Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kraków, byłem ale za dużo spraw służbowych i nie dałem rady ale jeszcze się zobaczymy !


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej to przesiedziec zime u mamusi i wprowadzic sie do swojego po sezonie grzewczym ? Ilez to korali przybedzie "z oszczednosci". :baby:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, jak bym tak u mamusi siedział to pewnie bym się długo nie wyprowadzał :huh:

To właśnie zimowa przeprowadzka będzie dla mnie oszczędnością - w domu w którym teraz mieszkam spalam 8 ton węgla na sezon, chałpa nie ocieplona z 27r - same koszty, masakra jakaś.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pogratulować, qrde jeszcze nie ma nic w baniaku a już zazdroszczę :thumbsup:

Projekt klasa.

Z Kalwarii nie daleko :) ( w Gliwicach bywam często ) no to kiedyś się wproszę :blushing: pooglądać cacko w realu.

Jeszcze raz gratulacje, czekam niecierpliwie na dalsze info,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek jak postępy u ciebie??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak marzy.

Najpierw postawić nowy baniak, a potem tylko dobudować dom do niego...:D

Super :)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy moczy się sucha skała 65kg oraz ścianka z ceramiki od znanego producenta devilred.gif

Wyskrobałem sobie również lampę - 6 x 80W T5 + 2 x PB 200W. Co do barwy itp. będę z tym walczył jak podłącze profiluxa, na razie tz. na sztywno.

Stelaż pod oświetlenie wykonałem z rur kwadratowych aluminiowych i pomalowałem je dedykowaną farbą.

Lampa eksperymentalnie w takim zestawieniu - jeżeli nie będzie to ciągło to wracam do starego dobrego zasłużonego hqi icon_e_smile.gif

Do lampy kupiłem nowe świetlówki geesemana - wg mnie świecą jak ati.

Woda w bnaiaku na razie RO + węgiel, dziś ją zlewam po tygodniu moczenia i zaczynam zalewać docelową RO DI.

Przyszedł czas na zamówienie sumpów, niby dużo miejsca a jednak jak by mało icon_e_wink.gif

IMG_0907.JPG

IMG_0908.JPG

IMG_0905.JPG

IMG_0909.JPG

IMG_0911.JPG


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za franca skarpeta :)?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moczę przed praniem czyszcząc wunglem :smiling:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wungiel to je dobra rzecz :) . Miło ze startujesz trzymam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, no. no całkiem przyzwoicie:) powodzenia w dalszych pracach:)


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz będzie okazja żeby wpaść na browara lub coś innego :wine:i pooglądać jak to na żywo wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęła się zabawa w zagospodarowanie pomieszczenia, zaplanowałem sobie to w ten sposób i tak to realizuję :)

pokjb.png

sump1.png

sump2e.png

sump3.png

dolewka.png


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę, że Ci się nudzi :thumbup:

Na kiedy przewidywany termin pospinania całgo tego ustrojstwa?

Jak już będzie działać to się wpraszam - możesz mnie zamknąć na tym zapleczu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumpie proponuję zrobić drugą szybę działową niższą od pierwszej, bo inaczej będziesz miał wszędzie jeden poziom wody.


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o samo pomieszczenie, w ktorym miesci sie akwarium i filtracja : robisz tam jakąś dodatkową wentylację, żeby odessać wilgoć, chłodzić etc ?

generalnie projekt marzenie większości akwarystów. :)

kiedyś takie śledziłem tylko na reefcentral, ale teraz chyba ten będzie moim ulubionym. a pytanie wynika z tego, że myślę o podobnym projekcie bo realnie w ciągu 2 lat wprowadzę się do własnego domu i jest szansa, ze taki pokoik da sie wygospodarować. :)


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikser bym ustawil na jakiejs polce nad zbiornikami, zeby miec chwile miejsca przy zlewie (marzenie).

Czy dolewka nie bedzie za mala gdy wyjedziesz na Wdzydze ? Nigdy nie wiadomo kiedy wrocisz... :blushing:

Projekt :thumbup: , no ale wiadomo, Maciek w akcji. :ninja:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś zasugerować to bym zamienił miejscami glony z siporaxem. Glony oświetlasz w nocy dla zmniejszenia wachań Ph, przeciesz to już wiesz. Odpieniacz oświetlony zarasta glonami wapiennymy i kiepsko to wygląda, sam to przerabiałem.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze...... tak prześledziłem ten temacik i........masz takie warunki i tylko 730 literków......normalnie .......to z tego sumpa byś mógł zrobić he he. Jestem przekonany, że już żałujesz, że nie zrobiłeś większego. Pozdrawiam.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde widzę że wątek żyje własnym życiem bez autora :blushing:

@kaziko, w pomieszczeniu mam w tej chwili grawitacyjną wentylację do komina - zdecydowanie jest to za mało, planuję na wiosnę dodać rurę z wlotem z powietrzem z dworu i wrzucić mechaniczną wentylację. Teraz, jak rano wejdę do izby, to czuję się jak na malediwach tylko słońca brak i temperatura nie ta. Generalnie zawaliłem, bo chciałem w posadzce zatopić rurę wlotową - tylko były rzeczy "ważniejsze" i nie zdążyłem przed wylewką....

@stani, że tak powiem, już do tego dorosłem po 1,5 miesiącu grzebania :ninja: reaktor i mikser lądują pod umywalką, obok kranu zdecydowanie potrzebna jest wolna przestrzeń. Co do dolewki, mam w niej zrobiony przelew do kanalizacji i elektrozawór na ro, co dzień w nocy włączam na 4h i uzupełniam zużytą wodę. Pierwszy raz mam kompletnie załatwioną sprawę z dolewaniem wody. Wiadomo, jest zawsze jakiś ryzyko, ale staram się nie zostawiać baniaka bez "opieki".

@Jacek, nie możesz a powinieneś - sugerować ! Kwestia czystego odpieniacza niestety jest u mnie z góry skazana na porażkę, lama główna (w tym twoje PB 2 szt) ładnie doświetlają mi bąbelki w odpieniaczu, więc u mnie jedyna możliwość było by przeżucić korpus zupełnie gdzie indziej - na razie się z tym wstrzymuję - zobaczymy jak w praktyce będzie to uciążliwe.

@Echinodorus - jak jeszcze łopaty nie wbiłem to już żałowałem - niestety większy baniak to większe koszty, lepiej mniej a lepiej niż więcej a gorzej. Jeżeli trafię w euromilions to mam już w głowie plan na 5mb :smiling:

Kanciapa pomału jest już na ukończeniu, więc w najbliższym czasie coś pocykam :alien:

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak byłem,widziałem i zaplecze robi już wrażenie a chociaż jeszcze nie wszystko podłączone.Z przodu przed baniakiem sama przyjemność siedzenia i obserwacji chociaż to początki. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie zagospodarowane tylko na moje troche za bardzo skomplikowane.

Dałbym zbiorniki na szczepki lub kwarantannę które bardziej się przydadzą i jedną komorę na siporax oraz jedną na glony


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak zaplanowanie całego baniaka już na etapie budowy domu, układasz sobie wszystko jak ci pasuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiflu wrzuć nowe fotki co tam się dzieje, jak postępy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.