Skocz do zawartości
lukaszra

co z tym robic ???? glony !! trudna walka :(

Rekomendowane odpowiedzi

powiem Wam tak im mniej swiatla tym tego wiecej :) zosatwilem na 5 h akwa bez opieki wlaczylem swiartlo mnustwo a w dzien bylo malutko :) zaraz wrzuce fotke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dzien juz prawie nic nie bylo w pokoju teraz bylo ciemno wrocilem po 5 h i wyglada tak ,,,,,,

zaraz zrobie test na SI

post-12468-0-75737400-1339010497_thumb.jpg

post-12468-0-18874300-1339010502_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz możliwość daj komuś na przechowanie zwierzaki póki jeszcze nie jest za późno, ja bym robił restart skała do szorowania i zalał wodą ze zdrowego baniaka.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz możliwość daj komuś na przechowanie zwierzaki póki jeszcze nie jest za późno, ja bym robił restart skała do szorowania i zalał wodą ze zdrowego baniaka.

CO TO JEST ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO TO JEST ???

test SI wartosc 0.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawartosc SI nawet ok 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucaj absorber! ja bym go podzielił na dwie porcje, bo jego wydajność jest chyba na 300L. I przepłukaj w RODI przed wrzuceniem


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/sera-marin-silicate-clear-500g-wklad-do-filtra-i2360716466.html dobra cena!

dodatkowo test na krzemiany możesz zakupić żeby badać postęp

Ja tego używam,okrzemki mi zniknęły może podziała i na dino,powodzenia.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsze ze nie mam a jutro nie kupie ,,, mam tylko chemiclean

wlasnie odlowilem znowu gluty

chyba nie mam nic do stracenia ,, wrzuce polowe dawki zobacze co sie bedzie dzialo czy w ogole cos sie bedzie dzialo ,,, tyle ze tam chyba nie moze dziala odpieniacz wtedy ,,,,

Edytowane przez lukaszra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem chlopie co to, ale takiej maniany jeszcze nie widzialem :wacko:

Przerzucanie zycia do kogos to niekoniecznie dobry pomysl (moze sie dziadostwo przeniesc) Ja bym zrobil restart tak jak koledzy radza. Zacznij od skolowania duzej ilosci wody z innego akwa jak masz mozliwosc, jak nie to rozrob solanke na ubogiej soli. Wyszczotkuj kazda skale, przeplucz i przenos do innego akwa czy na czas akcji do jakiejs miski. Doloz cyrkulacji, adsorberow, no i odpienka na mokro... a tak swoja droga jaki Ty tam masz odpieniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem chlopie co to, ale takiej maniany jeszcze nie widzialem :wacko:

Przerzucanie zycia do kogos to niekoniecznie dobry pomysl (moze sie dziadostwo przeniesc) Ja bym zrobil restart tak jak koledzy radza. Zacznij od skolowania duzej ilosci wody z innego akwa jak masz mozliwosc, jak nie to rozrob solanke na ubogiej soli. Wyszczotkuj kazda skale, przeplucz i przenos do innego akwa czy na czas akcji do jakiejs miski. Doloz cyrkulacji, adsorberow, no i odpienka na mokro... a tak swoja droga jaki Ty tam masz odpieniacz?

co za k... badziewie ,,, odpieniacz blaum scuma 400

po 5 razy dziennie czyszcze kubek bo ciagle pieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za k... badziewie ,,, odpieniacz blaum scuma 400

po 5 razy dziennie czyszcze kubek bo ciagle pieni

ok probuje z chemiclenem przynajmniej bedzie wiadomo czy to cos z sincowatych ,,,

zastanawiam sie tylko czy ryby wytrzymaja 48 h bez odpieniacza ,, na samym napowietrzaniu dodatkowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RowaPhos do skarpety i w pobliże pompy cyrkulacyjnej. Tylko wypłucz wcześniej Rowę w wodzie z RO.

Wymień żywice po RO. U mnie też było na TDS zero a jednak dino szalało. TDS mają 2% błędu pomiaru. A więc mimo iż pokazują zero to jednak coś tam do akwarium trafia co nie powinno. Ustaw cyrkulację tak by silny odbity strumień wody dmuchał w skałę. W miarę możliwośći dodaj jeszcze jeden cyrkulator. Ja w akwarium 50x45x40wys z panelem mam dwie pompy Tunze (6025 - 2500l/h i 6015 - 1800l/h), oraz pompę obiegową 600l/h. Zmiejsz światło. Dalej lej Balinga ale nie dodawaj już soli bez NaCl. Ogranicz mikroelementy i karmienie. No i ustaw odpieniacz na mokrą pianę.

U mnie pomogło. Wymiana żywicy pokazała jak szybko można pozbyć się dino a na zielone glony właśnie działa solidna cyrkulacja i sprawny odpieniacz.

teraz jazda jest taka ,,, wchodze do lazienki zeby wziasc troche wody co by rozpuscic chemiclena ,,, wlacza filtr i tds a tam tak chwila zero zawsze sprawdzam przed wlewaniem do akwa ,,ale ,,,,,,, za chwile 1 ,,, za chwile 2 ,,,,,,, 0 ,.... 2 i zostalo 2 :/,,,, zmienilem zywice weszlo 0 ...i teraz pytanie czy to mozliwe ze to wszystko przez DI ??az tak banalny powod ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Walnięta żywica powoduje super problemy. Na początku brałem wodę RO ze ReefShop'u. Było super. Dosłownie zero problemów. Dojżewanie szło mega przyjemnie. Do momentu aż przeszłem na własne RO-DI. I zaczeły się schody. Po wymianie żywicy system wraca do porządku. Nim wymieniłem żywicę. Przez 4 miesiące nie mogłem dojść czemu mam taką mega inwazję dino.

Widać pierwsza żywica była ciut przesuszona. Nowa działa super. Ponadto nowa żywica zapakowana była tak by nie było możliwości kontaktu z powietrzem. Na nowej żywicy TDS od pierwszych kropel pokazuje mi 000. Na poprzedniej trzeba było na zerowy wynik poczekać.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowej żywicy TDS od pierwszych kropel pokazuje mi 000. Na poprzedniej trzeba było na zerowy wynik poczekać.

no tak to u mnie tez tak jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowa żywica jest OK. To na zmiany trzeba spokojnie zaczekać.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowa żywica jest OK. To na zmiany trzeba spokojnie zaczekać.

w sensie ?? bo cos nie zrozumialem teraz tego zdania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak za mocno skreciles zywice to Ci obudowa pękła


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak za mocno skreciles zywice to Ci obudowa pękła

tego to juz w ogole nie zrozumialem odnosnie czego to bylo haha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że z dnia na dzień dino nie zniknie. Brak paliwa w postaci krzemianów zahamuje wzrost dino, które z czasem zacznie się cofać.

Odnośnie wymiany żywicy tak jak napisał Warszawiak. Jak za mocno skręciłeś obudowę DI to mogła pęknąć i nowa żywica nic nie da. Woda z krzemianami i tak trafi do akwarium.

Edytowane przez mariusz_s (wyświetl historię edycji)

Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zywice wkładasz do puszki przeźroczystej, a ją do korpusu, jak korpus przykręcisz za mocno to pęka i przepuszcza brudną jeszcze wodę do akwa, przez co tez może skakać Ci wartość ppm na dodatnią...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zywice wkładasz do puszki przeźroczystej, a ją do korpusu, jak korpus przykręcisz za mocno to pęka i przepuszcza brudną jeszcze wodę do akwa, przez co tez może skakać Ci wartość ppm na dodatnią...

u mnie tak nie ma ,,, jest rura z 2 stron 2 nakretki i nic wiecej ,,, jesli by pekla ,, lalo by sie na okolo wiec chyba szczelan ale rozumiesz teraz sens oco chodzilo

http://allegro.pl/filtr-demi-di-demineralizacja-mb400-mb20-aquafilte-i2380419755.html

mniej wiecej cos takiego tyle ze dol wyglada tak samo jak gora czyl zwykla rurra i 2 nakretki nie ma zatem jak sie dostawac woda brudna bp by lalo sie na podloge :)

Edytowane przez lukaszra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że jeśli TDS na wylocie pokazuje Ci 0,00 to dla mnie to nie znaczy absolutnie nic bo woda i tak może być brudna (krzemiany !)

Jeśli robiłeś test na Si testem o którym myślę (salifert) to jego wynik okłamuje. Ja swój wyrzuciłem do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robilem SERa Si test ale wody w akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wata albo karpetka na spływ i zwiększ cyrkulację żeby gluty odłowić.

Jak wrzuciłeś chemiclean to zdejmij kubek z odpieniacza żeby się przelewał bo zabijesz ryby z braku tlenu.

Na krzemiany wsadź coś koniecznie i czekaj.

Jak masz kogoś kto zechce przechować Ci korale to ja bym oddał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.