Skocz do zawartości
dale

Skała z działającego zbiornika a "żyjątka"

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo, za około miesiąc będę stawiał drugą kostkę. Mam już zarezerwowaną skałę z żyjącego zbiornika (i wodę). Tylko chętnie zmniejszył bym w niej populację wieloszczetów (nie wiem ile ich jest - ale dla mnie - za dużo :) ).

Czy są jakieś sposoby, poza wodą z RO i dojrzewaniem ponownym na ograniczenie liczby wieloszczetów ?

Nie chciał bym tego robić z racji pozostałych żyjątek ...

Może ułożenie jej na jakimś rusztowaniu i okresowe wybieranie tego co spadnie Nie mam pojęcia, choć nie sądzę by to było takie proste...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys wlozyl do pojemnika z niskim poziomem wody to napewno latwiej bylo by je penceta wylapac niz w zbiorniku.


250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego konkretnie sie obawiasz ze strony wieloszczetow? Pozyteczni czysciciele, zaden krab krewetka cz kielz im nie dorowna


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu, dopiero niedawno "przekonałem się" do pchania łap w okolice pustelnika. Powiedzmy że bardziej opory natury psychologicznej :) W obecnej kostce, kilku miesięcznej, mimo nocnych polowań z latarką, czy niebieską diodą, nie zauważyłem żadnych - skała z działającego sumpa/zbiornika. Pewnie są. Ale jeśli dało by się, wolał bym zminimalizować tą ilość do minimum. No i raczej wolał bym te mniejsze :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kocham te wyciory, nikt tak nie wyczyści skały jak wieloszczety.

Jak nie chcesz nieproszonych gości to kup suchą skałę.

Pamiętaj że jak będziesz moczyć skałę w RO i coś uda ci się zabić to później jak włożysz ją do baniaka to to coś będzie ci się rozkładać i problem gotowy.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj temat o pulapkach na te stwory. Gdzies takowy byl :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bogessi skutecznie wytępiła wieloszczety. Zanim miałem bogessi, miałem wszędzie pełno wieloszczetów, teraz jak widzę kilka sztuk dziennie to jest dużo. A nie raz widzę, jak bogessi żywi się wieloszczetami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pułapka Aquamedica łapie też wieloszczety. Na internecie są schematy jak zrobić pułapkę samemu. Chodzi o to żeby wieloszczet mógł wejść, ale nie mógł wyjść. Pułapka składa się z lejka którego szerszy koniec jest otwarty na zewnątrz pułapki, a węższy jest w środku, zawieszony w pewnej odległości od ścian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś podrzucić linke do tego tematu o pułapkach ? Bo dziś w nocy zauważyłem "bandytę" około 8 cm... A nie mogę znaleźć tego tematu.

Ewentualnie, mógłby podpowiedziec jaki model pułapki działa ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym je chętnie przyjął:) jest prostsza metoda, z wieloszczętami jest jak z ślimakami w słodkowodnym, ich populacja zależy od nadmiaru pożywienia, zmniejsz karmienie w nowym akwa a ich populacja sama sie zredukuje


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też sprawić sobie jakiegoś wargatka, np c. chrysus...on robi porządek z wieloszczetami


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.