotliwość zmiany przełączania pomp?

4. Jak ustawić optymalny kierunek pomp? Jedna w taflę a druga w skałę, itp.? Będą oczywiście pracować naprzemiennie.

5. Czy może dać mniejsze pompy do sterownika i dorzucić np. koralię 900 pracującą ciągle?

Zakładałem osobny post odnośnie takiego rozwiązania, ale nie pojawiło się zbyt wiele odpowiedzi. Raptem dwie: - że szkoda kasy oraz zdziwienie, że taki sprzęt do reefmaxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.